Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogfájás, mi a fenét csináljak?

Fogfájás, mi a fenét csináljak?

Figyelt kérdés

9 hetes terhes vagyok és ma délutánra eléggé megfájdult a fogam.Rögtön elmentem a dokihoz,de nem csinált semmit.

Azt mondta hogy ha kibírom 12 hetes korig nem nyúlna hozzá.Ha nagyon muszáj kihúzza de ha nem,ne piszkáljuk.Mondom akkor végső esetben valami gyógyszer?Nem ajánl semmit.Jegeljem ha nagyon fáj....

Még most bírom gyógyszer nélkül,de ha nagyon megfájdul mit csináljak?gondolom a baba fejlődése miatt nem akar leinjekciózni,de ki tudja meddig bírom ki.Közben meg nem akarok hogy a babát bármi káros dolog is érje,akár csak a legenyhébben is.

Valami tanács,gyógyszer vagy valami ami lehúzná a gyulladást?


2012. aug. 9. 17:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A szegfűszeg nagyon jó a fogfájásra... már csak abban nem vagyok biztos, hogy terhesen milyen hatással van a babára, mivel elég erős fűszer ugye.
2012. aug. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Szedj be nyugodtan algopyrint! Nekem azt mondta a doki h ez bármikor beszedhető! Én is ezt szedem ha fáj a fejem v vmi más..

2012. aug. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Az algopirynre azt mondták hogy nem ajánlatos szedni,főleg nem az első meg utolsó trimeszterben.Ráadásul nekem sose hatott valami jól.

Ami kihúzná az a cataflam de azt nem merem bevenni.

2012. aug. 9. 17:58
 4/14 A kérdező kommentje:

Na ezt a fokhagymás dolgot megpróbálom.

Ez az hogy úgy mentem hogy fáj.egyébként egy gyökér kezelt fogról van szó.Szóval ezen már csak a húzás fog segíteni...

2012. aug. 9. 18:14
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem 11. héten húztak úgy fogat, hogy előtte a 9.-en volt egy barnázásom, paráztam is rendesen. Ultracain-S érzéstelenítővel lehet húzatni, nekem az Algopyrint a nőgyógyászom mondta, hogy bevehetem,ha nagyon muszály, kérdeztem biztos? mert rá van írva amit te is írtál az első trim. alatti szedésére von., de azt mondta,hogy ennek ellenre ezt javasolják, mert az legalább nem zavarja be a szívét a babának.

Szenvedtem mint a kutya de nem mertem bevenni csak kettőt összesen, míg fájt, azt is felesével... ja a kislányomnak semmi baja hál'Istennek.

Minden jót neked, kívánom hogy a legjobb módon megoldódjon a probléma és zavartalanul, boldogan várhasd tovább a babáda! 2lányosAnyuka

2012. aug. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is volt begyulladt fogam, de a doki nem merte kihúzni. Ha nagyon fáj, ne házipraktikákkal kisérletezgess! Vagy húzza ki (baja az injekciótól nem lesz a babának, a fogorvosok attól tartanak csak h beletörthet, akkor szájsebészet, fertőzések lehetnek stb.) De ha más nincs.... Akkor inkább ez, mint h. fájjon, nagy körültekintéssel nem lesz baj! Illetve amikor nekem begyulladt a fogam, homeósokat is mondott, bementem egy gyóygszertárba, megvenni őket, de már annyira fájt, h csillagokat láttam, mondtam adjanak vmit, gyógyszert...Hát nem , nem szabad...Aztán mikor látta az egyik gyógyszerész, h nagyon odavagyok, ajánlotta a paramax rapidot. Ennek a tájékoztatójában benne van h terhesség alatt lehet szedni. Na, az lejjebbvitte valahogy a gyulladást is...elég volt szülés után kihúzatnom....sajnos nem kerülhette el a "végzetét".

2012. aug. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Úr isten ezer hála.Már szaladok is a gyógyszertárba.

Nekem 3 hetet kéne kibírnom...szerinted menni fog?Mennyi vehetek be belőle?

2012. aug. 9. 18:54
 8/14 anonim ***** válasza:
A gyógyszerészt kérdezd meg, de szerintem napi 1, max. 2 szem mehet. Csak sajnos 3 hét folyamatos szedés már elég cinkes, azt azért nem szabad!....Én azt mondanám, most pár napra kihúz a "csávából", de ha továbbra is fáj, akkor jobb kihúzni....
2012. aug. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Majad írd meg hogy hogy alakult a fogad sorsa:)
2012. aug. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ideiglenes tömés? Attól nem fájna és még injekciót sem adna. Addig nem fájna ameddig ki nem esne vagy a fogorvos ki nem szedné. (Tapasztalat.)
2012. aug. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!