Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Családi adókedvezmény? 91....

Erus76 kérdése:

Családi adókedvezmény? 91. nap pontosan?

Figyelt kérdés
Jövőre a férjem szeretné visszaigényelni a családi adókedvezményt, de nem vagyunk biztosak abban, hogy mikor volt a 91. nap. 18. héten kaptam a dokitól egy igazolást, hogy 18 hetes vagyok, de arról nem, hogy mikor volt a 91. nap. Kombinált teszten a vérvételkor a terhességi kor biometria alapján 12 hét 1 napos voltam, ez volt június 25-én. Január 6-ra vagyok kiírva. Ez alapján már júniusra is kérhetjük a kedvezményt vagy csak júliustól? Válaszokat előre is köszönöm!
2012. aug. 29. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én Január 10-re vagyok kiírva, nekem a dokim júli 5-én írt igazolást, hogy a 13. hetet betöltöttem. Szerintem Júliustól kapjuk, még én se vittem be melóba, az elmaradást visszaigényelhetjük jövőre.

2012. aug. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Hát igazodjon ki az ember rajtuk! :)) Csak azért írtam ki a kérdést, mert szerintem sokaknak nem mindegy az az 1 hónap kedvezmény sem és én sem vagyok biztos a 91. napban.
2012. aug. 29. 11:29
 3/5 anonim ***** válasza:

ha bemész a nőgyógyászodhoz és megkéred hogy a 91. napról adjon igazolást akkor ki fogja számolni hogy mikor volt és onnantól jár az adókedvezmény. ha visszamenőlegesen is lesz akkor azt jövőre kapjátok meg az adóbevallásnál, a többit pedig értelem szerűen most év közben. ha a férjed igényli helyetted akkor kell írnod egy lemondó nyilatkozatot is, mert ő nem jogosult rá, csak ha ott a papír hogy te lemondtál róla! remélem tudtam segíteni :)


23 hkm

2012. aug. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A 91. nap a betöltött 13. hét. Attól a hónaptól kapod, mikor betöltötted a 13. hetet. Legalább is én így kaptam. Május 10-e körül töltöttem a 13. hetet, és májusra meg is kaptam.
2012. aug. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jövőre igényeljük vissza adóbevalláskor, egyösszegben, azzal tisztában vagyok és a kitöltéssel is, mert adóbevallásokat szoktam készíteni. Legközelebb megyek hozzá, akkor rákérdezek pontosan erre a 91. napra. 13 hetes július első hetében voltam, nagy valószínűséggel akkortól fog majd járni...Boldog babavárást mindenkinek! :)
2012. aug. 29. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!