Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek hanyadik hétben jelentke...

Kinek hanyadik hétben jelentkezett a hányás és kb meddig tartott? Volt olyan, aki egyáltalán nem hányt egész idő alatt és még is egészséges babája született?

Figyelt kérdés
Én most vagyok olyan 7 hetes 2 napos,és még nem hánytam,viszont nagyon erősen émelygek szinte egész nap,és semmilyen étel nem esik jól.Sok ételt csak a szemem kíván,és amikor elkezdem enni,akkor inkább kifelé jönne.
2012. szept. 17. 17:44
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Ezt kérlek szépen a ,,9 hónap,, című műsorban,Czeizel Endrétől.Ő sem azt mondta,hogy ha nincs hányás terhesség alatt akkor csak beteg baba születhet,csak a kutatásai azt mutatták ki,hogy aki sokat hány terhesség alatt,annak valóban makk egészséges babája született és nem volt semmi rendellenessége!!!Innen szedtem.És mivel első babámat várom,azért kérdezek ilyeneknek utána,mivel még ,,nincs tapasztalatom,, ezen a téren!!
2012. szept. 18. 22:30
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Már kíváncsivá tettél utánaolvastam és nem azt mondta, hogy egészséges baba születik tőle ha hánysz a terhesség alatt, hanem idézem : "Egyes tudósok (köztük Czeizel Endre) szerint is, a hányás és a hányinger jó jel, az állandó émelygéssel küzdő anyukák ugyanis sokkal ritkábban vetélnek el." Nem kötekedni akartam csak abszurdnak tartottam ezt az elméletet. Én is első babás vagyok, de az sem jó ha az ember már mindenben rosszat lát és baj lehet belőle szerintem.
2012. szept. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Én csak a kíváncsiság kedvéért tettem fel ezt a kérdést..nem gondoltam én véresen komolyan!!Nem hiszek én el mindent,és nem látok mindenben rosszat!!Én mindig mindenhez pozitívan állok hozzá,a terhességemhez meg pláne :)
2012. szept. 19. 14:04
 14/14 anonim válasza:
Egyébként nekünk is tanítottak valami hasonlót az egyetemen, hogy a régi időkben azt hitték az anyák, hogy a hányás terhesség alatt rossz jel, mert azt jelenti, hogy a szervezet "nem akarja elfogadni" a babát, sőt, egyenesen meg akar szabadulni tőle, de már tudományos kutatásokkal megállapították, hogy a hányás jó immunrendszerre utal, ami pont, hogy igyekszik minden kórokozótól megvédeni a babát, ezért szokták azt mondani, hogy akik sokat hánytak terhesség alatt, azoknak szinte biztos, hogy egészséges babájuk születik, azt viszont nem mondják ki, hogy aki nem hányt, annak nem lehet egészséges babája.
2014. febr. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!