Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig dolgoznátok gyerekek...

Meddig dolgoznátok gyerekek között?

Figyelt kérdés

Óvodában dolgozom, 1 hete teszteltem pozitívat. Elég stresszes a helyzet, főleg a főnök, illetve a munkatársak miatt. Ráadásul emelgetni is kell a kicsiket, mert 3 év alattiak is vannak...

Nőgyógyásznál még nem voltam. Mikor menjek? És így meddig dolgozzak?


2012. szept. 3. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Anyósom óvónő, mind a két terhessége alatt a 32. hétig dolgozott.
2012. szept. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
Oviban dolgoztam régen. Terhesen 1 percet sem dolgoznék gyerekek között.
2012. szept. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Leginkább itt az eleje veszélyes, főleg, hogy most sok az új gyerek, október-novemberre már sok lesz a betegség, amiből jó lenne kimaradnod. Nekem felhívta a figyelmemet a doki, hogy az első 3 hónapban kerüljem a kisgyerekek társaságát.
2012. szept. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én a beteges időszak elejéig dolgoznék. Még egy hónapot biztos. :)
2012. szept. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
És akinek van ovis kisgyereke, az is kerülje? jajj, már!!!
2012. szept. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Akinek ovis a gyereke, az nem tudja kikerülni. De a kisgyerekes anyukák október-novemberben mind dőlnek ki a munkahelyekről, mert addigra viszik haza a gyerekek az oviból a fertőzéseket. Ha megteheti valaki, hogy kimarad ebből, miért ne tegye?

És nem is értem, hogy ezért miért kell a választ lepontozni, hisz nem a Te kérdésed volt, és lehet, Neked nem hasznos, de lehet, a kérdezőnek igen.

2012. szept. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nem 1 ovis gyerekről van szó, hanem 30ról, illetve itt a stressz nagyobb gond...
2012. szept. 3. 13:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Én óvónőként dolgoztam. Mikor megtudtam, hogy babát várok (és az orvos is adott róla papírt), akkor elmentem táppénzre. Néhány hétre rá,h elmentem, végigsöpört az óvodán egy rota-vírus. No, ebből pl.jó, hogy kimaradtam! Nemcsak a gyerekek dőltek ki, hanem a felnőttek is. Úgyhogy én egy percig sem bántam meg, hogy hamarabb eljöttem!

Arról nem is beszélve, h egyfajta divat volt néhány szülő részéről betegen, begyógyszerezve behozni a gyereket az oviba, csak hogy még egy fél napot nyerjen.... :(


A stressz meg a másik dolog, ami abszolút nem hiányzik egy várandós kismamának.

Az emelgetés már csak hab a tortán.


Szóval, szerintem menj el nőgyógyászhoz úgy 7-9 hetesen, aztán pedig menj el táppénzre.

2012. szept. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A 3 és a 6 válaszokat írtam. És pontosan így gondoltam én is, ahogy a most előttem író óvónő. Szerintem semmi rossz nincs abban, ha óvni próbálod a hasadban a magzatot, aki a lehető legérzékenyebb időszakában van. És bár nem dolgozom gyerekekkel, de teljesen egyértelmű ez számomra. A barátnőm gazdaságis oviban, és bizony az ősz és tél nála arról szól, hogy próbál kikeveredni a gyerekek vírusaiból. És igen, ő is elmondta, hogy vannak szülők - gyesen/gyeden lévők is - akik bizony beviszik betegen is a gyereket.
2012. szept. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!