Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért jön házhoz a védőnő a...

Miért jön házhoz a védőnő a terhesség alatt és után? És terhesség alatt hányszor jön? Mikor jön? Meddig marad? Mit csinál itt? Megmondja hogy hogy kell élni?

Figyelt kérdés
2012. júl. 28. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Megnézi a körülményeiteket, hogy hol lesz a baba, ha addigra kész a szoba akkor a szobát, és beszélget veled, kicsit kötetlenebbül mint amikor a rendelőjébe vagy.


Nekünk legalábbis így volt. Eddig 1x volt kint, még egyszer jön azt mondta a terhességem alatt.


30hkm

2012. júl. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Terhesség alatt megnézi hová kerül a pici. Nálunk egyszer volt amikor a lányommal terhes voltam. Most a fiamnál még nem volt egyszer sem. Kb. 1 órát marad, kérdezget, szétnéz. Szülés után jött mérni a babát, meg kérdezgetett hogy minden rendben van-e.
2012. júl. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

terhesség alatt nem jött házhoz.

Mikor megszültem akkor jött ki a védőnő a körzeti választott gyermekorvossal, környezettanulmányra és azért hogy a kicsit megvizsgálja és tanácsokat adjon, ez kb.30 perc.

Utána a védőnő akkor fog ellátogatni, amikor mennetek kell a kötelező vizsgálatokra és védőoltásokra és ellenőrzi a babát és a környezetet, de mindez mondjuk 10 perc leforgása alatt.

Te is bármikor kérdezhetsz tőle olyan dolgokat amiket nem tudsz.

Hát, drukkolok, hogy egy kedves védőnőt fogj ki.:)

2012. júl. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Védőnőtől függ.

Állandó lakcímen, amikor laktunk, ott egy nagyon kedves védőnőhöz tartoztunk. Számtalanszor kijött terhesség alatt is és a baba születése után is.

Majd elköltöztünk

Az itteni védőnő egyetlenegyszer sem jött ki a 2,5 év alatt. Pedig 2 x is terhes voltam ezidő alatt, jelenleg is és sem a 1,5 éves gyerekemet nem nézi meg, sem engem, sem a 3,5 éves gyerekemet. Hm..... Én meg nem utazom fél órát így édes hármasban, mert minek. Egyébként sem kötelező a védőnői szolgálat.

2012. júl. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nekem háromszor jön a védőnő, minden trimeszterben egyszer. körbenéz hogy áll a lakás a pici fogadásához és kérdezget, mi a helyzet van-e panaszod, kérdésed stb. ha meg már meglesz a baba akkor ellenőrzi a kicsi méretét és súlyát
2012. júl. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem majdnem minden hónapban jött. Nem bántam, egyedül voltam itthon, szimpatikus fiatal nő a védőnőnk, így nem okozott gondot a sűrű látogatása. Megivott egy pohár üdítőt, kb. fél órát maradt és mindenféléről beszélgettünk. Mi nemrég költöztünk ki Budapestről, nem ismerem nagyon a várost, hasznos dolgokat mondott.

Talán 2-3 alkalommal hozott magával szívhanghallgató készüléket is és lelkiismeretesen hallgatta a babát:)

Nekem a kicsi már a 3. gyerekem, ezért sok tanácsot nem tudott adni, de a helyi gimnáziumról tök jókat mondott például, ami a nagy gyereknél nekem épp fontos kérdés volt.

Teljesen egyénfüggő, nekem nagy szerencsém van, eddig csak hasznomra volt.

Volt pár alkalom, hogy az egyiknek sürgősen kellett valami orvosi papír, felhívtam, ha erre jár biciklivel, hozza el nekem legyen szíves. Rögtön jött is.

Segített a bölcsődébe jelentkezéshez való kérdőívet kitöltetni az orvossal, mert rövid volt az idő, és másképp nem ment volna.

Én azt gondolom, hogy mindig annyi a feladata amennyit magára vállal és olyan lelkiismerettel végzi, ahogy gondolja.

Én maximálisan elégedett vagyok, és sajnálom azokat akiknek rosszul alakult.

2012. júl. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Újabb pozitív sztori, bár első babánkat várjuk ès még "csak" 27 hetes vagyok, de nekem iszonyú rendes a védőnőm! Eddig kétszer volt nálunk, az elsőnél körbe sem nézett, leült az ètkezőben és ott beszélgettünk. Ès most volt itt másodszor, de csak azért, mert fekvőgipszem volt és nem tudtam bemenni tanácsadásra. De hozott szívhangfigyelőt, meghallgattuk a törpe szívét ès vagy egy órát beszélgettünk! Meg merem kockáztatni, hogy kapok annyit tőle, mintha magándokihoz járnék! Bármikor hívhatom, megadta a mobilszámát, mindenben segít, épp hogy csak ultrahangkészüléke nincs!De van szívhangfigyelője, az is megnyugtat! És mindezt ingyen!

Üdv mindenkinek és Boldog Babavárást illetve babázást kívánok!:-)

2012. júl. 29. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!