Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma tudtam meg, hogy jön a...

Ma tudtam meg, hogy jön a harmadik baba. A kicsi még csak 10 hónapos. Nagyon nehéz lesz így?

Figyelt kérdés

Kicsit félek, mert a terhességet nem tudom milyen lesz így kihordani, hogy közben egy 10 kg.-os fiúcskát meg cipelni kell. A kiságyba így sem tudom szinte betenni ha alszik, mert olyan mélyre kell hajolni.

Kell majd nekik testvér babakocsi? Akkor lesz 18 hónapos.

Vannak itt olyan anyukák akik hasonló cipőben járnak? Írnátok egy kicsit a napi rutinról? /bolt, séta, altatás/


2009. aug. 2. 14:38
 1/6 anonim válasza:
100%

Gratulálok!

Igen, nem lesz könnyű, de élvezni fogod, ha a párod is segít rendesen!!! Neki is ki kell venni a részét ebben a feladatban, méghozzá évekig. A kiságyat variáld át, hogy ne kelljen lehajolni mélyre.Lehet, hogy ikerkocsi kell majd, mert ha a 18 hónapos elfárad, akkor kétfelé nem tudsz menni.

2009. aug. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én nagyobbik babám 15 hónapos lesz, amikor megszületik a tesó. Én nem félek tőle, tudom, hogy nehéz lesz, de felkészültem rá, mert mi így terveztük, volt időnk mindent átgondolni.

Még csak a 12. hétben vagyok, egyenlőre a terhességről tudom veled megosztani a tapasztalataimat. Eddig nekem semmilyen nehézséget nem okoz, már az én fiam is 11 kg, emelgetem rengeteget, játszok vele, napi 3-4 órát sétálunk, bevásárolok babakocsistól és cipelek mindent az emeletre. Időnként későn fekszek, korán kelek, de bevezettem a délutáni alvást, amikor a gyerek alszik alszom én is, mindig annyit főzök, hogy két napra elég legyen, így mindenre jut idő és "kímélem" magam. Mondjuk nekem elég nagy szerencsém van ezzel a pocakbabával, mert nem voltam rosszul, nem hánytam, csak a gyomrom fáj néha, szédülgetek és álmos vagyok.

Nagyon sokan direkt vállalnak ilyen pici korkülönbséggel gyereket, a jó hír az, hogy kibírható, még nem halt bele senki és csak az első 1-2 év nehéz. Szerintem főleg az első pár hónap, amíg összeszoknak a gyerekek.

Állítólag a pici babák rendkívül alkalmazkodóak, mert ők eleve megszokják, hogy néha várni kell a sorukra, a nagyobbiknak tovább tart beleszokni az új szituációba.

Tudok neked ajánlani két fórumot, mindkettőn rengeteg tapasztalatot találsz:

[link]

[link]

Testvérbabakocsi nekünk egyenlőre nem lesz. Több hasonló korkülönbségű babát nevelő anyuka mondta, hogy előre ne vegyek, nézzem meg, hogy kell-e, mert nehezek és nehéz két babával közlekedni testvérkocsival. Inkább most a fiamnak beruháztunk egy strapabíró és tartós, könnyű sportbabakocsiba, elraktuk az újszülötthöz is használható babakocsiját. Ha egyedül kell mennem a két gyerekkel, akkor eleinte a pici hordozókendőben lesz, majd később ő lesz a babakocsiban, a nagyobbik meg kap kismotort, triciklit, vagy hasonlót, esetleg testvérfellépőt. Ha a férjem is tud velünk jönni, akkor viszont két babakocsival vonulunk majd.

Ha nem jön be az elképzelés, csak akkor fogunk venni testvérbabakocsit.

2009. aug. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
5 hónapos volt a kisfiam, amikor ismét terhes lettem. Nehéz volt, de némi segítséggel azért nem vészes. Másfél év után sokkal könnyebb. Később pedig csupa csupa előny. Nagyon jó a gyerekeknek, főleg, ha egy neműek. Ne félj. Gratulálok!!!
2010. márc. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Én is 5 hónapos kisfiúval a karomon tudtam meg, hogy jön a következő, és a tesóm és én köztem is 14 hónap van. 1000 előnye van, és csak kb 1 évig fárasztóbb,mintha mondjuk 2 év lenne a korkülönbség. És aztán az mennyivel könnyebb? Másként nehéz! Az orvosom azt mondta annak idején, hogy gratulálok, így kell ezt csinálni!
2010. jún. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jo, hogy fel lett hozva a kerdes.

Mizujs veled kerdezo?

A masodik valaszolo vagyok, epp most mult negy honapos a picim, 18 honapos a "nagyobb". Nem mondom, hogy konnyed dolog ez a duplababazas, de a leheto legjobb dontes volt igy tervezni a gyermekeket.

Gondolom mar te is megszultel azota. Mennyi idos a picur? 3 honap koruli?

JOl vagytok?

2010. jún. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Kicsit megsajdult a szívem, mikor láttam, hogy valaki reagált ismét a feltett kérdésemre, mert én sajnos nem lettem 3 gyermekes anyuka. A 20. heti uh-n nem volt szívhangja. Sajnos elment vissza oda a kisfiunk, ahonnan jött: A JÓ ISTENHEZ.

Azért nektek jó egészséget és köszi, hogy gondoltál ránk!!!

2010. jún. 21. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!