Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Két pozitív tesztem van. Jól...

Két pozitív tesztem van. Jól teszem, ha ma elmegyek háziorvoshoz vagy várjak még?

Figyelt kérdés
Volt már egy terhességem, de sajnos nem maradt meg. Ezért úgy döntöttem, hogy most nem várok napokig, hanem azonnal kiíratom magam. Fizikai munkát végzek. Az orvos nem fog akadékoskodni? Gondolom majd elküld nőgyógyászhoz. Nálatok hogy ment ez az egész macera az elején?

2012. szept. 18. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, az orvos alapból akkor ír ki, ha a nőgyógyász ad egy papírt, hogy veszélyeztetett terhes vagy. Én mindenképp előbb nőgyógyászhoz mennék el, hogy megnézze, hogy minden rendben van-e, és felírjon esetleg gyógyszert, a baba megtartásához pl. Utrogestant vagy Duphastont.
2012. szept. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Házi orvos nem hiszem, hogy akadékoskodna, biztos kiír. Viszont nőgyógyászhoz ráérsz az 6.-7. hét környékén menni. Ha jól emlékszem nálunk nem a dokim hanem a terhesgondozáson írtak ki, de elvileg a háziorvos is kiírhat veszélyeztetett terhesség miatt.

Én elsővel 6-7 hónapig még dolgoztam, másodikkal meg kiirattam magam az elejétől rögtön gyed után , mert arra a pár hónapra fölösleges lett volna visszamennem

2012. szept. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én elmentem a háziorvoshoz, de nem írt ki. Azt mondta, hogy csak akkor írhat ki, ha a nőgyógyásztól viszek igazolást, hogy veszélyeztetett terhes vagyok. Nem volt túl jófej, pedig nő.
2012. szept. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1-es válaszoló vagyok, ezt írtam, tapasztalatból, mert engem is csak ilyen feltételekkel volt hajlandó kiírni, és az enyém is nő, csak őket megbüntethetik ilyenek miatt, mert a terhesség nem betegség, kivéve ha veszélyeztetett. Van olyan doki, aki nem fél, és simán kiír, de van olyan, aki meg sajnos nem. 6-7. hétig nem várnék a nőgyógyásszal, ha már ment el babád, mert én 6 hetesen kezdtem el vérezni pl., és akkor gyorsan kaptam Duphastont, nem tudom ez segített-e megtartani végüla babám, most vagyok 18 hetes, és azóta szerencsére nem volt több vérzés.
2012. szept. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Dokifüggő, hogy kiír-e. De szerintem először nőgyógyászhoz menj, hiszen ő tudja megállapítani a terhességet ami alapján elmehetsz táppénzre.
2012. szept. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én háziorvosom tutti kiírna ha kérném, de mondaná, hogy minnél hamarabb menjek nődokihoz. Kérdés, hogy a tiéd mennyire jófej. Mert nem köteles kiírnia.
2012. szept. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt már vetélésem,pont ezért azt mondta a dokim,amint pozitív a tesztem,azonnal menjek. Így is volt. Írt fel Utrogestant és veszélyeztetett terhességgel keresőképtelen állományba sorolt azonnal.
2012. szept. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Voltam dokinál, kiírt és elküldött nőgyógyászhoz :-)
2012. szept. 18. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!