Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az az AFP vizsgálat? És...

Mi az az AFP vizsgálat? És hogyan végzik el?

Figyelt kérdés

csak pár hetes kismama vagyok, de őszintén szólva minden vizsgálattól parázok kicsit. az AFP mit takar? és mit fog csinálni az orvos?

előre is köszönöm



2012. aug. 27. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]

Szerintem csak egy sima vérvétel. De én még nem voltam állapotos.

2012. aug. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen!!

őszintén szólva, már eléggé az agyamra ment a sok rövidítés és idegen szó, ezért is "félek" már szinte az összestől!

még1X köszi

2012. aug. 27. 13:21
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Először is, nézz utána a neten, fent van minden, és nem kell várnod a válaszra. Másodszor pedig megkérdezed az orvost, és a védőnőt, azért vannak, hogy ilyen kérdésekre válaszoljanak. Harmadjára pedig sztem iratkozz be valami baba tanfolyamra, mert ha ennyire nem vagy képben a dolgokkal, sok gondod lesz még a gyerekkel :(
2012. aug. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sima vérvétel. Ne olvass utána, mert elég hülye cikkek jelennek meg róla. Inkább tudd: az orvosok mind azon vannak, hogy megszüntessék ezt a vizsgálatot, mert a rossz eredmény általában téves. Ennyit jegyezz csak meg róla, és ne olvass utána. :)
2012. aug. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az AFP csak egy sima vérvétel a 16. héten.
2012. aug. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

utánaolvastam, de rengeteg kuszaságot találtam, ezért írtam ki ide.

fiatal vagyok, nincsenek szüleim, csak a barátom és az ő családja, ezért is nem tudok sok dolgot. meg alapvetően is izgulok mindentől, így hiába örülök nagyon a picinek, ettől is izgulok.

de köszönöm az értelmes válaszokat!!

2012. aug. 27. 13:42
 7/8 anonim ***** válasza:
aznap végzik amikor betöltöd a 16. hetet és csak egy sima vérvétel, ami előtt még enni is szabad :) nem kell félni! az eredmény pedig másfél-2 hét alatt szokott meglenni
2012. aug. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Így van, az AFP vizsgálat sima vérvétel, a 16. héten csinálják. Az eredményét a 12. heti tarkóredő értékkel fogják együtt értelmezni. A célja, hogy kiderítse, hogy a magzatnak van-e valőcső-záródási problémája (pl. nyitott gerinc) vagy nem down-kóros-e. A jó és a rossz eredmény között nagy az átfedés, néha a rossz eredmény sem takar semmilyen rendellenességet, de hogy biztosra manjenek, rossz eredmény esetén elküldhetnek magzatvíz vételre, de ott a 19. heti UH, ahol nagyon alaposan fogják átvizsgálni a babót az AFP eredmény tudatában. Ne izgulj, minden vizsgálat azért van, hogy egészséges kisbabád legyen, egyiktől sem kell félni, semmi olyan beavatkozást nem csinálnak normál esetben, ami káros lenne bármelyikőtökre vagy kibírhatatlan lenne :) Problémamentes terhességet és egészséges kisbabát kívánok!
2012. aug. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!