Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses vércukorvizsgálatró...

Terheléses vércukorvizsgálatról saját felelősségre le lehet mondani?

Figyelt kérdés
A fő problémám az, hogy (elvi szinten is) egyáltalán nem fogyasztok cukrot, a szervezetem sincs hozzászokva, csak olyat, ami természetes úton előfordul. Semmi probléma nem volt eddig a terhesség alatt, nagyon jól érzem magam, nem híztam sokat, eddig is odafigyeltem a táplálkozásomra, rendszeresen ellenőriztem a vércukrom is. Tegnap egy nagy ebéd után (és egy banános, csokiöntetes desszert után) megmértem a vércukor szintet, és 4,8 volt, tehát teljesen ideális. Ezek után nem szeretném kitenni sem a babát, sem magamat ennek a szerintem teljesen felesleges tortúrának. Ráadásul úgy tudom, hogy még ha rossz is az eredmény, az a megoldás, hogy diétára fognak, de lényegében most is így étkezem. Nem szeretnék felelőtlen lenni, de úgy érzem, többet ártok ezzel a vizsgálattal, mint használok.

2012. szept. 30. 18:56
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
93%
Lehet,hogy rosszul tudom,de a glükóz természetes cukor,és nem árt egyikőtöknek sem,de lehet,hogy nálam okosabbak megcáfolnak.
2012. szept. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
93%
nem artassz ezzel a vizsgalattal semmit, pont az a lenyege hogy ennyit siman birnia kell a szervezetednek. pont azzal artassz ha esetleg terhessegi cukrod van.jah es ez nincs osszefuggesben azzal sem hogy mennyit hiztal.szerintem ezt a kis kellemetlenseget ki lehet birni a baba egeszsege erdekeben es nem hinnem hogy ki lehet hagyni.
2012. szept. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
75%
Te egy nagy okos vagy... persze, egy vizsgálat sem kötelező, rajtad múlik, neked mi a fontos. Én simán megittam azt a szart, és kiültem a vizsgálatot, mert nekem a baba volt a fontos. Egyébként úgy igaz, ahogy az 1. válaszoló írta!
2012. szept. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is a baba érdekében hozz áldozatot.
2012. szept. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Azt nem tudom, hogy le lehet-e mondani, de gondolom ha nem mész el senki nem fog erőszakkal odavinni.

Annyit szeretnék hozzáfűzni a kérdésedhez, hogy általában nem az ebéd utáni érték, hanem a reggeli utáni érték szokott a legrosszabb lenni, gondolom ezért is csinálják reggel a terheléses vizsgálatot. Tehát attól, hogy ebéd után 4,8, még lehet a nap folyamán máskor sokkalmagasabb is.

A másik, hogy gond esetén nem csak diéta, hanem inzukinkezelés is szóba jöhet terhességi cuorbetegségnél is.

Ha most jók is az értékeid a terhesség vége felé folyamatosan nő az inzulinigény, tehát egy mérésből nem lehet azt a következtetést levonni, hogy nincs nálad gond, különösen, ha még a 30. hét előtt vagy.

Én amúgy is cukorbeteg vagyok, de csak a 32. héttől kellett emelni az inzulinomat, onnan viszont meredeken emelkedett a 38. hétig.

Azt tudnod kell, hogy a kezeletlen cukorbetegség terhesség alatt nagyon súlyos gondokat okozhat a magzatnál.

Én rendkívül nagy felelőtlenségnek tartom, ha kihagyod ezt a vizsgálatot, de a Te döntésed, a Te gyermeked.


Minden jót és egészséges babát kívánok neked.

2012. szept. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
96%
Szia! Nekem se volt soha semmi gond a cukrommal, jól éreztem magam a terhesség alatt és én sem híztam szinte semmit. Nekem sem volt semmi kedvem ehhez a vizsgálathoz de elmentem, leszenvedtem és végigseggeltem a vizsgálatot és bizony nem lett jó az eredményem. A Babád egészségét kockáztatod ha nem mész el. Gondolj arra, hogy ha megszületett akkor még több mindent kell majd csinálnod amihez nincs kedved de Érte meg fogod tenni. Boldog Babavárást és Jó egészséget Kívánok
2012. szept. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
szerintem a baba egészségének semmit nem fogsz azzal ártani ha elmész erre a vizsgálatra. mindenki más is kibírta, hiába nem volt semmi baja, neked sem lesz bajod ha elmész rá. nekem sincsen semmi kedvem hozzá, és mellesleg ki nem állhatom a tűket, de el fogok menni a jövő héten erre a vizsgálatra, mert a baba fontosabb, mint hogy nekem éppen mihez van vagy nincs kedvem. ha elmész de feleslegesen, akkor az még mindig jobb, mint ha nem mész el, és esetleg baj van, a babának többet ártasz. a cukrot nem hiába mérik reggel, nem ebéd után kell mérni, hiszen akkor már más értéket ad, mint reggeli után. a természetes cukor is okozhat cukorbetegséget egy kismamánál, nem csak a háztartási cukor. minden gyümölcs és zöldség tartalmaz valamennyi cukrot, amit a szervezet ugyanúgy hasznosít és raktároz mint egy "hagyományos" cukrot. szerintem menj el a vizsgálatra, inkább legyen felesleges, de egészséges a baba, mint hogy ne menj és baja legyen a picinek.
2012. szept. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm a (nem bunkó) válaszokat. Félreértés ne essen, nem azért nem akarok elmenni, mert nem vagyok képes áldozatot hozni, vagy rávenni magam (elég sok ilyet tettem már meg a terhesség alatt, és mindig a Baba érdekeit tartom szem előtt), hanem arról, hogy Édesanyám is egészségügyis és elég sokat foglalkozik alternatív gyógymódokkal, és sajnos az általános vélekedéssel ellentétben elég sok olyan vélekedés is van, miszerint nem minden esetben indokolt ez a terheléses vércukor (inkább a sima reggeli utáni vérvétel). Plusz a párja gyógyszeres cukorbeteg, és mióta olyan étrenden vannak (amin én is), azóta elhagyhatta az összes gyógyszerét, és jobbak az eredményei, mint gyógyszerekkel. Ennyit a "hivatalos orvoslásról" sokszor... az orvosok is meglepődtek és nem hitték el. Szóval ezek után a tapasztalatok után bizonytalanodom el abban, hogy ez tényleg jó-e ilyen étrend mellett, nem árt-e többet.

Amúgy ez az eredmény a tegnapi, de írtam, hogy rendszeresen ellenőrzöm a terhesség alatt, az éhgyomrim meg 4,2 volt, azt elfelejtettem írni.

2012. szept. 30. 19:32
 9/44 A kérdező kommentje:
Még annyi, mielőtt még több olyat kapnék, hogy nincs kedvem meg nem tudok áldozatot hozni: valószínűleg el fogok menni a vizsgálatra, bár nem tartom jónak, csak arra voltam kíváncsi, hogy volt-e olyan az itt válaszolók közül, aki így gondolkozik még.
2012. szept. 30. 19:35
 10/44 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy cukorszirupot kell majd innod? Mert nálunk pl tej+zsömle van.
2012. szept. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!