Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan, aki érzéstelení...

Van itt olyan, aki érzéstelenítő nélkül szült?

Figyelt kérdés

Én így szeretnék,mert úgy hallottam,hogy így sokkal hamarabb meg lesz a baba,az epidural csak lelassítja az egész folyamatot. Persze lehet,hogyha majd jönnek a fájások egyből másképp fogom gondolni,de addig is tapasztalatokra,élményekre lennék kíváncsi.

köszönöm,ha megosztjátok velem!


2012. júl. 26. 10:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát, igen nekem az epidurál lelassította a szülést, már 5 órával hamarabb meg lett volna a lányom.

Következő szülésemnél biztos nem kérek.

Különben mikor vajúdtam azt hittem hogy nincs ennél nagyobb fájdalom azért is kértem epidurált, aztán mikor meglett a lányom és kiderült hogy maradt bennem egy kis darab a méhlepényből és azt szedegették kifelé, na akkor el kelt volna egy érzéstelenítés, végig ordítottam.

2012. júl. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Anita8401 ***** válasza:
100%

Szia én kétszer szültem már mindenféle fájdalomcsillapítás nélkül sőt a második fiunknál oxitocin kellett mert nem éreztem a 2 perces fájásokat :-) . Nagyon fáj ez igaz de ki lehet bírni èn mindkétszer arra gindoltam,hogy hamarosan megláthatom a kicsikénket :-) és ez bejött . Az elsò fiam 3,5 óra alatt megszületett az a szülés nem volt vészes a második már nehezebb volt 13 óra :-/ .

Most a harmadik babánkat várjuk aki decembet 11-èn születik majd meg és reméljuk ő is simán megszületik mert nem akarok császárt :-) .

Remélem tudtam segíteni :-)

Boldog baba várást és könnyű szülést :-)



20 hetes kismama

2012. júl. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Három babát már.

Volt egy hosszú, nehéz, egy közepes és egy könnyű szülésem. (Bár a könnyű fájt talán legjobban, csak rövid volt).

Fel sem merült bennem hogy kéne fájdalomcsillapító. amúgy az első előtt részt vettem egy előadáson a felkészítőn, ami a fájdalomcsillapító eljárásokról szólt. Az epidurálnak még a gondolatától is rosszul lettem...


Ja, a gátvarráshoz kaptam helyi érzéstelenítést (első szülésnél kellett), de igazából meg sem kérdezték hogy akarok-e, csak döfték, és még jó...


Évezredeken át így szültek a nők, szerintem nem kell hozzá.

2012. júl. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szia!


3x szültem,nekem sem adtak semmit,nem is kértem :-) Nagyon könnyű és gyors szüléseim voltak-amikor meg úgy éreztem hogy nem,akkor arra gondoltam,hogy mindjárt a karomban tartom a bébinket :-) Gondolhatná az ember,hogy genetika,de nálunk a családban senki nem szült ilyen gyorsan és könnyen!


Boldog babavárást,könnyű szülést és egészséges kisbabát!! :-)


Üdv: 3 lányos,11hkm

2012. júl. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
kettőt, de fájásgyengeség miatt mindkettőt oxitocinnal. Azt mondják, ilyenkor jobban fáj. Hát, legalább hamar megszülettek. Az első 3,5 óra volt, a második 1,5 óra. A második azért volt jobb, mert tudtam már, hogy mire számíthatok, nem volt idegen a helyzet, de intenzívebbek voltak a fájások, mert a gyorsaság miatt összefolytak a fájások, pihenni nem tudtam köztük. A harmadikat is fájdalomcsillapítás nélkül szülném, abban biztos vagyok.
2012. júl. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Októberben lesz 2 éves a fiam. 12 órát vajúdtam vele. Epidurális érzéstelenítést nem kértem (akkor még nem tudtam, hogy később már nem lehet), gázt ajánlottak fel, azt elfogadtam, de többet rontott a helyzeten, mint használt, mert hányingerem lett tőle, úgyhogy inkább nem használtam. Nekem is bekötötték az oxitocint, azután egy örökkévalóságnak tűnt, mire meglett a fiam. Úgyszólván "kinyomták" belőlem, 2 jól megtermett szülészorvos. Bennem is csak az tartotta a lelket, hogy mindjárt találkozunk végre. Ő elég nagy baba volt, 4680 gramm és 56 cm, vákuumot is használtak, hogy végre kint legyen, de nem sokon múlott, hogy császár legyen belőle, mert én elfáradtam, az ő szívhangja meg kezdett gyengülni.

Most tervezzük a másodikat, remélem, ő kisebb lesz valamivel, az én dolgom meg könnyebb.:)

26/N

2012. júl. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én sem kaptam semmi féle fájdalom csillapítást, nem is kértem, így terveztem a szülést. Nagyon gyorsan, másfél óra alatt meg is lett a lányunk, pedig első baba volt:) Amikor a nagyon kemény fájások jöttek, csak rábólintottam hogy na jöjjön az eda, de mire jött a doki hogy beadja, meg is szültem. Fájni fájt, de kibírható! Most megint babát várok, ismét szeretném kihagyni!
2012. júl. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ezek szerint túl lehet élni..:) én úgy vagyok vele,hogy amikor már az ember kaphatna érzéstelenítőt,akkor már minek? Különben sokkal jobban elborzaszt a tudat,hogy egy hatalmas tűt szúrnak a gerincembe,mint az,hogy egy kis emberi lényt kell kitolnom a ... :) le a kalappal mindenki előtt!
2012. júl. 26. 11:29
 9/16 anonim ***** válasza:

én szerettem volna kérni bármilyen fájdalomcsillapítást de nem kaptam

a reggeli órákban szültem és valószínű altatóorvos még a világon sem volt akkor.

pedig brutál fájdalmaim voltak pedig 5 óra alatt meglett a baba kis rásegítéssel


szóval minden fájdalmat éreztem az elejétől a végéig. sajnos..

2012. júl. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Sókristály ***** válasza:

Mind az 5-öt érzéstelenítés nélkül szültem, az utolsó 2 indított szülés volt, majdnem végig kaptam az oxit is.

Mivel az első oxis szülésem azért keményebb volt a simáknál, az utolsónál gondoltam az epi-re, de annyira nehezen tudtak fájásokat generálni, hogy a doki nagyon nem javasolta. Így Ő is simán született.

Teljesen kibírható.

2012. júl. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!