Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés után ki mikorra nyerte...

Szülés után ki mikorra nyerte vissza az eredeti formáját? Mikorra "rendeződtek" vissza odabent a dolgok?

Figyelt kérdés

Persze tudom, hogy alkatfüggő is a dolog, de érdekelne, hogy mégis mennyi idő kell a regenerálódáshoz.

Most, hogy közeledek a terhességem végéhez olyan hihetetlennek tartom, hogy újra fogok rendesen levegőt kapni, fel tudok majd pattanni az ágyról, stb.

Egyáltalán alakilag lehet még a régi az anyuka?


2009. júl. 27. 18:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Én már másnap úgy éreztem magam, mint terhesség előtt, pedig maradt rajtam sok-sok kg. De mégis: kaptam levegőt, láttam a lábamat, könnyeden mozogtam, könnyen hajoltam és még sorolhatnám. Jó két hétig sokat görcsölt a gyomrom, elvileg azért, mert az is került vissza a helyére. Négy héttel szülés után kezdtem el tornázni, olvadtak le a kilók, alakultak vissza. A fiam négy hónapos korára vékonyabb voltam, mint a baba előtt, szóval akkor már senki sem mondta volna meg, hogy szültem.

Nekem csak a mellem lett más, az nem szép már, de amúgy jobban nézek ki, mint terhesség előtt. Akkor is vékony voltam, de nem voltam izmos, most meg a rendszeres tornának köszönhetően cicatestem lett, nekem nagyon tetszik. Nem gondoltam volna, hogy egy gyermek kihordása után leszek végre teljesen elégedett magammal... :-)

Néhányan mondják, hogy a csípő szélesedik, nekem az ugyanakkora és a derekam, combom vékonyabb.

2009. júl. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Én 9 kilót híztam a terhesség alatt. Amikor kijöttem a kórházból már csak két kiló volt rajtam. Egy héttel később, már annyi voltam, mint a terhesség kezdetén. Most két hónappal a szülés után -3 kilónál tartok. Nekem csak a combom lett kicsit vastagabb, de nem vészes Két héttel a szülés után már a régi ruháimat hordtam. A melleim viszont a szoptatás miatt sokkal nagyobbak lettek. :)

2009. júl. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szintén egy biztató példa:

17 kiló jött fel összesen, 5 ment csak le a szüléssel (pedig közel 4 kiló volt a babám), 3 hónap múlva elértem az eredeti súlyomat. Azóta lement még 6 kiló, nem fogyózok csak szaladgálok a gyerek után :) A férjem el van bűvölve, és naponta elmondja milyen jól nézek ki. Talán gimiben voltam utoljára ilyen vékony, pedig annak már lassan 20 éve.....

Szóval lehetsz a régi, sőt annál még jobb is :)

2009. júl. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Belül már rendeződtek a dolgok úgy érzem. De kívül?? Na az még odébb van hogy a 15 kg-tól megszabaduljak.. (3,5 hónapja szültem)
2009. júl. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 20kilo jött fel abbol a baba3kg volt,azota 16lement:)

9hónapja szültem és én se fogyoztam,mert amig cicizett a babykém addig nem is akartam fogyni.

Azt szokták mondani a szülés megszépíti a nőket:)

engem is sokan dicsérnek,hogy milyen csinos vagyok,egy gyerek után is.

Ami fennt van még plusz4-5kg meg nem nagyon érdekel annyi elfér:)

Nem foglalkozok vele addig míg a sok duci kiscsaj kirakja magát,még amitnem kéne azt is:)és nincs önkritikája sem:D

2009. júl. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Én 8 kilóval vagyok kevesebb, mint voltam a terhesség előtt. Sovány voltam amúgy is, és most még jobban. Elég giliszta-szerű, de nekem tetszik :)

A szülés után pár nappal már olyan voltam, mint előtte. A 8 kiló a következő 3 hónapban ment le.

2009. júl. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Adri baba ***** válasza:
100%

A szülés után 2 héttel már lapos volt a hasam!

12kgot híztam az le is ment rólam!

Pattanni a varratok miatt nem nagyon tudsz,bár én első nap törökülésben ültem a nővérek csodállkoztak is!!:)


7hetes baba anyukája

2009. júl. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én 13 kilót szedtem fel összesen,ebből szülés után 7-el kevesebb lettem,aztán másfél hónap múlva már a maradék 6 is lement a feszültség,az étvágytalanság és a szoptatás miatt.Azóta még fogytam 4 kilót,pedig nem fogyózok,csak sokat sétáltatom az 1 éves lányomat.A hasam az sokáig kicsit nagyobb volt mint azelőtt,de ez normális,és mindenkinél így van,mert megnagyobbodott a méh,de fél év múlva lemegy az is.
2009. júl. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Mivel hormonkezelést is kellett kapjak (lombik), 30 kiló jött fel. Fél év alatt gyógyult a szülési sebem, 20 hónap alatt fogytam vissza. De megjegyzem, 14. hóig szoptattam is. A babakocsizásnak és fürge kisfiamnak köszönhetem ezt a bravúrt. Az autót pedig a garázsban kell hagyni!
2009. júl. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Én 7 hete szültem.

15 kg plusszal mentem be, szülés után a fele lent volt.

A 6. napon már csak 2 kg volt rajtam. Na ez most is megvan, és elindult felfelé a mérleg nyelve, biztos a szoptatás miatti farkasétvágyam az oka... :-)

Lassan kezdek tornázni, azzal még ledobálok pár kilót, szebb leszek, mint újkoromban.

Belülről 1 hét után rendben éreztem magam (bár én a szülés után két nappal hason fekve aludtam), a varratoknak (bár fájni nem fájt) kellett bő 2-3 hét, mire minden érzésem a régi lett az altájamon.

2009. júl. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!