Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez normális terhességnél?

Ez normális terhességnél?

Figyelt kérdés
10 hetes terhes elmúltam és elkezdett fájni a derekam majd az egész gerincem és bal lábam, voltam dokinál elküldött reumatológiára ahol természetesen nem csináltak semmit csak kenőcsöt írtak fel.Mára már ott tartok hogy az egész bal lábam(térdemig) majd le szakad és a jobb lábam is fájdogál...A védőnő aztmondta ez normális( még mikor nem fájt annyira) de szerintem ez túlzás.Aztmondták pihentessem,kenjem,borogassam de semmi hatása ezeknek.Nemrég 1-2 napra enyhült a fájdalom de most megint ugyanúgy fáj vagy még rosszabb.
2012. nov. 3. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Csak saját példámon keresztül tudom leírni, most 35 hetes terhes vagyok.


A terhességem 3-4. hete környékén egyfajta éles fájdalom alakult ki menés közben a derekamban a gerincem bal oldalán. A szokásos 15 perces út felénél jött rá, és onnantól egyre lassabban tudtam menni, a végére szó szerint a csillagokat láttam. Jópár héttel később elmúlt magától. Később újra előjött, hogy az egész derekam fájt a menéstől, egészen a 27. hétig jött-ment hosszú hetekre az érzés. A lábaim, a bal lábfejem és ugyanezen talpam is nagyon fájt, szintén kb. a 27. hétig, változó intenzitással. Sokszor hosszabb utakat nem mertem bevállalni gyalog emiatt. Kb. akkortól szűnt meg, amikor a picurkám a 27. hét környékén végleg irányba fordult, azaz a fejecskéje alul van. Persze ezzel jött másféle fájdalom, ami jön-megy, de ez a gerincből induló lábfájás megszűnt. Én arra tudtam csak gondolni, hogy a méhem valami olyan pontot nyomhatott a gerincen, hogy ezt okozta, és ahogy a pici helyezkedett benne később, irányította a nyomás nagyságát.

De ez csak saját indoklása ennek a fájdalomnak, az orvost különösebben nem izgatják a különböző problémáim, amíg csak engem érint, így érzékeltem a terhesség folyamán. Csak azokkal foglalkozik, amik a babát is érinthetik.

2012. nov. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
11 hetes vagyok, a harmadik babát várom, és én is most találkoztam ezzel a jelenséggel. Az első 2 babánál nem tapasztaltam. Nekem az segít, ha fekszem, akkor jobb lesz. Ha sokat állok, a keresztcsontom is elkezd fájni.
2012. nov. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én most 14 hetes terhes vagyok.Pont ma éreztem először hogy nekem is a bal oldalam,a derekam mint ha le akarna szakadni.Nagyon fáj,mint ha be lenne csípődve.Kedden megyek védőnőhöz meg fogom kérdezni mitől van,mit tehetek mert nagyon rossz
2012. nov. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, az utolsóval együtt értek nekem is nagyon fáj:S jobbulást!!
2012. nov. 4. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!