Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon fáj az abortusz?

Nagyon fáj az abortusz?

Figyelt kérdés

6 hetes terhesen mindenképpen abortuszt szeretnék, hiszen még csak 17 éves vagyok, és nem is értem hogyan lettem terhes, mert mindig védekeztünk, és TÉNYLEG.

Nagyon fog fájni az abortusz?:(


2007. aug. 31. 19:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
29%
A szülés jobban fáj...:-((
2007. aug. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%

Sajnálom hogy becsuszott az a baba...:(

Tapasztalatom nincsen, csak hallom anyámtől, aki kórházban dolgozik nővérként, és azt mondja, hogy nagyon kikészülnek a nők/lányok az abortusztól, testileg lekileg. hiszen "elvesznek" egy életet, és megterhelő lehet. Testikeg nem tudom, azt se tudom hogyan csinálják, de azt hallom hogy nagyon sok fájdalomcsillapito kell nkik. LEGYÉL ERŐS!!! szoritok neked, hogy rendben menjen, veled egyidős vagyok én is... és sajnálom...

2007. aug. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%

szia.

Nem egy leány álom,nekem elhiheted.

Elötte elkell menned tájékoztatóra,mert le akarnak beszélni ro´la.

Ha már bent vagy a kórha´zban,miután még nem szültél elsö terhesség,feltesznek egy tágító pálcát a méhszájra.

Ez elég fájdalmas.utánna is,mert kezd tágulni.Majd másnap megtörténik a dolog,és 2-3 órán belül mehetsz haza.Testileg lelkileg meg fog viselni,de kifogod bírni.

Remélem,hogy lessz kire támaszkodnod lelkileg.

Elöre gondolj,a jövödre.Remélem boldog életed lessz,és legközelebb akkor jön a baba,amikor szeretnétek.

én megjártam ezt az utat,e´s most boldog 20 hetes terhes vagyok.Hála Istennek érte.

2007. aug. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%

Na jó ne halgass senkire. Nem kell neked lelki terror! Nem fáj az abortusz. Ha bemész kapsz egy tágítót nekem az sem fájt. A műtét alatt altatnak. Igazából lelkileg nehéz egy kicsit. De ha nincs más választásod mit is tehetnél! Én 18 éves voltam, mikor gyógyszer mellett lettem terhes. Elvetettem:( Most 31 éves vagyok és 4 hónapos a picim.:)

Nem bántam meg az akkori döntésemet. Vigyázz magadra!

2007. szept. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Nekem október 18án volt abortuszom.Kapsz egy méhtágitót ami úgy néz ki mint egy fogpiszkáló amit felhelyeznek a méhedbe.Ez egy picit fáj és útána úgy érzed mindha megakarna jönni,de csak görcsölsz.A műtét asztalnál kapsz a vénádba 3érzéstelenítőt és megkapod utána az altatást.20perc alatt kész is a műtét. MAjd 3hétig nem fürödhetsz kádban csak zuhanyozhatsz és 3hétig szexuális kapcsolatod se lehet. Ebből áll az abortusz.

2007. okt. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
Szia.Én is ilyen helyzetben vagyok,hogy abortusz előtt állok.Bár nekem már hála istennek van gyermekem.Az,hogy testileg fáj, még nem tudom, de lelkileg már most nagyon megvisel.Én nekem sajna más az oka ami miatt nem tarthatom meg,de ha te már elhatároztad magad,és úgy érzed más megoldás nem marad,Akkor csak kitatást kívánok, neked és sok testi és lelki erőt.
2008. jún. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
32%

Sziasztok!

21 éves vagyok, és terhes lettem. Sajos nem tudom megtartani,mert az apja nem vállalja,egyedül meg nem tudom eltartani sem. De nagyon félek az abortusztol,főleg a tágítótól. van valmilyyen módja hogy egy kevésbé fájdalmas tágítót kapjak,vagy altassanak?

Köszönöm aki tud segíteni.

2009. febr. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
19%

Menjetek már a 'csába.

Kérdezze már meg valaki, hogy a BABÁNAK mennyire fáj!!!

Legalább gondold át, hogy esetleg megszülöd és örökbeadod. Az még mindig a jobbik megoldás!

Mindenkinek ajánlom szíves figyelmébe, aki a saját fájdalmán aggódik:


http://www.youtube.com/watch?v=UMe6-A9Hifo

2009. ápr. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%
Utolsónak üzenem,hogy ő menjen a pi csába. Kívánom, hogy a te gyereked is legyen terhes tizenéves fejjel. Nem érted, hogynemcsak megtartani nem akarja, hanem megszülni sem? Hiába adja örökbe, az a gyerek ,mindig ott lesz, élni fog, és mindig gyötörni fogja gondolatban. Nem érted, hogy nem akarja????
2009. szept. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%

Szia!


Nem kellemes érzés de túl lehet élni.

miután a nögyogyász megállapítja a terhességet el kell menni vérvételre,és EKG-ra ez azért szügséges, hogy megállapítsák altathatnak e vagy sem!

Majd el kell menned pszihologushoz de csak akkor ha még fiatal korú vagy és természetesen a mütéthez kell valamelyik szülö beleegyezése.

Meg kell indokolnod miért szeretnéd elvetetni a babát,de persze megpróbál meggyözni az ellenkezöjéröl.

Én az édesanyámmal mentem de a hölgy mármint a pszihologus hosszú perceken keresztül ecsetelte az elözményeket, de arról nem beszélt, hogy mi fog velem történni.

Majd egyeztetni kell az orvosoddal, hogy mikor lesz a mütét.

A korházban felveszik az adataidat, befektetnek majd megvizsgálnak aminek keretében felhelyezik az elötágítót.

Ez a terhesség elörehaladtától függ, hogy kinek milyen méretüt helyeznek fel a méhbe!Én csak egy tüszúrást éreztem nem volt vészes!

A tágító miatt méhösszehúzódásaid lesznek.

Ja és nem lehet felkelni!

Olyan görcseid lesznek mintha megjönne csak sokkal erösebbek, de nyugi kérhetsz altatót, fájdalomcsillapítot.

Én nem kértem de kibírtam volt mikor szószerint a falat kapartam de sokkal fáldalmasabb maga a tudat hogy megölöd a saját gyerekedet.Persze ez a másik része a dolgoknak de én a mai napig sírva gondolok rá vissza hogy most akár egy 3 éves apróság szaladgálhatna körülöttem.Most 21 éves vagyok.Nem volt könnyü elhiheted.

Szóval nekem nagyon görcsölt a hasam.

Reggel 5-kor lázméröztek,kimenetem pisilni és akkor kiesett a tágító ami normális de rögtön vérezni is kezdtem és kiesett a petezsák is.Aztán 10-kor kaptam egy szurit aminek bodító-nyugtató hatása van és nem érzed annyira hogy félsz!

Közbe ugyanugy véreztem és görcsöltem egyszerre.

Ekkor már imátkoztam, hogy vigyenek a mütöbe.

A szuritól szédültem egy pici hányingerem is volt,aztán végre bevittek.

Azért írom, hogy végre mert akkor már tudod, hogy ennél csak jobb lehet!

Bekötik az infuziót abba adják az altatót is de ilyenkor már nem vagy nagyon tudatodnál.

Aztán elalszol.

Semmit nem éreztem az egészböl,és csak a szobában ébresztettek fel.

Utána már nem fájt semmi,mégcsak nem is görcsöltem!!!

Ilyenkor jön a lelkiismeretfurdalás és rádszakad minden.

De az is lehet, hogy fellélegzel és sikerül elfelejtened mindent.

6 hétig vérezgetni fogsz utána el kell menned kontrolra,hogy minden rendben van e.

2009. nov. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!