Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dohányos kismamák! Ti egyből...

Dohányos kismamák! Ti egyből le tettétek a cigit ahogy meg tudtátok hogy babát vártok? Volt valami trükkötök?

Figyelt kérdés

Nagyon jó terhességem van,nem vagyok rosszul nem fáj semmim,de viszont annyira kivánom a cigit hogy rosszul vagyok ha nem gyújtok rá!néha úgy érzem hogy elfogok ájulni a kivánosságtól!

Szabad terhesen nikotin tapaszt használni?

Vagy nikotinos rágót?


2012. nov. 27. 10:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos nem rögtön. Kb. 16 hetes terhesen tudtam letenni, én is úgy voltam, mint te. Én tapaszt, rágót nem használnék. Amíg dohányoztam, igyekeztem a lehető legkevesebbet elszívni egy nap.

Aztán szívhanghallgatót kaptam. Mikor hallgattam a babóm, milyen kis gyorsan ver a szíve, belegondoltam, hogyha én dohányzom, ennél még sokkal gyorsabban ver. Másnap letettem. Nem mondom, hogy nem sóvárogtam eleinte utána, de kibírtam. Az első pár nap volt nehéz, utána már találtam más pótcselekvést... rágcsálás. :) Szerencsére nagyon szerettem a nyers zöldségeket terhesen, úgyhogy ha rá akartam gyújtani, fogtam pl. egy sárgarépát és elrágcsáltam. Mire végeztem, el is felejtettem a cigit.

2012. nov. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

én 8 éve cigiztem, de mikor kiderült, hogy babát várok, izgalmamban elszívtam egy szálat és azóta semmi :) Nekem a legfontosabb a Picim egészsége!


Boldog babavárást!

17 hkm

2012. nov. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad nikotinos tapaszt sem használni.

Én terhességem előtt 8 évig dohányoztam napi 1 doboz elment...szóval nem potya dohányos voltam..

Amint megtudtam hogy terhes vagyok, láttam az első UH képet a fiamról azonnal letettem a cigit mindenféle segítség nélkül.

Mindig mondogattam ha én egyszer terhes leszek tuti ne mfogok tudni leszokni és sajnos dohányozni fogok. És egyáltalán nem így lett. Egyáltalán nem kívántam a cigit megvoltam nélküle nagyon jól.

Hidd el menni fog neked is...

Agyban dől el. Gondolj arra hogy árthatsz vele a babádnak

2012. nov. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
48%
igaz én már a terhesség előtt letettem a cigit,de nekem is a répa jött be :) a párom megengedhette magának a nasit (csokoládé,ropi,chips,pufi stb.) de én egyébként is túlsúlyosan rászoktam a répára. a pennyben vagy tescoban kapható kilós kiszerelésű zacsis répa még a kertben termőnél is finomabb, édesebb. imádtam! sok sikert!
2012. nov. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Én most vagyok a 10.hétbe

A terhesség elött elszívtam több mint egy dobozzal.

Mióta tudom hogy baba lesz ez lecsőkkent napi 5-7szálra.

De tényleg csak akkor gyujtok rá ha már tényleg nem birom.szinte sosem szivom el végig.van olyan hogy csak 1-2 szivás és el is dobom egyből.ezért gondoltam a rágóra ha ilyenkor inkább el rágnék egyet szerinted segitene?

2012. nov. 27. 10:58
 6/22 anonim ***** válasza:
66%
a szervezeted nikotinfüggő. és leszokni csak úgy tudsz,ha megvonod tőle a nikotint. a rágóval viszont beviszed a szervezetedbe a kívánt mennyiséget. szóval hosszú távon ez nem megoldás. én mindig úgy gondoltam a cigire,mikor majd meg haltam egy slukkért,hogy nah ez az a szenvedés,amit okoztam magamnak azzal,hogy 10 évig pöfékeltem. ezt most ki kell bírni,mert nem a szomszéd pöfékelt a számmal,hanem én magam. ha elesel és beütöd a térded,akkor fáj. ha cigizel és nem gyújtasz rá többet,akkor hiányzik... ilyen egyszerű ez! az első 3 nap a leggázabb! nekem még egy olyan trükköm is volt,hogy felírkáltam magamnak néhány pontot egy szelet papírra,amik a legfontosabb érveim a leszokással kapcsolatban. pl: "elfogadhatatlan,hogy a saját szenvedélyem tartson fogságban! ez gyenge jellemre vall!" vagy "azt a havi 15E forintot lakhatásra költhetjük,így nem kell többet az anyóssal laknom!" és hasonlók. amikor majd meg pusztultam egy szálért,erőt vettem magamon, kivettem a zsebemből a cetlit, elolvastam, tudatosítottam,hogy igen,ezeket akarom, ezért kezdtem bele és ez csak egy vágy,ami el fog múlni! elővettem a kis répácskámat és elrágcsáltam :) bejött! már 2 éve nem cigizünk!
2012. nov. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Szia! Amikor megtudtam az egy pénteki nap volt , nagyon boldog voltam és el is döntöttem hogy ez a hétvége még az "enyém" cigizgettem, de már akkor sem ész nélkül! Hétfőn pedig már egyáltalán nem! Hiányzott pár napig rettentően, de mindig arra gondoltam hogy őt én akartam most fejlődik mindene nem tehetem meg vele hogy nem adom meg neki a lehetőséget hogy teljesen egészségesen megszülethessen . És már nem kívánom, csak néha néha evés után eszembe jut hogy jajj most úgy jól esne , aztán bekapok egy almát :)) Hidd el ez csak akarat. Rágó, csipegess , és gondolj arra hogy a kis babád biztos nem akar cigizni! Csak eleinte lesz nehéz. Olvass a káros hatásokról a babádra nézve, nézz képeket. Talán drasztikus és szomorú. De az elrettent! én is 5éve dohányoztam napi1doboz sajnos mindig elment. Sok boldogságot! És füst mentes baba várást! Egy másik kis mama.
2012. nov. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
én viszont évek óta nem dohányoztam,és most terhesen egyfolytában rágyújtanék,nem értem,mi ez,de annyira kívánom,hogy néha a cégnél a dohányosok füstjéből potyázok az udvaron. megpróbálom én is a répát :-) sok sikert a leszokáshoz.
2012. nov. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 kius ***** válasza:
100%
Kedves kerdezo,nagyon nagy szerencsed van most,hogy felmerted tenni ezt a kerdest!!!en mikor feltettem ezt a kerdest szo szerint kopkodtek engem itt,boldog babavarast
2012. nov. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Mikor megtudtam eszembe se jutott rágyújtani aztán többen is cigiznek a környezetemben volt h beleszívtam 1-2 slukkot de olyan iszonyú bűntudatom támadt h majd belebolondultam. Kb a tesztelés után 3 nappal egyáltalán nem szívtam egy slukkot sem és egyáltalán nem is hiányzott h rágyújtsak inkább csak az volt néha láttam mást szívni és az a rutin jött rám. Pedig tudtam a beleszívok összeesnék kb :D de a mai napig egyáltalán nem szívtam azt hittem nehezebb lesz de végképp nem. Nagyon örülök h ilyen könnyen sikerült pedig már vagy 8 éve én is szívtam előtte. :) Sok sikert hozzá. Szerintem ez agyban dől el h leteszed vagy sem.


25hkm

2012. nov. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!