Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dohányzó kismamák! Éreztek...

Dohányzó kismamák! Éreztek bűntudatot a cigaretta miatt vagy nem?!

Figyelt kérdés
Csak érdekelne,és tényleg nem provokáció hogy azok a terhes nők akik cigiznek,éreznek bűntudatot vagy tényleg úgy gondolják h ez normális dolog?!

2012. júl. 19. 17:53
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
15%
Én nagyon az elején, nagyon keveset dohányoztam (napi 5 szál alatt). Orvosilag nem olyan nagy gáz, mert a 12. hétig nem megy át semmi a placentán, és napi néhány szál kevésbé káros a babának, mint a hirtelen leszokás miatti stressz, de még így is volt azért bűntudatom... ezért is tettem le teljesen a cigit, és csak a szoptatás végén kezdtem el visszaszokni, akkor is nagyon lassan...
2012. júl. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
41%

Szia!


Ez a kérdés buta ne haragudj. Szerintem minden terhes nő,aki cigizik érez vmilyen bűntudatot....Ha tényleg akart azt a babát...Az más kérdés, ha nem, nem is érdekli a terhessége...(mert sajnos ilyen is van).

Én bár nem cigizek, megírom őszintén nem köpködök a cigiző kismamákra, mert tudom, hogy 90%-uk hatalmas erőfeszítések közepette próbálja csökkenteni az adagját a baba miatt. Az meg hogy "Amikor megtudtam rögtön le is tettem..." igaz lehet, akkor ha előtte nem napi 1-2 dobozzal szívott!!

2012. júl. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Kriszti333 ***** válasza:
25%

Sajnos én még most is cigizek:( Tudom h mos majd jönnek hogy"ártok a babának megy ilyenek" de sajna nem sikerült leraknom a cigit! Igen érzek büntudatot h nem vok olyan erős jellem h lerakjam! Tudom h nem normális és nem is védekezés képpen írom de az érdekes h tudja a védőnő is és a doki is h cigizek mégse mondták egyszer se h rakjam le!

38hkm

2012. júl. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
53%

Középiskolában volt egy tanárnőm, aki végigdohányozta a terhességet, nyilvánosan, mindenki előtt, és még hangoztatta is, hogy ő nem tud leszokni, és az orvosa szerint nem árt...

Ez mondjuk gáz szerintem... Ok, elhiszem, hogy ő nem tudott leszokni... de kamaszlányoknak ilyen példát mutatni, és még "hirdetni" is... Szóval a helyében inkább csináltam volna titokban....

2012. júl. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

nem buta a kérdés!

Érdekelt hogy az aki szívja érez-e szégyent és bűntudatot vagy nem.

A minap voltam 2 évesemmel sztk-ba és és egy nagypocakos anyuka egymás után szívott el 2 cigit a rendelő mellett és akkor tudatosult bennem hogy talán tényleg van aki nem érez emiatt bűntudatot...


Én cigiztem terhesség előtt napi 1 dobozzal és tényleg letettem ahogy kijöttem a nőgyógyásztól h terhes vagyok!

2012. júl. 19. 18:06
 6/28 wartburg353s ***** válasza:
82%
Mikor megtudtam, hogy babát várok, úgy döntöttem, azonnal leteszem, a férjem is támogatott ebben, de azért 2x előfordult, hogy amikor egyedül voltam itthon, elbújtam a kamrában 1 szál cigivel... Mind a kétszer eldobtam a felénél, olyan lelkifurdalásom volt, de hetente álmodtam azt, hogy cigit veszek, vagy rágyújtok, vagy nem vagyok terhes, és dohányozhatok... Nagyon hiányzott eleinte. Szoptatás abbahagyásakor vissza is szoktam.
2012. júl. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
51%

Én 17 hetes voltam,amikor végleg sikerült rekanom a cigit,előtte is max napi 1-2 szálat szívtam ill.volt,hogy 3-4 napig is kibirtam cigi nélkül.Nagyon nehéz volt,mert a terhességem előtt napi egy dobozzal szívtam el,viszont nagyon erős bűntudatom volt.Szégyeltem magam,hogy nem vagyok képes lemondani a cigiről a babám érdekében,így végült sikerült lerakni.Mostmár nem annyira hiányzik,csak néha jut eszembe,hogy milyen jó lenne rágyújtani,de persze eszem ágában sincs megtenni.Remélem,hogy később a terhesség,szoptatás után is képes leszek megállni,hogy újra rágyújtsak.

22hkm

2012. júl. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
24%
1. vagyok, és mintha magamat olvasnám... Én is a kamrában elbújva szívtam lopva... ;)
2012. júl. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Azért az szögezzük le hogy a dohányzás árt!Mindenkinek de főleg a kismamáknak!

Az hogy az orvos ajánlotta hogy fokozatosan kell letenni a sokk miatt vagy mi miatt az pedig mese habbal:)

2012. júl. 19. 18:11
 10/28 anonim ***** válasza:
26%
Én se tudtam lerakni, a leggyengébbet szÍvtam és abból is 2 slukkot és eloltottam. AmÍg terhes voltam, addig is bűntudatom volt, de inkább amikor megszületett, hogy Úristen én nem vagyok normális, még a mai napig rosszul érzem magam.
2012. júl. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!