Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elofordult már valakinél...

Elofordult már valakinél vakbél a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Szokott fájni alul lent jobb oldalt a hasam szerintem ott vakbél van?tegnap egy kicsit be is gorcsoltem.
2009. júl. 17. 09:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, egyik távoli ismerősömnek volt, megműtötték, a terhességben nem okozott problémát.

De nem biztos, hogy neked az van, néhány hete nekem is fájt jobb oldalon, de úgy tudom, hogy vakbélnél az egész has fáj.

2009. júl. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az egyik kolléganőmet 7 hós terhesen operálták,szerencsére minden rendben lett.én úgy tudom,a hasi fájdalmon kívül hányás,láz,görcsök is kísérik a vakbélgyulladást.
2009. júl. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Menj el vele orvoshoz, kérj egy teljes hasi ultrahangot, mert ha tényleg vakbél, akkor gyulladást okozhat a méhnél is. Valószínű egyébként, hgoy a méhszalagok feszülnek csak, meg sima emésztési dolog miatt is lehet görcs, de jobb ha megnézeted belgyógyászaton azért ultrahanggal. Biztos ami biztos!
2009. júl. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen előfordult....nálam. 5 hónapos kismama voltam, és semmi előjele nem volt. Csütörtökön egész nap hánytam, ami ennyi idősen gyanús. Éjszaka már éreztem, hogy jobb oldalt szúr, de a baba miatt egész magasan éreztem. Bementünk szegeden a kórházba, ahol addig bénáztak az orvosok, hogy vajon vakbelem van-e, míg délután 5 órakor a férjem vitt át a sebészetre, mert már a földön fetrengtem. Perforált a vakbelem, és hashártya gyulladást kaptam. Hetekig kínlódtam, leállt a bélműködésem, stb. Nyugodtan meghalhattunk volna, az éjszakás nővérek nagy ívben...A kisfiam túlélte, de 3 hétre rá úgy legyengültem, hogy az E. Coli nevű baktérium megfertőzte a magzatvizemet, és beindult a szülés. A kisfiam meghalt, és én is majdnem. Vérmérgezés, stb. DE :ez az én esetem, amiből én is tanultam. Bármi van inkább nézzenek hülyének, és csináljanak felesleges vizsgálatokat, de ilyen helyzetbe soha senki ne kerüljön! Nekem az ultrahangos doki nem látta a vakbelet, úgy kellett erősködnöm, hogy nézze még mert borzalmasan fáj. Tehát ha kétségetek van bármiben nyugodtan nyissátok ki a szátokat, mert kettőtök életéért vagytok felelősek. És csináltassatok labort, mert az minden gyulladást kimutat! Menj el orvoshoz, jobb félni, mint megijedni. Nem paráztatni akarlak, hidd el, biztos nincs semmi baj, de azért nézesd meg! Szorítok, és boldog babavárást neked, és mindenkinek aki elolvassa amit írtam! :)ja, és nekem nem volt lázam, csak már délután, a perforálás után....

2009. júl. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!