Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetes terhes vagyok es...

Vilia kérdése:

21 hetes terhes vagyok es igen eros gorcseim vannak mar napok ota. Van valakinek otlete mit tudnek tenni nehogy kora szules legyen a vege?

Figyelt kérdés

Voltam orvosnal, meg se vizsgalt, azt mondta jot tesz ha gorcsolok meg faj a hasam, szedjek fajdalom csillapitot amennyit szuksegesnek erzek es dolgozhatok tovabb.

Viszont aludni se tudok, orankent ram tor es eleg sokaig tartanak a gorcsok. Kicsit aggodok h valami baja lesz a babanak. Jah es szedem a vitaminokat ( terhesvitamin mellet magnezium, calcium, d vitamin, c vitamin es b vitamin)



2012. nov. 18. 20:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Menj el egy másik dokihoz.
2012. nov. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nézz másik doki után. én a holnap reggelt ezzel kezdeném. ha nagyon rossz, akkor kérj pár nap szabit, vagy kérd meg a háziorvosod, hogy írjon ki pár napra, míg kiderül mi okozhatja a görcsöket. remélem minden rendben lesz veletek! majd írj, hogy mit mondott a másik doki, ha elmész.
2012. nov. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Most azonnal menj be az ügyeletre !

Tedd ezt a legkissebb gyanú ,kétely estén!

Semmirekellő ,szakmaiatlan orvos csinál ilyent,hogy a 21 hetesen görcsökre panaszkodó kismamát nem vizsgálja meg.

Panaszkodtam én is görcsökre már a 16-18. héten is a harmadik lombikomnál amikor ikerterhes voltam,az orvos mosolygott,hogy semmi gond,ne aggódjak,normális a görcs,jöjjek 21 hetesen majd megvizsgál ...el is mentem 21 hetesen a vizsgálatra az orvos a fejéhez kapott ,elvörösösött és azt mondta,hogy vége,nincs tovább a görcsöktől szinte teljesen kinyílt a máhszájam én könyörögtem,sírtam,hogy de ez nem lehet igaz,segítsen...3 nap a szülőszobán,éppen toltak volna a műtőbe a méhszájamat összevarrni amikor elfolyt a magzatvizem...Oxytocinos infúzió és elmentek a babáim...


Azóta mindenkinek azt mondom,hogy a legkissebb gyanú esetén,pláne görcsöléssel a 21.héten ragaszkodjon ahoz,hogy ellenőrizzék a méhszája állapotát,senki más ne járjon úgy ahogy én akkoriban !

2012. nov. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

23 hetes vagyok és többedik baba.

Nekem az orvos egy szóval nem mondta,hogy jó lenne,hogy ilyen korán már gyakori keményedéseket érzek.Azonnal megnézte,h zárt e a méhszájam.

Nekem emelt adagban kell szednem a magnéziumot és többet pihennem.(nem feküdni,de azért több nyugalom)

2hét múlva megyek vissza ellenőrzésre,ha semmilyen panaszom nincsen addig.

Én nem mennék a helyedbe dolgozni,ha nem szűnnek a görcsök és többet pihennék.

Ja,és nem biztos,hogy nem keresnék egy másik lelkiismeretesebb orvost.

2012. nov. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Másik doki vagy ügyelet! Addig pedig szigorúan feküdj! Magnebéhatot vehetsz be többet is (azért persze ne marokszám :))


Ha van otthon No-Spa, vegyél be belőle!


Írj majd légyszi, hogy mi volt a dokinál!

2012. nov. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Sziasztok, koszonom a valaszokat. Annyi problemam van evvel, hogy Angliaban elek. Az orvosom nem hajlando egy napra se kiirni, de meg megvizsgalni sem. Itt sajnos maskepp mennek a dolgok. Ezert aggodok nagyon, mert igazabol ket orvosnal is voltam egyik sem vizsgalt meg, csak h szedjem a fajdalom csillapitot. Amig nem verzek addig nem allnak szoba se velem... Ezert kertem a segitsegetek h hatha valakinek van valami tanacsa azon kivul h keressek masik orvost. Lehet bele kene torodnom h nincs megoldas? :(
2012. nov. 18. 20:20
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha ott ilyen az ellátás,hogy a 21 hetes magzattal úgy foglalkoznak,hogy ha elmegy akkor elmegy ,akkor én bármilyen módon,de azonnal hazajönnék,hogy megfelő kezekbe kerülhessek!


Lehet,hogy semmi gond nem lesz és ez a valószínűbb,de sajnos az is lehet,hogy elkezdett kinyílni a méhszájad a görcsöktől .

2012. nov. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, amint kiderul valami irni fogok.
2012. nov. 18. 20:25
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem létezik,hogy ha most bemész az ügyeletre erős görcsökre panaszkodva ,sírva akkor ne vizsgálnának meg...
2012. nov. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
hallottam már róla, hogy Angliában máshogy mennek a dolgok. szerintem nagyon gáz, hogy nem foglalkoznak kellőképp a kismamákkal. 2. válaszoló voltam.
2012. nov. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!