Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Torna terhesség alatt.. Ki...

Torna terhesség alatt.. Ki hogyan volt ezzel?

Figyelt kérdés

28. hetes kismama vagyok

Októberben fog megszületni a kislányom,már nagyon várom:-D

Szerettem volna tornázni a terhességem ideje alatt,de nem mertem "bevállalni" ezt,több okból:többször fellépett olyan dolog,ami miatt nem feltétlen tanácsos: vérzés(persze,ezzel másnap rögtön dokihoz fordultam,mondta,hogy a normálnál kissé nyitottabb méhszáj),szédülés, erősebb görcsök+köldöksérvem is lett stb.Szóval,nem mertem kockáztatni.

Azt kérdezném,hogy:

-Ti mennyit híztatok a terhesség alatt?

-Mennyi idő után adtátok le a felszedett kilókat,és hogyan?

-Szerintetek mikor,milyen edzési módszereket érdemes elkezdeni és csinálni,amit azért legalább hetente néhányszor,legalább egy órácskát lehet végezni?

(Mondjuk,oké,hogy az első hat hét csak séta a picivel,nem kemény kondizásra gondoltam én sem...)

-Vannak olyan gyakorlatok,amelyeket nem végezhetek a szoptatás alatt?Melyek azok,amelyek kifejezetten jók?

-Ja,és még valami:mennyire ereszkedett meg a cicitek a szopizás ideje alatt?

Köszönöm szépen a válaszokat!


Ui.:Ne értsétek félre,nem ezek a dolgok az elsődlegesek,hanem a baba.De nem tagadom,hogy mindezek is érdekelnek,és gondoltam,hogy ti talán tudtok hasznos tanácsokkal szolgálni,amit megköszönnék Nektek:-)


2009. júl. 20. 12:05
 1/5 Adri baba ***** válasza:
100%

Szia,én 13kgot híztam és a szülés utána 2 héttel vissza is fogytam teljesen..(nem tornáztam)

Az edzéssel várjál szülés után egy 6hetet kb..

A mellem nekem nem volt nagy de vesztett a feszességéből.(nem lóg)

2009. júl. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 20 kilót híztam az első babával, és szülés után kb. 1 hónappal már 22 le is ment. Nem tornáztam 1x se. Ugyanúgy néztem ki, mint szülés előtt, sőt jobban, mert a mellem sokkal nagyobb lett. Igaz, hogy miután nem szoptattam, szó szerint leereszkedtek.

De most 26 hetes terhes vagyok és már 9-10 kilót híztam, de most sem látszik semmi, csak a hasam nagy (152 cm vagyok és 98 cm a hasam), ja és a mellem újra jó formában van. :)

2009. júl. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
25 kg-t híztam, a végén sok víz volt már rajtam. Mikor a korházból hazamentünk 11kg lejött rólam. A többi csak nagyon lassan és 3 kg plussz így is maradt rajtam. Most volt egy éves a baba.
2009. júl. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

9 kg-t híztam, és 2 hó múlva le is ment mind, nem csináltam semmit. :) Jobban néztem ki mint szülés előtt, de a mellem... na az katasztrófa, az szét repedt, és szoptatás után valami ocsmány is lett. A mellbimbóm mint 2 parizer akkora lett, és a mellem lóg mint 2 üres tejes zacskó!!! Durva! Most 30 hetes vagyok, de a melleim még mindig nem pumpálódtak fel annyira, hogy szép mell formája legyen a "zacsijaimnak":) de majd kíváncsi leszek ha megtelik tejjel... :)

Most 30 hetes vagyok, eddig fél kg-t híztam, de előtte beteg voltam, pajzsmirigy ami miatt nagyon meghíztam, na majd most remélem szülés után egy kis futással letudom hagyni a kilókat. egy jó 20-25-öt... DE jó is lenne... :)

2009. júl. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

En 25 kg-ot hiztam es szules utan negy hettel kezdtem el intenziven tornazni, mert meg akkor sem volt tejem, nem volt mit felteni. A kajara is odafigyeltem, a mertekre nem kellett, mert az visszaallt a normalisba, de kerultem a sok szenhidratot.

Ezutan ket honap alatt ment le ami szules utan maradt (14 kg, tehat 11 ment le szulessel), plusz ami az elso negy hetben meg rajott (osszeettem mindent, amit ajanlottak, hogy hatha lesz tejem). Ez osszesen 17 kg volt.

Folytattam a tornat, alakformalo edzest csinalok heti ot napban, napi egy orat es a babam ot honapos korara konkretan parductestem lett. Meg lement par kilo, de nem ezen van a lenyeg: olyan szepen kiizmosodtam es annyira lekarcsusodtam a jo helyeken, nulla hajacska, de nem is vagyok csontos. Epp tegnap lattam a Macskano bemutatojat, nah, ahhoz hasonlo vonalaim. Es ezt nem dicsekveskeppen irom (bar nagyon buszke vagyok ra), hanem motivaciokent.

Ha rendesen beall a tejed, akkor dietazni ugyan nem szabad, de a kajara odafigyelhetsz. Nem muszaj edesseget enni, kerulheted a tesztat, feherkenyeret nagy mennyisegben. Helyette annal tobb hus, feherje, tejtermek, zoldseg, gyumolcs.

Tornazgatni is lehet, elvileg az nem jo, ha izomlazad van, egyebkent szerintem ha igy nezzuk a testepitesen kivul barmibe belekezdhetsz, csak szepen, temposan, aprankent.

Hat, a cicim az nem eppen macskanos, vagyis igen: akkora kb, mint egy macskanak. Amugy formas 75B-s mellem volt, de terhesseg elott 85D-re nott, majd negy hetig folyamatosan a gyerek volt rajta, vagy a mellpumpa. Olyan picire osszement mar ez alatt a negy het alatt, hogy az siralmas volt, pedig ekkor meg nem is fogytam, hanem hiztam. A bor megmaradt, csak a toltoanyag tunt el. No comment.

2009. júl. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!