Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valakik hisznek, a terheségi...

Valakik hisznek, a terheségi és szülési babonákban?

Figyelt kérdés
2012. okt. 20. 11:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nem hiszek ilyesmikben:)
2012. okt. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mire gondolsz!
2012. okt. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
hasforma,terhestűnetek, azaz összes babonára gondolok
2012. okt. 20. 12:33
 4/10 anonim ***** válasza:

Abban hiszek, hogy régen létezett a népi megfigyelés, ami még ma is alapja a világunknak.

A babonák/hiedelmek azért alakultak ki, mert nem lehetett másba kapaszkodni (pl. nem volt uh gép).

Én egyes dolgokban látok rációt, de addig semmiben nem hiszek, amik nincs igazi bizonyíték rá.

2012. okt. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, anyósom. Bár rendre megcáfolódott mindent, amit mondott (nem hánytam, csúcsos volt a hasam, gondolta fiú lesz, hát lány lett, diót és halat etetett velem, hogy okos legyen a gyerek és jó a haja, ehhez képest kihánytam mindkettőt, stb stb).
2012. okt. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. okt. 20. 17:47
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem mindenki azt mondta, hogy tuti lányom lesz, mert elterül a pocakom. 27. héten tudtuk meg, hogy fiút várok. Azóta mindenki határozottan állítja, hogy csúcsos a hasam :D
2013. júl. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez a hasforma nem babona, hanem népi megfigyelés, hogy az esetek többségében a csúcsos has fiút jelent...


Anyukámnál bejött, a nagy megmondők mindkét gyerekénél megmondták mi lesz.


Van ez a ráesik valami a hasadra foltos lesz a gyerek.

Nagyon szkeptikus vagyok, de van egy ismerősöm, akinek ráesett a hasára a cseresznye, a gyerek lábán pedig van egy duplacseresznye alakú anyajegy...vicces.

A dédimet pedig hátbaszúrták, a nagymamámnak ugyanolyan heg van a nyakán-hátám, mint a dédinek keletkezett a késszúrás miatt ugyanott.

Érdekes, pedig ha ezeket nem tapasztalom nem hinnék benne, szeintem ez pszichológia...az egyik hitt a babonában, a másikuk meg rettegett, hogy a magzatnak baja lesz a trauma miatt...

2013. júl. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem szinte semmi sem jött be, de nem is hittem benne. Inkább az uh-ban. Egyformán rosszul voltam a lánnyal, fiúval is, ugyanazt kívántam, egyforma olt a hasam is, még a fogantatási idejéről szóló dolog is fordítva volt nálam (ovukor fiú), nem jött be a kínai, se a Jónás. :)
2013. júl. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem mindegyik bejött! Van olyan is,hogy hajszálra kell fűzni a jegygyűrűt és a pocak felett tartani,ha köröz vagy ingázik megmutatja a baba nemét,nekem mind a kétszer bejött!Fiamnál nem voltam rosszul,lányomnál 4hónapig hánytam,szóval a lányos tünet is bejött! Hinni nem hiszek egyikben sem,de nálam bejött! Viszont rengeteg hajjal születtek a babáim és mégsem égett a gyomrom!
2013. júl. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!