Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetesen egy buszos Görögorsz...

7 hetesen egy buszos Görögországi nyaralást be merjek vállalni?

Figyelt kérdés
2008. máj. 21. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne? Nem vagy beteg.

Főleg ha teljesen probléma és panaszmentes a terhességed.

2008. máj. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát.. Jól gondold meg, mert ha bármi baj van, akkor ki fog segíteni? Nem tudtok inkább kicsit közelebb pl. Horvátországba menni, ahonnan autóval is 6-8 óra alatt haza lehet érni?


Amikor 5 hetes voltam, akkor mi Horvátországban voltunk nyaralni. Tény, hogy mindent úgy csináltam, mintha nem is lennék terhes. Tudtam uszni, napozni, enni, aludni. Ilyenkor hányinger még nincsen és a napsütés sem zavarja a babát. Később én a napot sem bírtam, nemhogy napozni.

Azonban ha mész, akkor lehet olyan balesetbiztosítást kötni, amely kimondottan beleveszi és állja ha terhes vagy és az ezzel kapcsolatos esetleges vizsgálatokat is fizeti. Ha jól láttam nem olcsó, de szerintem mindenképpen megéri.

Lehet, hogy mi is megyünk idén külföldre és én most 14 hetes terhes vagyok, akkor én is kötök speciális biztosítást.


A dokidat kérdezd meg, hogy ő mit mond. Nyugodt szívvel mehetsz vagy inkább maradjatok belföldön.


A legjobbakat!

2008. máj. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem zárhatod be magad 9 hónapra a házba. Ha nincs semmiféle bajod, betegséged, akkor menj nyugodtan.

Én 12 hetes terhes vagyok. 8 hetesen 350 km utaztam, egy rockkoncertet végighallagattam az első sorból, utána sátorban aludtam.

11 hetesen Balatonra menten 3 napot sátorozni, 40 km-t bicikliztem, és mondhatom, talán jobban is érzem magam mint terheség előtt.

Szerintem csak annak kell vigyázni, akinek volt korábbról valami problémája.

Ha mégis baj lenne, amit KÉTLEK!!!!! akkor az nem azért van, mert elmentél görögbe.

Érezd jól magad, élvezd az életet, a terehsséget.

Ja és most péneteken (de. )megyek 12 hetes UH-ra, alíg várom, du. meg a párommal már utazunk is a Balatonhoz hétvégére kempingezni.

Boldog babavárást.

12 hetes kismama

2008. máj. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan. Előtte menj el a dokihoz nézesd meg hogy minden ok-e, méhszáj zárt e. Kérdezd meg tengerbe mehetsz e, mennyit tartózkódhatsz napon stb.

Aztán jó nyaralást!

2008. máj. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%

Hm.....az utolso elotti valaszadonak uzenem, hogy elegge felelotlen.Senki nem mondja, hogy zarkozz be de azert az eslo dolog amit tiltanak a kritikus hetekben az a biciklizes.....es plane nem 40 kilometert.No comment!

Mozogni kell es muszaly..de mertekkel..folleg ha azelott nem nagyon mozogtal.Az utazast meggondolnam...busszal nagyon hosszu az ut es altalaban ilyenkor kezdodnek a hanyingerek, hanyasok.(persze lehet teged elkerul..de ki tudja?..)Kerdezz ra a dokitol is..ha minden ok akkor menj...ugyanakkor szamon kell azt is tartsd, hogy meleg lessz es valoszinu uszni vagysz majd.....erre is kerdezz ra!

33 hetes kismama...aki meg turazik, mar nem biciklizik , nem satorozik de probal mozgni:-)

2008. máj. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A biciklis válaszoló vagyok!

Utolsó válaszolónak üzenem:

Nem ítélkezhetsz felettem, főleg nem mondhatod, hogy felelőtlen vagyok, csak élek. Ez nem gond. Gondolhatod, hogy nem fogok biciklire ülni 30 hetesen pl. Nem vagyok hülye. De ha jól érzem magam, akkor nem fogok otthon ülni, és várni...

Ha úgy gondolod, hogy felelőtlen vagyok, akkor ne felejtsd el, hogy az életben te is kerülhetsz olyan helyzetbe a gyermekkeddel kapcsolatban, hogy majd rád mondják, felelőtlen vagy.

A túrázásról pedig annyit, hogy ott meg más okozhat problémát. De ha jól érzed magad akkor felőlem csináld, én nem ítéllek el ezért.

Én tudom, hogy mit bírok és mit nem.


Boldog babavárást.

2008. máj. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

szia! :)

7 hetesen szerintem nyugodtan menj. orvosoddal egyeztess azért előtte, ez jó gondolat. ha megteheted azért inkább a repülőt válaszd, egyrészt kint vagytok 40 perc alatt, másrészt nem zötykölődsz oda-vissza. mi tavaly korfura (a gép késve indult, gondolom ezért sietett a "sofőr") 20 perc alatt kiértünk géppel!!! :))) de ha mindenképp marad a busz, akkor igyekezz úgy leülni, hogy a lábad időnkét ki tudd nyújtóztatni. és ne stresszelj, nyugalom, minden oké lesz és a tenger pedig nagyon jót fog tenni neked is és a pocaklakónak is. a sós levegő pedig kifejezetten jó, jobban tágul a tüdőd, több és jobb minőségű levegő jut mindkettőtöknek :). jaaj, de irigykedek most ! :))))

nagyon szép és nyugodt nyaralást nektek :)

pusza

35 hetes mami :)

2008. máj. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez egy ezer éves kérdés, de akkora hülyeség az is hogy juj terhes ne bicajozzon. Itt Hollandiában mindenki bicajozik, még a terhesek is, csak akkor nem mikor már kényelmetlen a hastól és lám normális gyerekek születnek, normális módon...
2010. jún. 3. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!