Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességem 18. hetében...

Terhességem 18. hetében járok, már több mint 5 kilót híztam, pedig előtte 53 kg voltam, magasságom 170 cm. Ez normális? Amikor fekszem bármelyik oldalamon sokáig (főleg éjszaka) zsibognak a lábaim.

Figyelt kérdés
2009. aug. 11. 07:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem olyan sok az öt kg. Én a 21. hétben vagyok és 4,5 kg-ot híztam. Viszont én nem 53-al lettem terhes. Arra kell vigyázni, hogy ne hirtelen hízzál, nehogy elkezdj vizesedni, mert az nem jó. Nekem azt mondta a védőnő, hogy 12kg-is a hízás a terhesség végéig persze, normális, de fokozatosan történjen. Én csak reggel eszem 1 szelet kenyeret, utána gyümölcs, ebéd, gyümölcs, vacsira pedig vagy tej, vagy joghurt, vagy kefir. Így is jönnek a kilók.

A lábam nekem is fáj éjjel, a forgóimnál, pedig párnát teszek a térdeim közé. Emiatt elég sokat forgolódik. Sajnos ez van, nem Te vagy ezzel a problémával egyedül. Én hason alvó voltam, szörnyű, hogy most nem lehet, de hát mindent a babócáért. Megéri.

Jó babavárást!

21 km

2009. aug. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is a 18. hétben vagyok és 5 kg hiztam én 54-55kg kezdtem.Az éjszakákról nem is beszélek most éjszaka kb 3-4 órát aludtam egész éjjel forgolódtam, sehogy nem volt kényelmes.
2009. aug. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez még benne van a normálisban. Minél vékonyabb voltál baba előtt, annál többet hízhatsz.

Én az első terhességemnél 25 kg-ot híztam, de a cukrom rendben volt, egyáltalán nem vizesedtem, előtte nagyon vékony voltam, senki sem szólt érte. Csak nekem volt bajom szülés után vele, de három hónap alatt lement minden.

A 2. terhességemnek még soványabban kezdtem neki, igaz, most jóval izmosabb és sportosabb voltam, vagyok és nem szeretnék olyan sokat hízni megint. A 13. hétben járok és még eddig nem jött fel semmi, ami nem nagy érdem, de magamhoz képest jó, mert az első babámmal ilyenkor már bő 6 kg volt rajtam. A 18. hét környékén meg már kb tíz. Szóval ahhoz képest a te 5 kilód nagyon jó. :-)

Valahol azt olvastam, hogy változatlan életmód mellett (tehát ha az anyagcsere olyan, mint nem-terhesen és a táplálkozás, mozgás is szinte olyan), akkor a 20. hétig jön fel az összsúlynövekedés harmada, a 20-30. hét között a fele, majd az utolsó 10 hétben ismét a harmada. Hogy ez így van-e, azt nem tudom még megerősíteni.

A lábzsibbadáshoz nem tudok hozzászólni, azzal én nem találkoztam még.

2009. aug. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha 53 kg-ról indultál, akkor ez teljesen jó! Én is 18 hetes vagyok, eddig szerintem csak azért nem híztam, mert én 80 kilóról kezdtem. Ha jól érzed magad, tudsz jól mozogni, akkor ez így rendben van! Esetleg ha normális a védőnőd, akkor konzultálj vele!
2009. aug. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem nem vészes.

Én 54kg voltam és 168 cm. Kb 4 kg-ot híztam a 18-19ig hétig. Most vagyok a 27.hétben és 7 kg-nál járok.

A zsibbadás nem társul valami enyhe görcsöléssel? Nekem volt olyan, azt mondta a védőnő vszínűleg lábikragörcs, Magne B6 segített. Azt mindig szedem, de csak szinten tartás véget, ha görcsölnek az izmaim, hasam, akkor beveszem a max. 3*2-öt!

2009. aug. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!