Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megvárnátok, vagy vállalkoznát...

Nihilistahedonista kérdése:

Megvárnátok, vagy vállalkoznátok egy laporoszkópos műtétre, ha 7 hetes terhesen 33 évesen mind két petefészekben 10-10 centis cisztátok lenne? Ezek a ciszták rendszerint (! ) felszívódnak a 12-16 hét között a termelődő hormonok miatt.

Figyelt kérdés
Unokatestvéremnek már többször volt több testrészén cisztája, melléből is műtöttek ki. Nagyon félti a babát, bár szerintem nem zavarhatja a terhességben, mert a baba remekül beágyazódott a méhfalba, a petefészekhez semmi köze nem lesz mostantól. Viszont sose 100% az orvosi szakmában semmi, így az sem, hogy magától felszívódna a ciszta.Tehát műtét, vagy várnátok?

2012. júl. 20. 11:00
 1/6 kius ***** válasza:
Nekem volt laparoskopiam,meg az elso hazassagomban nem tudtam terhes maradni es ezvegett,amint aztan kesobb kiderult hogy nem is en voltam a hibas-jo de ez nem tartozik ide-a lenyeg a laparoskopiat nekem koldok alatt vegeztek egy 2cm vagassal nem hiszem hogy ennek koze lenne a terheseghez mert ez egy belso tukrozes a petefeszek meg nem a mehben van ahol a baba
2012. júl. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Major Andrea ***** válasza:
100%
Én mindenképp várnék. Nekem is volt 6 hetesen , 9. hétre felszívódott. Semmi gondot nem okozott csak görcsöltem tőle. Én nem bolygatnék ott semmit legalább a 12-14 hétig.
2012. júl. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
és mit gondolsz Andrea arról, hogy 10 centisek? Neked mekkora volt?
2012. júl. 20. 14:28
 4/6 Major Andrea ***** válasza:
Nekem csak 30 mm volt. Elég durva a 10 cm, de szerintem egy pár hetet mindenképp érdemes várni. De hát én nem vagyok orvos. A doki mit javasol?
2012. júl. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha te most a sárgatest cisztáról beszélsz, kérdező, azt nem szabad kivetetni. Az éppenhogy jó, hogy termelődik, mert segit fenntartani a terhességet azáltal, hogy kb a 9-11.hétig termeli a sárgatest hormont, ami elengedhetetlen a terhesség megmaradásához. A 10-12.hét között veszi át a méhlepény a sárgatest hormon termelésének a szerepét. Amúgy amig átáll erre a szervezet, tehát amig a sárgatest ciszta elsorvad, s helyére nem lép a méhlepény, az a legkritikusabb időszak annál, akinél a petefészek eleve kevés ilyen hormont termel.

Én nem vetetném ki.

2012. júl. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A doki szerint sűrűbb a váladék benne mint általában, "csokoládé" szót említette, ezzel jellemezte. semmiképp nem sárgatest ciszta, hiszen azt az orvos sem ajánlotta volna nyilván.

Az orvos nem javasolt semmit, elmondta amit lát, mi pedig aggódunk a dolgok miatt. most annyival vagyunk előrébb, hogy a 12. hét előtt nem nyúlnak hozzá a SOTE-n, tehát mindenképp várnunk kell.

2012. júl. 21. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!