Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A már gyerekes nők miért...

A már gyerekes nők miért féltékenyek a várandós nőkre?

Figyelt kérdés
2012. okt. 18. 12:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

én a nagy pocakosokra vagyok féltékeny :)

bár semmiért nem siettetném a terhesség folyamatát, imádok babát várni :)

nekünk első baba lesz.

üdv: 21 hkm

2012. okt. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért, féltékenyek? Szerintem erős túlzás ezt állítani így általánosítva...

Én nem tapasztaltam ilyet sem várandósan velem szemben, sem később a magam részéről egy majd később két gyerekkel.

Ha ismerős volt várandós akkor együtt örültem vele a boldogságának, ha tanácsot kért vagy tapasztalatot, akkor adtam. Mivel mindig utáltam ha velem okoskodnak így nagyon odafigyeltem arra, hogy ne legyek tolakodó semmilyen módon pl kéretlen tanácsok stb. Nem mondom, néha elszorult a szívem amikor arra gondoltam őket látva, hogy nekem ebben a csodában többé nem lesz részem, de ennyi. Lehet hogy én vagyok defektes, de nekem a féltékenykedés kimaradt :)

2012. okt. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én nem szerettem a pocakos időszakot, most sem vagyok oda érte a másodikkal, szóval esetemben megdől a feltevésed, jobb a kinti gyerekkel:-)
2012. okt. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Akikről tudom hogy már van gyermekük, és átélték azt amit most mi várandósok, miért húzzák a szájukat ha elmesélem hogy minden rendben van, a picivel és velem? Teszik a megjegyzést arra ha majd szülési szabira megyek, miért van ez? Ők is átélték ezt a szép időszakot.
2012. okt. 18. 13:08
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is rossz emberekbe botlottál... Én is nagyon örülök a babásoknak körülöttem, nem mondom, minden alkalommal, ha babalátogatóba megyek valahová, megcsap a babaillat és az "akarokmég" érzése. De ezt nem mondanám féltékenységnek. :)
2012. okt. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A most pocakos ismerőseimmel a legjobbakat kívánjuk egymásnak, de nem úgy egy jó pár idősebb nő, gondolom azért mert nekik is jó volt így és már nem lesz talán azért. Én így vettem észre. A kamaszok közömbösek, a várandósok örülnek egymásnak, a gyerekeseknél meg azt vettem le hogy szeretnének valami hibát találni.
2012. okt. 18. 13:15
 7/14 anonim ***** válasza:
Rossz körökben mozogsz! :) Szerintem a gyerekesek még jobban átélik a mesélést,emlékeznek még mit éreztek akkor!Az én "irigykedésem"csakis pozitívan értendő,én együtt tudok örülni bárkivel,aki kismama,és megértem hogy örül egy egy jó vizsgálati eredménynek,vagy bárminek!Két tényleg extra pozitív terhességem volt,és akkor sem tapasztaltam ilyesmit a környezetemben!Én örülök hogy minden rendben veletek! :)
2012. okt. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

hát akkor te tényleg elég undok anyukákba botlottál.

nem is értem az egészet,hogy ha tényleg ilyenek veled akkor mi okuk féltékenykedni,stb..?


nekem a tesóm várt nem rég babát,és volt egy kis időszak amikor irigyeltem őt pl:amikor előszőr élte át,hogy megmozdul a baba-de aztán eszembe jutottak a kényelmetlen részei is a tehességnek: a vizesedés, a derékfájás,a lábzsibbadás, a sehogy sem jó feküdni állapot,stb

És ezekre gondolva,már annyira nem irigyeltem őt!


ezt nem azért írtam le,hogy elvegyem a kedved,vagy hogy undoknak tünjek én is,-csak én igy éreztem!


sőőt,az első hetek a babával sem egy rózsaszín tündérmese mindig,ahogy azt sokan elképzelik..

2012. okt. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is néha, ha várandós nőt látok vagy ismerősről megtudom, hogy az, picit elkap a "de jó lenne még egyszer" érzés, de rögtön eszembe jutnak a kellemetlenségek a terhesség alatt és már el is múlik. Ha meg az első pár hét jut eszembe szülés után, akkor végképp nem leszek írígy, pedig az én fiam extra nyugis baba, de az akkor is kemény időszak.
2012. okt. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Tudom mirol beszelsz ezt mar en is eszrevettem. Altalaban azok biselkednek igy akik nem is igazan ismerosok legfeljebb ok tartjak annak magukat, szoval akikkel ritkan

beszelek.

Pl tipikus a minek orul, meg meg sem szuletett, minek ezeknek gyerek/pedig jok a korulmenyek es mar nem vagyunk fiatalok/ na majd kivancsi leszek hogy fog vele boldogulni, nem fogja birni az ejszakazast??...stb

Ezek ostoba beszologatasok. Nem kell veluk foglslkozni, mert pont az a celja, hogy megbantson. Le kell sz@rni, tudni kell kezelni. Ilyenek mindig voltak es lesznek is, csak ebben az allapotban sokszpr nekem is rosszabul esik.

2012. okt. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!