Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Idegenkedek az egész terhesség...

Idegenkedek az egész terhességtől. Normális vagyok egyáltalán?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok, még nagyon az elején. 5-6 hét. Nagyon félek és nem tudom, hogy biztosan jó anyja leszek e a babának. Meg szégyen érzetem is van amiatt, hogy teherbe estem. Holott 20 múltam párom van, akivel a házasság lépéseit tervezzük már nyár vége óta. És mégis szégyenlem magam. Nem merem elmondani anyámnak meg apámnak, hogy terhes vagyok. Nem tudom mitől lehet ez. Már azon gondolkozom, hogy egyáltalán észnél vagyok e. Volt már valaki hasonló helyzetben?

2012. nov. 14. 19:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Te beteg vagy. Majd hozzászoksz a gondolathoz menet közbe. Nincs miért szégyellned magad, ha van párod és házasságra akartok lépni. Mond el a szüleidnek, biztos örülni fognak. Természetes hogy meg vagy ijedve, de az majd átmegy rajtad.
2012. nov. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem Te vagy az egyedüli!Sokan vannak így.De ha szereted a párodat és ő is téged akkor mi akadálya lenne a babának?Az anyai ösztönök majd kialakulnak.Terveztétek a babát?A szülők miatt ne aggódj!Ez a Te életed.Minden csoda csak 3 napig tart!!Ez tényleg így van!És ha elmondod akkor boldogan vállalva nem rettegve növesztheted a pocakodat.Vegyetek nagy levegőt aztán mondjátok el.Felnőtt emberek vagytok!!
2012. nov. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem terveztük, de nem okoz gondot. Van hol laknunk, dolgozunk.
2012. nov. 14. 20:00
 4/12 A kérdező kommentje:
És köszönöm az eddigi válaszokat!
2012. nov. 14. 20:00
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

2.vagyok.Akkor ne idegeskedj.Minden megváltozik ha majd elmondod a szülőknek.Én 19 voltam hogy férjhez mentem 21 hogy szültem az egyik gyermekemet 23 amikor a másodikat.Most 42 vagyok egy 8 hós csecsemő anyukája :)Jó volt fiatalon édesanyának lenni.De most is jó ennyi idősen

!! :))))

2012. nov. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 kittycica1987 ***** válasza:
Ne aggódj! Szerintem csak új a helyzet és váratlanul jött :) Én nagyon szerettem volna már babát, mégis időnként megfordul a fejemben, hogy felnöttem-e már hozzá, és jó anya leszek-e. Ezek szerintem csak az ismeretlentől való félelem jelei :) Teljesen észnél vagy igen. Ezt is fel kell dolgozni és idő kell hozzá. Én először borzasztóan örültem aztán kb 1 hónap múlva jöttek a kételyek. Ez folyton változni fog terhesség alatt de a baba iránt csak nőni fog a szeretet és ragazkodás. Könnyü terhességet :) 33 hkm
2012. nov. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves 2.

Nagyon gratulálok neked! :) Jó volt olvasni, hogy ilyen szépen alakult neked minden. :) Sok egészséget a pici babának és neked meg a többieknek is! :)

2012. nov. 14. 20:17
 8/12 A kérdező kommentje:

Kitty!

Remélem, hogy neked is minden jól alakul és egészségben! Neked is gratulálok! Köszönöm a válaszotokat. Kicsit megnyugodtam! :)

2012. nov. 14. 20:19
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, amit érzel. Egyrészt váratlanul jött, másrészt a legtöbb nőben felmerülnek ilyenkor kételyek. Ezek tartalma változó lehet, de gyakori a " biztos, hogy ezt akarom?", "elég jó anya leszek?" stb...

Most még talán idegen is az érzés, elvégre nincs semmi kézzel fogható. Mérföldkövek lesznek, mikor először hallod a szívhangját, előszór látod mozogni az ultrahangon, mikor megérzed, hogy mozog, és mikor már mások is érzik. Nem véletlenül van az a kilenc hónap. A végére teljesen természetes érzés lesz,és alig várod majd, hogy találkozzatok. Szerintem nyugodtan mond el a szüleidnek, elvégre menyasszony vagy, van saját életed, nincs mit szégyellned. Boldog babavárást, és sok boldogságot kívánok nektek!

2012. nov. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2-es. Nagyon kedves vagy köszönöm!Akiben ilyen érzelmek vannak az biztos ,hogy jó anya lesz!!Egy percig se aggódj.És úgy ahogy írták én is sírtam és aggódtam mind a 3 nál hogy jó anya leszek e.Még ennyi év után is pedig bizonyítottam már kettőnél.Ezt a hormonok teszik.A terhesség végénél az utolsó 1 hónapban meg napi szinten álmodtam hogy kakiban hagytam egész nap meg hogy nem adtam enni... ezen se csodálkozz majd :)))) Minden jót nektek!
2012. nov. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!