Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tudok tenni ha táppénzre...

Mit tudok tenni ha táppénzre kerültem veszélyeztettet terhességgel? A munkáltatómnak kéne a beteg szabit fizetni? Vagy az OEP-nek? Leadhatom az OEP-nek én a papírt . Mert a munkáltatom nem együtt működő. Amúgy már 5 hónapos kismama vagyok

Figyelt kérdés
Nagyon hirtelen jött itt maradtam elég szorult helyzetben nem akar fizetni nekem semmit .Rosszul lettem mikor meg hallottam hogy arra akar kötelezni hogy 8 tol 22 ig dolgozzak .Pedig előtte is 12 óráztam úgy hogy csak 4 órával voltam bejelentve . fel tudom valahol jelenteni vagy nem? nem fizette ki a szabimat ,sem idén sem tavaly .Van már egy négy éves lányom .Ott kellet volna tudom hagynom de féltem nem találok mást.

2012. aug. 18. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Aki veszélyeztetett terhes-9-es-kóddal van táppénzen,annak nem jár betegszabadság,tehát a munkáltató 1 napot se fizet utánad,rögvest táppénzen vagy(én is így vagyok).Ez 60%,a betegszabi 70% lenne.Nehéz lesz így,mert a táppénzhez kell a foglalkoztatói igazolás,amit Neki alá kell írni,le kell pecsételni.És igen,Te is beviheted/postázhatod az OEP-nek(nálam is így volt).A többi dologhoz nem tudok hozzászólni.
2012. aug. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tudom nem lehet mit hozzá fűzni csak nagyon rosszul érzem magam eddig mindig jó voltam most meg már semmibe vesznek nagyon csalódót vagyok.
2012. aug. 18. 21:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Az tény,hogy nincs betegszabadság,viszont minden munkáltató fizeti a táppánz hozzájárulást a munkása után!!!

Táppénz 1/3-át!

Ezért nem szeretik,ha valaki táppénzen van...

Üdv!

2012. aug. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!