Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Betöltöttem a 14 ik hetes...

Betöltöttem a 14 ik hetes ikerterhes vagyok-most már ugye nem sok esélye van hogy baj legyen a babákkal? Ha az egyikkel lenne is valami a másikkal még minden okés lehet? Volt már valakinek olyan hogy a 14 ik hét után mind a két magzattal baj lett?

Figyelt kérdés
annyira parás vagyok tudom-a dokim mindig nyugtat-de neki könnyű...

2012. okt. 28. 12:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban teszed ha ne mis gondolsz ilyenekre!
2012. okt. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia!akár egy,akár köbbes terhességnél az első 12.hét a kritikus,azon túl vagytok!!:-)Ha eddig minden rendben volt,akkor nagy valószínűséggel mindkét babád megmarad.Ne gondolj mindig a rosszra,örül a piciknek,vigyázz magatokra.Egyébként ennyi erővel végig idegeskedhetnéd a 40 hetet,mert sajnos akármikor történhet előre nem látható esemény.de erre ne is gondolj,csak pozitívan!!!
2012. okt. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
ne parázz és rengeteget pihenj,senki véleménye ne érdekeljen és ne szégyeldd magad a sok fekvéstől,ezt most erre kell fordítani mert igenis veszélyeztetett terhes vagy de nem lesz baj ha odafigyelsz!!!ezt hidd el nekem:ikres anya
2012. okt. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a megnyugtató válaszokat-két hetente járok a dokimhoz-ő is mindig nyugtat de nem tehetek róla akkor is mindig parázok-szivem szerint minden nap mennék ultrahangra-egész nap csak fekszem semmit sem csinálok egyébként,nagyon vigyáznak rám-ha valakinek van saját tapasztalata ikresek azt megköszönöm előre is
2012. okt. 28. 13:25
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Na én megtudlak nyugtatni:)első terhességem volt az ikres,vagyis csak a pihenésre kellett gondolnom,anyum főzött ,takarított szóval az Isten is így akarta hogy minden oké legyen,a 19.héttől kellett felemelt ágyvéggel egész nap feküdnöm amit értük én úgy gondoltam ki lehet bírni:)nem szégyelltem én magam senki előtt habár nem is voltam megszólva hogy esetleg ez nem egy betegség csak egy állapot...mit fekszek én állandóan??-na szóval minden oké volt,a 35.héten be kellett feküdnöm mert a doki is és én is úgy gondoltuk hogy innen már bent jobb lehet nekünk,így minden nap nst,hetente vérvétel meg ugye csak odafigyelnek az emberre...hát betöltöttem a 37.hetet de a kicsik semmit nem akartak hisz jól elvoltak odabent így a doki úgy döntött hogy aznap megműt mert már két ekkora súllyal nem biztos hogy az a jó annyira jó odabent,így közel 2 éve megszülettek az én drágáim azon a keddi délutánon közel mind a kettő 3,5 kilóval,jaaaaaaj olyan gyönyörű áriával közölték hogy igen itt vagyunk hogy soha de soha nem fogom elfelejteni:)kívánom hogy olyan terhességed legyen mint nekem és akkor a legjobb lesz;)nyugodt legyél és tudd hogy minden oké velük,okés??:)
2012. okt. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ne nyugtalankodj, mert érzik a babáid! Az a sok uh feltétlenül kell? Nem szeretik ám a babák. Próbálj megnyugodni és bízz magadban, hogy minden rendben van :) Én havonta járok dokihoz, dolgozni is dolgozom, igaz itthon, mert saját vállalkozás, ha elfáradok próbálok lepihenni. Szeretném, hogy minél tovább bent maradjanak a Lányaim ;) Jó egészséget, boldog babavárást!! 25 hkm
2012. okt. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
nagyon köszönök minden hozzászólást-nem hiszitek el mennyire megnyugtatók ezek a történetek- jó babavárást nektek is
2012. okt. 29. 13:09
 8/14 Golan Trevize ***** válasza:
100%

A feleségem is állandóan ultrahangra járt volna, hogy minden rendben van-e.


Amit először is szeretnék leszögezni: amíg a dokid nem mondja, és te sem érzel/tapasztalt semmi furcsát, addig nincs baj.


De tudd azt is, hogy egyrészt veszélyeztetett terhes vagy, másrészt ikerterhességnél sokkal több a komplikáció.

Mindenféle tarhesség alatt előforduló dolgok ikerterhességnél gyakrabban fordulnak elő.

Ezeken kívül vannak speciális komplikációk is, pl. ikertranszfúzió.

Nem kell ezektől megijedni, még a problémásabb eseteket is tudják kezelni.

Ami nagyon fontos, hogy szedj vitaminokat, vasat, kalciumot, magnéziumot. De remélhetőleg ezeket az orvosod is felírta.

Pihenj sokat. Egyrészt mert sokkal nagyobb terhelés éri a szervezetedet, mintha csak egy babát várnál, másrészt pár hónap múlva nem fogsz pihenni sokáig. ;)

Készülj fel arra is, hogy nagy valószínűséggel nem fogod 40 hétig húzni, és - különösen, ha ez az első terhességed, vagy úgy fekszenek majd a babák - valószínűleg császárral fogsz szülni.


Amúgy gratulálok, sok erőt és kitartást.


Itt a végén zárójelben jegyezném meg, hogy a legtöbb terhesség (kb. 80%) ikerterhességként indul, de az egyik zigóta vagy nem tapad meg, vagy még az első UH előtt felszívódik.

2012. okt. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszoló nagyon hasznosakat írt!!!És örülünk hogy megnyugodtál,minden jót nektek:)
2012. okt. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Golan Trevize ***** válasza:

Még néhány hasznos tudnivaló, de ezek nem konkrétan a kérdéseidre válaszok:


Amit csak tudtok, vegyetek meg a 30. hétig.

Legyenek 50-es méretű ruhák is.

Apuka is tudjon pelenkázni, öltöztetni, fürdetni. Vannak ilyen születés utáni teendőkre felkészítő tanfolyamok, nyugodtan be lehet rá íratni.

Szintén időben legyen összepakolva minden, amit

2012. okt. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!