Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sote 1 vagy Honvéd kórház?...

Sote 1 vagy Honvéd kórház? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Ikerbabákat várok, és nem tudok dönteni a két kórház között. Mivel az ikrek gyakran korábban jönnek így a koraszülött osztály felkészültsége döntő fontosságú szempont. Szerintetek?
2012. szept. 9. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem is ikreim vannak az előző terhességemből, én a sote I-en szültem. Ikrekkel befektetnek a 35. héttől, a terhes osztály egész jó volt, hát, a gyerekágy az már nem annyira. Viszont felkészült orvosgárda van és ha véletlenül korábban születnének a babáid, akkor a koraszülött ellátásuk is nagyon jó. Én most is ott fogok majd szülni. Honvéd kórházat nem ismerem, arról nem tudok mit írni, így a kérdésed egyik felére tudtam csak válaszolni :)
2012. szept. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szió,

én tudok neked részletes írni mindkét helyről,mert 3 éve a SOTE I-n szültem a fiamat,6 hónapja pedig a Honvédban a kislányomat.

Én mindenképpen Honvéd kórház párti vagyok.Az első terhességem végén a 37.héten befektettek a SOTE I-re,terhességi toxémia gyanúja miatt.Utólag már tudom mit jelent ez,azonban semmilyen információt nem kaptam akkor,jóformán halálra voltam rémítve,senki nem segített,így 8 nap ottlét után(máig úgy gondolom,hogy a sok idegeskedés,és a kórházi dolgozók viselkedésének hatására) megszületett a fiam.2700gr volt,de egészséges,így semmi nem számított:)A gyermekágyon semmilyen segítséget nem kaptunk(és ezt szó szerint kell érteni),a szobák tisztasági állapota szintén hagy maga után pár szót,a wc-n nem volt ülőke,csótány szerű bogarak mászkáltak a zuhanyzótálcán,összevérezett ágynemű cseréje nagy nehezen úgy történt meg,hogy adtak egyet cseréljem ki magam...Az orvosok közt volt ilyen is,olyan is,az én orvosommal maradéktalanul elégedett volt(dr.Rigó Barbara,ő már a Kútvölgyiben dolgozik,viszont volt egy-két kirívóan bunkó is.Volt egy szobatársam,akinek a koraszülött osztályon volt a picije,hihetetlen el volt keseredve,hogy ott sem segít neki senki,ha oda megy,mindig lehurrogják,elküldik,úgy viselkednek mintha nem is az ő gyereke lenne..


Másodjára ezek után semmiképpen nem akartam ott szülni,így több szempontot figyelembe véve a Honvédban szültem.Abszolút nem bántam meg.Ahogy észrevettem teljesen más érték/értékek szerint dolgoznak.Lehetett gátvédelemmel,természetesen szülni(gondolom,ez ikreknél nem szempont,de leírom),vajúdás alatt is alaposan tájékoztattak,sokkal szabadabb volt a légkör.Szülés után csecsemősöktől-ha nem is sokat-kaptam segítséget,a szobák is sokkal szebbek voltak.Mivel az első korábban jött nálam is szempont volt a PIC,bár végül Hála Istennek nem lett rá szükség.Szakmailag nagyon rendben vannak,nemrég olvastam,hogy a Honvéd orvos csapata oktatja az ország többi kórházában a koraszülöttek szakszerű ellátását.És ahogy hallottam,amíg ott voltam,nem zavarják ki a kismamákat,hanem szívesen látják őket az inkubátorok mellett,ami szerintem nagyon sokat jelent a picinek és az anyukának is.

Az orvosom dr.Harsányi Lehel volt(őt a korábbi doktornőm ajánlotta).

Ha van még kérdésed szívesen segítek,én biztosan a Honvédot választanám.

2012. szept. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia én a honvédot nem ismerem nem tudok rola mit mondani...

A sote I en szültem 2010 ben természetesen gátvédelemmel ..fogadott dokim nem volt...nagyon kedvesek rendesek voltak...Tényleg körbe lettem ugrálva a tisztasággal sem volt gond naponta 2 x takaritottak a szobában és a zuhanyzot mosdot is....bogárral nem találkoztam...a csecsemősök is mindenben segitettek mindent megmutattak 1 bunko volt de csak 1x találkoztam vele...

De tényleg mindenben segitettek a szoptatásban és mindenben...ha véres lett valami szoltam jött a növérke és kicserélte nem magamnak kellett...

Szoval én csak jokat tudok mondani...Az orvosok is a toppon vannak de tényleg...Szoval én a sotét választanám másodszorra is...

2012. szept. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Októberben lesz 4 éve hogy hármasikreim a SOTE-n születtek,33 hétre koraszülöttként.

Több,mint 3,5 hetet voltak a PIC részlegen.

Sajnos a második hozzászólással kell,hogy egyetértsek.Minden nap én hajkurásztam az orvosokat,hogy kapjak tájékoztatást a kicsik állapotáról.Amikor beengedtek minket hozzájuk senki hozzánk nem szólt volna,jó lett volna egy kis segítség,mikor már ki lehetett őket venni,szoptatásnál,babaápolásnál.Legtöbbször az "anyuka,maga még mindig itt van?! mondaton kívül egy szót nem szóltak hozzánk.Őszintén mondom,hogy beleörültem,belebetegedtem abba a majd egy hónapba,a legrosszabb,hogy korrekt tájékoztatásért mindig keresni kellett az orvosokat,akik folyton rohantak,és két percet sem szántak az emberre valamint,hogy tényleg a PIC részleg a kismama egy megtűrt személynek számít.3,5 hét után átkerültünk még 5 napra a Margit kórházba,amiről csak jókat tudok mondani,5 nap alatt 5x annyi segítséget kaptunk mint a SOTE-n.

Szobák,tisztaság szintén nem csúcs,de annyira szarul voltam azokban a napokban,hogy egy sátor is jó lett volna.Viszont egyik szobatársamnak ellopták a mobilját és a tisztálkodási eszközeit...

Honvéd kórházat nem ismerem így arról nem tudok írni.

2012. szept. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

A váci kórházból kerültem a sote 1re,mivel a 35.héten elindult a szülés.Nem ismertem senkit,császár lett természetesen,a műtétet végző szülész-nőgyógyászok,és asszisztensek is kedvesek voltak,nyugtattak,hogy minden rendben lesz.Nekem szép lett a varratom,teljesen jól voltam,külön kiemelném a beavatkozást végző Csabay doktor nevét,ezúton is köszönöm neki!dr.Kovács Esztert kerüljétek el,egyértelműen az osztály legantipatikusabb orvosa!

A kislányom,Liza 10 napot töltött a Pic osztályon.A 8.napon életveszélybe került.Kiderült,hogy egy olyan szívizom rendellenessége van,amit már rögtön a szülés utáni vizsgálaton,de legalábbis utána nagyon hamar észre kellett volna venni.DE nem vették,csak,amikor már életveszélybe került.A 10.napon,amikor stabil lett az állapota,azonnal kértem az átszállítását a Jánosba(csak jót tudok róla mondani),a klinikát pedig bepereltük,az ügy azóta is folyamatban van.

Állítólag az ország (egyik) legjobb koraszülött osztálya,mégis életveszélybe került a kislányom,ami arra enged figyelmeztetni,hogy 8 napig nem történt nála egy egyszerű vizsgálat vagy ha történt,inkább nem minősítem az orvosok szakértelmét.

Mára istennek hála jól van,egészséges.

A koraszülött osztályon engem sem láttak szívesen a nővérkék,de nem érdekelt,az én gyerekem,lett is belőle konfliktusom.

A János kórházban szültem aztán a másodikat,ott sem csalódtam.

Honvédról csak annyit tudom,hogy mostanában nagyon sok cikkben,fórumon olvastam,hogy nagyon jó koraszülött részlegük van,de személyesen nem ismerem.

Jó babavárást!

Mikorra várod a piciket?

2012. szept. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. December 6-ra várjuk a kicsiket. Az az igazság, hogy a fogadott orvosom a Szent Istvánban rendel, ott tervezzük a szülést. De ott nincs PIC, ezért ott csak a betöltött 36. héttől lehet szülni. Így, ha ne adj Isten korábban jönnének, akkor másik kórházba kell mennem. Ezért érdeklődöm, hogy hol lenne a jobb. Tesóm a Honvédban nővér az intenzív osztályon, lehet, hogy így inkább oda megyek. Legalább néha ránk tud nézni egy "belső" ember...
2012. szept. 10. 11:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is a Szent Istvánt néztem ki magamnak,csak ott nem volt PIC ezért lett a Honvéd..

Szerintem,ha van "belső ember" a Honvédban,akkor ne is gondolkodj a másikon,mert bármikor jól jöhet,ha rátok tud nézni!

2012. szept. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A Honvéd kórhàz elég jól néz ki ,de borzasztó bunkók az àpoló nők! a szàjsebészeten feküdtem 4napig műtétre vàrva..kegyetlen bunkó volt az összes egytől egyig..semmi kedvesség semmi mosoly csak a mogorva duzzogó fejek..egy rohadt banult nem tudtak betenni pedig jó a vénàm inkàbb szét szurkàltàk a kezem jobb meg a balt napi 4injekció 4napig annyira rossz a tapasztalatom hogy inkàbb magànkórhàzba àtmentem inkàbb kifizetem a műtétet de ez kibirhatatlan..a Kórhàz maga jól néz ki tisztasàg fas..za minden de a nővérek katasztrofa ott fekszem még 1 napot kihajìtom valamelyiket az ablakon az tuti!!
2015. aug. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!