Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A fogantatás után mikor lehet...

Csonti33 kérdése:

A fogantatás után mikor lehet leghamarabb apasági tesztet csináltatni?

Figyelt kérdés
Szeretném tudni,hogy hány hetes vagy hónapos terhesen lehet elvégeztetni egy apasági tesztet?

2012. szept. 24. 15:16
 1/9 sumergo ***** válasza:
48%
Születés után. Magzaton nem végeznek ilyet.
2012. szept. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Születés előtti apasági vizsgálatot non-invazív módon a 12. terhességi hét és a szülés időpontja között lehet elvégeztetni. A non-invazív módszer azt jelenti, hogy a vizsgálatot magzati mintavétel nélkül, kizárólag a várandós anyától és a feltételezett apától történő vérvételből kivon DNS felhasználásával végzik el. Invazív eljárás esetében magzati mintavételre is szükség van - azonban ezt a beavatkozást kizárólag apasági vizsgálat elvégzése céljából Magyarországon senki nem végzi el. Amennyiben klinikai genetikai vizsgálat miatt szükséges a magzati mintavétel, akkor az így levett vizsgálati anyagból az apasági vizsgálat is elvégezhető. Ebben az esetben a mintavétel a 11. terhességi héz - ilyenkor chorion-boholy biopsziát végeznek (magzati méhlepény-minta); vagy a 12-14 terhességi héten amniocentézist végeznek (magzatvíz mintavétel). Az invazív módszer esetében az anyától, illetve a feltételezett apától szájnyálkahártya-törlet minta ("nyálminta") levétele is szükséges. A vizsgálat hossza mindkét esetben egy hét - tíz nap. Szakértői irodánk mindkét módon végzett születés előtti apasági vizsgálat közvetítésében gyakorlattal rendelkezik. Dr. Bezzegh
2012. szept. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Ezt találtam Neked a témával kapcsolatban.


"Születés előtti apasági vizsgálatot non-invazív módon a 12. terhességi hét és a szülés időpontja között lehet elvégeztetni. A non-invazív módszer azt jelenti, hogy a vizsgálatot magzati mintavétel nélkül, kizárólag a várandós anyától és a feltételezett apától történő vérvételből kivon DNS felhasználásával végzik el. Invazív eljárás esetében magzati mintavételre is szükség van - azonban ezt a beavatkozást kizárólag apasági vizsgálat elvégzése céljából Magyarországon senki nem végzi el. Amennyiben klinikai genetikai vizsgálat miatt szükséges a magzati mintavétel, akkor az így levett vizsgálati anyagból az apasági vizsgálat is elvégezhető. Ebben az esetben a mintavétel a 11. terhességi héz - ilyenkor chorion-boholy biopsziát végeznek (magzati méhlepény-minta); vagy a 12-14 terhességi héten amniocentézist végeznek (magzatvíz mintavétel). Az invazív módszer esetében az anyától, illetve a feltételezett apától szájnyálkahártya-törlet minta ("nyálminta") levétele is szükséges. A vizsgálat hossza mindkét esetben egy hét - tíz nap. Szakértői irodánk mindkét módon végzett születés előtti apasági vizsgálat közvetítésében gyakorlattal rendelkezik. Dr. Bezzegh"


Forrás: www.netbaby.hu

2012. szept. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Hihi,egyszerre írtuk ugyanazt,kedves második =)
2012. szept. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
:))
2012. szept. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek a válaszokat :)Tehát meg lehet állapítani az apaságot?!! csak ha jól tudom akkor az orvosok a terhesség idejét az utolsó menzesz végétől számolják és nem a fogantatás napjától,így ez több idő mint amit a modern tesztek mutatnak amik hétre pontosak! Terhességet a 12.-ik hét után már nem szakítanak meg,így abból kiindulva amit írtatok alig van idő az apaság kiderítése(adja isten h nem az amire számítunk......)és a terhesség megszakítása között? Helyes amit leírtam? Vagy nem annyira vészes ahogy én ezt most gondolom és meg lehet oldani? Ha ebben tudnátok még segíteni akkor hálás lennék!!!!!!!!!!!!
2012. szept. 24. 18:14
 7/9 sumergo ***** válasza:
0%

Hát az alapján, amit az utánam szólók írtak, csak a terhesség 12. hete UTÁN lehet megállapítani az apaságot, az abortusz viszont csak a 12. hét ELŐTT lehetséges. Úgyhogy kénytelen leszel az apa ismerete nélkül dönteni az abortuszról. (Amit remélem nem választasz....)

Amúgy én kitartok amellett, hogy ilyet Mo-n nem végeznek.

2012. szept. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát nehéz ez így... de szerintem majd konzultálok egy orvossal e téren! Ja és én a világ végére is elmennék csak,hogy kiderítsem...mert úgymond ettől függ a jövőm :(
2012. szept. 24. 21:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Gondolom az anyuka vagy. Közel azonos időpontban volt a kapcsolatod a 2 férfival vagy távolabb volt egymástól a dolog?
2012. szept. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!