Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor vehetik észre legkésőbb...

Mikor vehetik észre legkésőbb az ikerterhességet? Én nem tudok már senkiben 100%-osan bízni. Ikresek, hogy volt nálatok? Bocs, hogy hosszú.

Figyelt kérdés

Volt már itt kérdésem régebben, januárban volt egy missed ab-om, kb 8 hetes terhes lehettem, a baba nem nőtt, majd sorvadt. 2 orvos állapította meg, és egy szonográfus, hogy nincs szívműködés. A műtét előtti estén még egy orvos ultrahangozott, ott már a baba se nagyon látszott,csak egy szabálytalan petezsák.

Január 3-án volt a műtét, február 13-án elvetéltem egy 2,5 centis babát. Akkor úgy gondoltam, hogy esetleg a műtét előtt foganhatott és utána ágyazódott be, de nem sikerült neki. Ez viszont nem helytálló elmélet, mert vetélés után 2 nappal csináltak terhességi tesztet, a HCGnek nyoma sem volt, tehát a baba már vagy 2 hete biztosan nem élt. Ami azt jelenti, hogy nem lehetett ennyire nagy, ha a műtét előtt fogant. Tehát majdnem biztos vagyok benne, hogy ikrek lehettek, az egyik felszívódott, és csak azt látták, a másikat nem.


Most 12 hetes vagyok, 10 hetesen voltam UH-n minden rendben volt. Pénteken megyek 12 hetes UH-ra. A hasam már nő, és eléggé izgulok, hogy rendben lesz-e. De valahogy nem hagy nyugodni ez az ikres gondolat. Főleg, hogy akkor kezdett el ez mocorogni a fejemben, mikor most 8 hetes UH-n minden rendben volt.


Hogy lehet az, hogy 3 orvos és egy szonográfus nem látta annó, és most miért kéne elhinnem, hogy egyedül van? A szonográfus alaposan vizsgált, én mégis valahogy azon vagyok, hogy vajon ha ikrek és megint nem látják, elmulaszthatják a genetikai UH-t..


Vagy már nagyobb, és látják mindenképp? Bár ha igazam van, és ikrek voltak az elsők, akkor az is vicces, mert a vetélés előtt 2 héttel szintén SEMMIT nem látott az orvos a méhemben. Ahh megkergülök..


2012. aug. 7. 10:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia,

azt hiszem,emlékszem a nem kicsit hátborzongató sztoridra.

Először is gratulálok a mostani babához,másodszor,a kérdésedre:

nekem az ikerterhességet nagyon korán,6-7 héten,az első uh-n megállapították,teljesen egyértelmű volt.(pedig ez régen volt,a gépek sem lehettek még olyan hú,de jók.)

Viszont hallottam,olvastam olyan sztorikat,ahol nem vették észre,szóval simán van ilyen.

(ismerek egy ikerpárt,ahol az egyik csajszinak nógyógyászati fájdalmakat kivizsgálva vették észre,h. a harmadik ikertestvérük gyakorlatilag beleépült az Ő testébe,még embrionális korban)

2012. aug. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem a 8. héten látták, hogy ketten vannak.
2012. aug. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
szerintem a 8. heti UHn észre lehet venni ha 2 baba van ha nem takarják el egymást, bár akkor is ha meghallgatják a szívhangot akkor hallani hogy több szívhang is van, tehát több baba van a pocakban
2012. aug. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy aki itt törzstag és látta, emlékezni fog.. :S Na mindegy nem is ez a lényeg, én is úgy tudom, hogy azért elég hamar észreveszik, bár láttam youtube-on videót ahol 14 és 18. heti UHn vették észre őket :D Vicces a szülői reakció.. :) Nem tudom, hogy lényeges-e, hogy hátrahajló méhem van, bár nem tudom elképzelni, hogy hogy van az, hogy valakinek 6-8 hetesen simán látszik, valakinek meg a 18. héten egy genetikau UH után veszik észre véletlenül.. :S


És nem mondom, hogy ikreim vannak, sőt, sosem volt a családban ilyen, csak nem értem, hogy nem vett észre 3 orvos 5 vizsgálattal + egy szonográfus egy ekkora babát februárban... És nyilván ezért aggódom, meg agyalok. :)

2012. aug. 7. 11:21
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :) A szívhang egyébként nem csak később hallható?? Én is hallottam a 8. héten, de az nem az 2igazi szívhang". Az orvos mondta, hogy a jeleket felerősíti hanggá a gép, szóval olyan mintha azt hallanánk, csak az nem az "igazi" hangja. Ezért viszi rá a kurzort arra a pontra ahol látja a lüktetést. Nem?


Köszi a válaszokat! :)

2012. aug. 7. 11:23
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Amit hallnai lehet uh-n, az valóban nem a klasszikus szívhang, de egy kis húsgombóc folyamatosan keringeti a kezdetleges magzati vért, tehát ha így nézzük, a szív feladatát végzi, teljesen mindegy minek hívják :)

A másik, h nagyon sok terhesség ikerterhességnek indul, csak az egyik már korábban elhal. Nálam is ez volt. 8. heti uh-n még látszott a két petezsák, de már az egyik jóval kisebb volt, és bár volt embrió benne , de kb. feleakkora volt, mint a másik és szívhangja se volt. Doki adott neki 1 hetet, hátha csak későbbi beágyazódás, de mondta ne reménykedjek, ő azt látja h összement a petezsák, tehát valószínű szívódik fel...Hát sajnos így is volt....

2012. aug. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálam már nagyon korán látszott, 6. héten még csak a petezsákok, de később a 8. héttől kezdve a szívhang miatt egyértelmű volt, hogy nem egyedül van.


A youtube-os 14. és 16. heti infokat azért fenntartásokkal kell kezelni, mert több Ny-Európai országban sokkal lazábban fogják fel a terhességet és a szülést. Angliában sok terhes nő a 9 hónap alatt összesen 2x megy UH-ra, Svédországban is hasonló, aztán a szülés napján vagy legkésőbb másnap már mehetsz is haza. Szóval mivel ilyen keveset látja őket orvos, érthető, hogy sokkal később derülnek ki az ilyen hírek.

2012. aug. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A méhem nekem is hátrahajló,minden doki ezzel a közléssel kezdi az UH-t.Ettől még látszott az ikerterhesség hamar.

Totál tele hólyaggal kell hasi uh-ra mennem,de ennyi.


(1-es vagyok)

2012. aug. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es, erre nem gondoltam, van benne valami :D bár van egy video ahol a csaj kiakad, hogy ezt hogy nézhette el az orvosa eddig.

Ezek szerint nyugodjak meg, egyedül van, mert már 3 UHn voltam és egyiken sem látták. :)


De akkor az előzőt miért nem látta senki? HA ikrek voltak, akkor a műtét ölte meg... Ha nem voltak ikrek, akkor is bennem volt vetélés előtt 3 héttel már teljes nagyságában, és nem látott a UHn SEMMIT a doki. Hogy lehet ez, ha mindenkinek látják? :(((

2012. aug. 8. 10:29
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Mostmár ne gondolkozz ezen, valószínű ha ikrek is voltak, a másik sem élt, mert már az első missed ab-nál lett volna szívhangja legalább, ha a másiknak már nem is. Az a ketyere, amivel felerősítik a "szívdobogást", az nem egy pontban nagyítja a hangot, hanem a méh egészében. Ha lett volna még szívhang , azt is előbb halkan, de rákereséssel be lehetett volna "fogni". Meg ha műtéttel távolítanak el egy embriót ott nézik uh-val közben, szinte kizártnak tartom, h nem veszik észre, h még egy petezsák ott van....szóval rejtély hogy hogy lett ott 1 hónap alatt egy 2,5 cm-es embrió, de nyugodj meg és próbálj jó dolgokra koncentrálni!:)

2012. aug. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!