Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Írnátok, hogy miért jobb a...

Írnátok, hogy miért jobb a sima szülés, mint a császár? Más is félt a szüléstől?

Figyelt kérdés
Császárom volt, teljesen rendben, nekem abszolút jó élmény volt, semmi fájdalommal. Most lehet fogok tudni simán szülni, de félek... Nem tudom milyen a vajúdás, a kitolás, a szülés. Rejtett vajúdásom volt először, mi van ha most sem veszem észre, hogy tágulok? Izgatott vagyok, és várom persze, hogy ezt is átélhessem, de félek az ismeretlentől. A császárt meg sem éreztem, nem fájt semmi. Amúgy egy szúnyogcsípés is fáj. A császár farfekvés miatt volt 3 éve. Az öcsike már most jól fekszik, ezért gondoltam, hogy lehet sima szülés lesz. Szerintetek?
2012. aug. 7. 16:27
 1/10 anonim ***** válasza:
én simán szültem, rohadtul fájt, de jobban félek a gerincszuritól meg a vágástól mint a fájdalomtól. nagyon remélem, hogy most se császár lesz
2012. aug. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A gerincszurit meg sem éreztem. Én meg a fájdalomtól meg a gátszakadástól félek. Vagy hogy beszorul a baba feje. Több barátnőm küzd azzal pl., hogy tág lett.
2012. aug. 7. 16:50
 3/10 anonim ***** válasza:

Én az elsőt simán szültem, a másodikat császárral, nekem sem voltak fájások a császár előtt, de utána valami borzalom volt, a heg még most is szokott fájni, pedig már majd 2 éve volt... Az elsővel meg jól megkínlódtam, 6óra vajúdás + 2 óra szülőágyon mert nem bírtam kinyomni, végül vákuummal szedték ki, de inkább szenvednék előtte megint és ülnék csak fél fenékkel varratszedésig, mint előtte ne fájjon, aztán hetekig kínlódjak vele (mivel rosszul esett feülni-felállni, a kicsi mellettem volt éjszaka, 4 hónapos korában bírtuk beszoktatni a kiságyba úgy, hogy a férjem az ajtóban fogott, hogy ne menjek be hozzá, amikor már 40perce ordított... de megérte, mert beszokott végül) .

Az, hogy neked melyik lesz másodikra, az csak akkor fog kiderülni, ha már valahogy elindult, de hidd el, fogod érezni, ha fájásod nem is lesz, másnem elmegy a magzatvíz, aztán uzsgyi a kórházba!

2012. aug. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
első vagyok, nekem beszorult, hát az marha ijesztő az biztos. a doki úgy taposta ki belőlem. a gátvágástól meg ne félj, tleg annyira mindegy már akkor.. alig várod, hogy túl legyél az egészen.
2012. aug. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#3 vagyok: igen, sajna nekem is tágabb lett, ahol a feje volt ott lehet érezni most is egy kis "öblöt", de az intim torna nagyon jól gyógyítja az ilyet. A fájást meg hidd el elfelejti utána az ember (én sem hittem, mikor mondták, de tényleg igaz)

egy barátnőmnek 4éves lesz okt-ban a nagylánya, ő császárral született, a kicsi meg június elején sima úton, úgyhogy persze, elképzelhető, hogy sima lesz neked is, ha nem válik indokolttá a császár. (én most szeretnék harmadikat, azt mondta a dokinő, hogy már nem protokoll, hogy csak azért vágnak, mert az előző is császár volt, csak akkor ha tényleg indokolt)

2012. aug. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Simán szültem, 19 óra vajúdás fájdalomcsillapító nélkül. Hát mit ne mondjak, azt hittem ott halok meg a szülőágyon, de bármikor végigcsinálnám újra! Mikor először meglátod a picit, mindent elfeledtet veled, hogy mi volt percekkel/órákkal ezelőtt.
2012. aug. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok vele hogy sima szülést szeretnék, ha nincs semmi oka a császárnak. Persze még nincs tapasztalatom, 6hét múlva szülök, de a császármetszés mégiscsak egy orvosi beavatkozás, a szülés viszont egy természetes folyamat, erre van kifejlesztve a testünk. Amúgy sem vagyok az a gyógyszerszedős fajta, ha fáj a fejem vagy menstruációs görcseim vannak akkoris várok hátha elmúlik a fájdalom, csak végső esetben veszek be fájdalomcsillapítót. Szülésnél sem fogok kérni ha kibírom a fájdalmat. Kicsit félek attól milyen leszek odalent és hogy milyen lesz a szex utána, de még így is a természetes szülés mellett vagyok
2012. aug. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az első császár után - ami ráadásul életmentő volt, szép nagy hosszú, függőleges vágással - másodszor simán szültem. A császár utáni felépülés nekem borzasztó volt, míg a sima akkor jobban fájt, de ez tényleg hamar felejtésbe merült.
2012. aug. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok híve a gyógyszereknek, ebben hasonlítunk. Sok mindent írtatok, és hiába mindenki a sima szülést választaná, annak ellenére úgy látom a sima szülés után maradnak "emlékek", míg a császár után csak egy heg, ami az én esetemben már alig látszik. Szerintem a férjem is ez utóbbit választaná, ha lehetne. De majd a doki megmondja, hogy mi lesz. Anyway, mindegy hogyan, csak egészségesen, szépen szülessen meg a picikém! Jó egészséget mindenkinek!
2012. aug. 8. 07:46
 10/10 anonim ***** válasza:
#3 vagyok: én is jó egészséget kívánok mindkettőtöknek, és könnyű, gyors szülést, bárhogy is alakul!
2012. aug. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!