Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki a második babáját várja...

Aki a második babáját várja mennyivel másabb mint az első? Nagy tesó mennyi idős?

Figyelt kérdés
Nekem van egy lassan 15hós kislányom és néha rám jön h jöhetne a kistesó néha meg még várnék :( kicsit tartok a szüléstől pedig a szülésem nagyon szép élmény és szerencsésnek mondhatom magam mert hamar meglett nem értem mi ez a félelem bennem:(ti mit csinálnátok?
2012. nov. 26. 22:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia! igaz nekem már megvan mind 2.

Az első babát végig pihentem ,a 2.-at végig pörögtem a nagy mellett.17 hónap van köztük! K..va nehéz.

Most a nagy 2,5 éves a pici 1.

Ideg beteg vagyok, pöccre indulok.Én nem bírom!!!

Egész nap vinnyog és ordít min2, lehet én nem csinálok valamit jól. :(

2012. nov. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Más. Nincs idő annyit foglalkozni vele. Kicsit lelkiismeretfurd. is van. :(

A lányom márciusban lesz 3 éves, a tesó áprilisban érkezik. Persze nagyon várjuk, és örülünk neki, de a csajossal nagyon gyorsan elmegy a nap.

Vele itthon voltam a terhesség elejétől, volt időm foglalkozni magunkkal. Nem is nagyon tehettem mást. :)

A szüléssel kapcs. nekem sincs semmi negatívum, mondhatni egész jó volt. :D

Én jobban tartok attól, hogy milyen lesz majd 2 gyerkőccel...

Mit csinálnék a helyedben? Ezt csak Te tudod, hogy mikor lenne jó, ha érkezne a tesó!

Nekem - legalábbis úgy érzem - így lesz jó, kell a 3 év korkülönbség. Eddig elég nehéz lett volna 2 kicsivel.

2012. nov. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Kedves első!Akkor a te véleményed az,hogy kicsit nagyobb korkülönbség ha jól veszem ki a szavaidból :)


Kedves második! Gratulálok a babához remélem nem lesz nehéz 2 gyerekkel barátnőmnek vagy egy 5 éves fia meg egy 17hós ő azt mondta nem nehezebb gondoskodni 2ről csak az odafigyelés nehezebb.


Még férjem sem akar másodikat :( meg olyan hullámokba jön rám h kell nem kell vagy most kell vagy évek múlva :(

2012. nov. 26. 22:33
 4/14 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Akkor szerintem a sors majd eldönti.

Mi sem így terveztük, a sors hozta így.

A lányomra másfél évet kellett várni. Most is így álltunk neki a dolognak, ezért úgy voltam vele, hogy ha nem jön össze, akkor megyek vissza dolgozni.

Szerencsére 5 hónap alatt összejött a tesó, alig hittem el! :) Direktbe nem mentünk rá a témára, nem akartam rágörcsölni, és sikerült.

Szerintem majd eldől nálatok is "magától"!

2012. nov. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is 17 hónap van a két gyerek között. Iszonyat volt az első 1,5 év. Mindenkinek, minden egyszerre kellett, egyik sem akart várni, folyamatos volt az csérogás.Azt hittem megőrülök. Most már jobb, mert a nagy 4,5 éves a kicsi 3 éves és kezdenek egész jól ellenni egymással. Az első terhességem jó volt. a másodiknál nagyon kevés időm volt a pocaklakóval "kommunikálni". A nagyot még cipelni kellett, nagy hassal rohangáltam utána. Amikor a kicsi megszületett még a nagy nem aludta át az éjszakát, így a két gyerek totál padlóra küldött. Ha újra kezdhetném, addig nem vállalnék második babát, míg az első csemete nem megy oviba!
2012. nov. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nálunk kerek 3év lesz a két gyerkőc között, már ha a kicsi is így gondolja. 1nap eltéréssel vagyok kiírva. Picivel hamarabb szerettük volna, de 9hónapig nem jött össze. Ma már azt mondom, h ez így tök jó. A nagy már annyira értelmes, h azt hiszem nem lesz gond a két gyerekkel egyszerre. Legalábbis remélem. 1évvel ezelőtt azért jóval nehezebb lett volna. De szeretnénk 3.babát is majd, és most azt se bánnám, ha 2év lenne majd a kicsik között. De attól kevesebbet biztos nem szeretnék.
2012. nov. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mi most tervezzük a másodikat. Most kezdtem el az új munkahelyemen dolgozni, megvárom, míg letelik a 12 hét és megkapom a szerződést, utána 2 hónap múlva kábé belekezdünk a témába. Ez márciust jelent.:D Jövőre kábé ilyenkorra jó lenne, ha itt lenne a karomban:D Akkor 3 év 4 hónap lenne a kettő között. 2 évet akartam a két gyerek között, mielőtt született volna a lányom. A sors másként hozta, de már nem bánom. Addigra elég nagy lesz már, már ma majdnem önálló. Pici kora óta szeret babázni, imádja a picibabákat, remélem így is marad:D

Én nem bírnam kis korkülönbséggel...beleőrülnék.

A szüléstől néha én is félek...de főleg az utána következő hetektől félek a legjobban. A szülést valahogy túlélem, mert sodornak az események, akkor már nem lesz időm félni, meg valahogy a fájdalmat is máshogy tűri az ember, mikor már végre tolhatja ki a gyereket, de utána....nem az éjszakázásokra gondolok (szerencsém volt) hanem a fájdalomra. Nagyon kijött az aranyerem, hatalmas duzzanatom volt, a varrásom szétjött, nagyon hosszan gyógyult, a szex utáni vágyam majd egy évre rá jött meg (ettől is félek...szegény párom, olyan szerencsés vagyok)...az aranyerem minden nap kijön, ha nagywc-ni megyek, minden nap fáj, de már kezd javulni, s már elkezdtem reménykedni benne, hogy egyszer majd elmúlik, de belegondolni is félek, hogy előről kell kezdenem, mert az első év borzasztó volt.

Az meg egy másik történet, hogy egy másik baba, más gondokkal, mire végre eljutunk vele is kábé idáig, hogy végre el tudja mondani, hogy mi fáj----jajj:D

de valahogy mindig aztán azzal zárom magamban a vitát, hogy imádom és annyi örömöt okoz nekem, és minden nap milliószor kimutatja, hogy szeret....és---hát kell ezt magyaráznom anyukáknak?:D

2012. nov. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mi is probalkozunk a masodik babaert...Kisfiunk 2 eves mult. En elobb szerettem volna de engem total kiakasztott a szules aztan az ujabb terhessegtol valo felelem. Ferjemnek jo sok turelme van. Ez alkalommal kislanyra gyur....En a terhessegtol felek mert az elso nagyon nehez volt. Jo volt, mert dolgoztam megha nehez volt is...de vegig hanytam aztan sokaig vajudtam aztan vegre megcsaszaroztak. Most tudom, hogy a kovetkezo csaszar lesz. Nem vagyok hajlando megegy 44 orat lenyomni ertelmetlenul.
2012. nov. 27. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A másodikkal nekem a babavárásom semmivel sem volt rosszabb,mint az elsővel.

Nyilván a nagy miatt kevesebbet pihentem,de nem volt vészes.

Nekem problémamentes terhességem és szülésem volt mindkettővel.

A 25.hétig dolgoztam a másodikkal.4év van köztük (nem szándékosan).

Az előnye,hogy a nagy önállóbb volt,szobatiszta stb. és nem volt féltékeny a picire,mert megértette mi történik.

Hátránya,hogy nem sok mindent tudtak együtt játszani.

Most értek össze és most már nagyon jól elvannak.

A harmadik és köztük 2.5 illetve 7év lesz.Szerintem így is jó lesz,mert a 2 nagyobb egymáson csüngnek,ráadásul a nagy gondoskodik sokszor a piciről is.(pl.inni ad neki,öltözteti stb)

Gyerekfüggő is mi az ideális korkülönbség.Nálunk a 2. nagyon jó,nyugodt természetű.

2012. nov. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát akkor mindenképpen nehéz az első idő ha kis korkülönbség van a gyerekek között és lényegében mindegyik babát valamelyest hanyagolni kell a másik miatt...:( akkor még várok minden esetre :) egy évet minimum addig élvezem ezt a helyzetet :) remélem az idegeim majd bírják :) És 3 babával milyen az élet?
2012. nov. 27. 09:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!