Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen támogatásokra leszek...

Milyen támogatásokra leszek jogosult küldöldön?

Figyelt kérdés
Kb fél éve vagyok külföldön, itt is szeretnék szülni. Utána ha hazamegyek a babával milyen juttatásokat kaphatok, és mennyi időre? A TBm még érvényes, munkaviszonyom máfél éve nem volt! Bejelentett állandó lakcímem van otthon! Mire számíthatok?
2008. máj. 9. 18:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szülés után 3 hónapon belül intézkedned kell, bárhol is vagy! igénylések benyújtása, babának lakcímkártya, tb..stb. Ha külföldön szülsz, érdeklődd meg, milyen hivatalos papírokat kell bevinned a kórházba, és nemzetközi anyankönyvet kérj a babának! Azt nem értem teljesen, hogy hogyan lejet érvényes a tb-d, ha nem volt munkaviszonyod már másfél éve?! Ennek nézz utána! A lényeg, hogy szülés előtt 180 napig biztosítva legyél a tb által. Gyest igényelhetsz, alanyi jogon jár, családi pótlékot is, és a szülés utáni egyszeri támogatást, ami a gyes összegének több mint duplája, kb 65-70 ezer ft. Gyedet nem kapsz, munkahely, azaz fizetés híján.

Nem tudsz külföldön maradni? Lehet ott jobban járnál, bár tuti nem 3 évig, mint otthon.

2008. máj. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Dehogynem maradok itt... persze, maradok, de miért ne kaphatnám meg otthonról azt a pénzt ami alanyi jogon jár? Plusz szeretném ha egy év után az anyukám mehetne a babával gyesre.

2008. máj. 9. 19:34
 3/16 A kérdező kommentje:
Az egyetlen gond, nem tudom hogy a baba megkapja-e majd időben az itteni útlevelet. 3 hónap nem tudom elég-e erre. Anélkül nem kéne az országot elhagynom, mert nem tudom visszahozni!
2008. máj. 9. 19:35
 4/16 A kérdező kommentje:
Ja, és a TBm tényleg érvényes még, benne vagyok a rendszerben, én sem értem hogyan lehet. Folyamatosan figylejük, a háziorvosom azt mondta szól ha már nem lát benne...
2008. máj. 9. 19:37
 5/16 anonim ***** válasza:

na, látom te is abba a hibába estél amibe én. Pont így gondoltam én is az elején, ahogy te. Amúgy ha Euban vagy, nem kell útlevél, ha meg nem, akkor van olyan, hogy egyszeri hazautazásra jogosító, amivel haza lehet menni. De! A fő probléma nálam is az, hogy mivel én is külföldön élek, munkaviszony, minden, itt kapom meg ami jár! Gondoltam, mivel magyar állampolgár vagyok,és alanyi jogon járnak otthon a dolgok, kivéve a gyedet, munkaviszony híján, így megjátszom otthon is. De megírták nekem egy fórumon, szintén itt élő kismamák, hogy nem úgy van az, mert mi Eu államban élünk, és így csak 1 országtól igényelhetjük a juttatásokat! Én még nem intézkedtem, mert még nem vagyok túl a szülésen, de azt is írták, hogy kértek igazolásokat is az itteni hivatalban, hogy otthon nem igényelt, és nem kap semmit!!! Erre kiváncsi leszek, de azt hiszem félnék belevágni ebbe a kettős játékba, még ha nem is kérnek igazolást, mert lehet több lenne a büntetésem, mint az a havi 100 euro kb, amit otthonról megkapnék...

Tb dolgot épp kostanában szigorították meg otthon, úgyhogy nem hiszem, hogy él az még neked. Azt hiszem le is ellenőrzik a kártyát, amint elmész ott egy dokihoz. Bár juttatásokat illetően nem számít a tb léte, csak ugye logikus, hogy aki otthon él, mégha elvileg is, annak van.

Anyukámra is gondoltam, de rákerestem a neten, és már nem emlékszem pontosan, de az biztos, hogy pénzügyileg nem éri meg, nagymamáknál valahogy teljesen másképp van, akár dolgozik, akár már nyugdíjas. De ennek te is utána tudsz nézni a googléban vagy bárhol.

Azért sok sikert!

2008. máj. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ja, és az útlevelet is sokkal gazdaságosabb és olcsóbb megoldás otthon elintéztetni, mint külföldről, lehet ehhez nem is kellesz személyesen, én apukámmal majd elintéztetem, bár ráér, mert egyenlőre nem megyünk olyan helyre, ahol útlevél szükséges, bár a repülőhöz mindenhol kérik...
2008. máj. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy a gyerek USA útlevelét megvárni, mert anélkül nem tudom visszahozni! Előbb az itteni papírjait kell megvárnom, csak utána vihetem haza...
2008. máj. 9. 20:40
 8/16 anonim ***** válasza:
Ja, USA? Na, akkor lehet szerencséd van, és megjátszhatod otthon is a dolgokat!:) Egyszeri hazautazási nincsen? Mondjuk azt nem tudom, hogy szüleid nem tudnának-e helyetted intézkedni a hivatalokban, ha már megvan a baba anyakönyvije.
2008. máj. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

Ez a kerdes engem is erdekelne mert ugyanebben a cipoben jarok!!!Itt vagyok az Usa-ba,oktoberre varom a babat es nem tudom hol es mikor hogyan intezkedjem,hogy majd otthon igenybe tudjam venni a gyest csaladit stb...

Mert ha megszuletik a baba minel elobb haza szeretnenk menni ha kesz lesz az itteni utlevele,de nem tudom mennyi ido kell hozza es nem e lesz akkor mar keso otthon intezkedni!!!!

2008. máj. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Hát ezt ott kéne megérdeklődni, hogy mennyi időbe telik a baba útlevelének elintézése, és akkor be lehet tervezni a hazajövetelt. Az egyszeri szülési támogatást utólag is megadják, de azt olvastam, 3 hónapon belül intézkedni kell. Azt, hogy ezt csak személyesen lehet, vagy családtag is elintézhetné, azt még nem tudom.

Persze a hivatalokban nem megmondani, hogy nem otthon a lakcímkártyán szereplő címen laktok!

2008. máj. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!