Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Munkaalkalmassági vizsgálaton...

Munkaalkalmassági vizsgálaton el kell mondanom, hogy 6 hetes terhes vagyok? Nem akarok még szólni róla a 8. hét előtt a munkahelyemen. Sürgős!

Figyelt kérdés

Tanárként dolgozom, és most derült ki, hogy nincs idei munkaalkalmasságim. A héten el kell mennem, viszont csak a jövő héten megyek a nőgyógyászhoz.

Szerintetek mit csináljak?



2012. nov. 28. 07:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Ha kell tüdőszűrő, akkor el kell mondanod, mivel terhesen nem mehetsz tüdőszűrésre, árt a babának.
2012. nov. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Ha van rá lehetőség, én megvárnám a biztosabb 12. hetet, addig feleslegesen "hergeled" a főnökséget és hívod fel magadra a figyelmet. Sajnos ma ez van, amint megtudják, hogy babát vársz vagy tervezel, jön a felmondás.
2012. nov. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szerencsére felmondás tuti nem lesz, mert pedagógusként dolgozom. Így a tanév végéig biztos a helyem. De tüdőszűrésre semmiképp nem mennék. Csak, tényleg, ha már a családnak is csak karácsonykor mondjuk meg (10-11. hét), nehogymár a főnökömnek hamarabb mondjam meg...
2012. nov. 28. 07:23
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
az orvosnak elmondhatod, neki titoktartási kötelezettsége van!!!
2012. nov. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A titoktartási kötelezettség akkor is fennál, ha a munkaadóm számára csinál alkalmassági vizsgálatot, és a várandósság befolyásolja a munkavégzésemet? Bizonytalan vagyok kicsit...
2012. nov. 28. 07:35
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
minden esettben! téged vizsgál, nem a főnöködet! ha minden rendben van a terhességgel akkor nem befolyásolja! de az orvos el fog küldeni nőgyógyászhoz, szerintem utána fogja csak kiadni az alkalmasságit!
2012. nov. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
Nézz utána, mert van egy olyan új törvény, (úgy tudom júli 1.-től, az új Munkatörvénykönyvébe) hogy ha megállapítják a terhességet, azt azonnal jelentened kell a munkáltatónak. Ha csak otthon teszteltél, de orvostól még nincs papírod, akkor jó. De ha már van dokitól, akkor kötelességed bejelneteni a munkáltatónak. (Épp pár napja mondták ezt nekem, azt hittem rosszul hallok... :-/ )
2012. nov. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ez nagyon gáz, ha igaz!

Köszönöm azért! Mindenképp utána nézek! De nagyon nem akarom, hogy a munkahelyemen hamarabb tudják, mert az magával vonja szinte az összes ismerőst... Először a családnak akartuk karácsonykor (Akkor leszek 10 hetes). Remélem kihúzom addig. Utána nézek, és írok, hogy mi a fejlemény. Ha valakit érdekelne..

Köszi még egyszer!

2012. nov. 28. 14:56
 9/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Köszönöm, hogy figyelmeztettél. Utána néztem. Nem vagyok köteles, csak abban az esetben ajánlott, ha kétséges a munkaviszonyom. Ugyanis a bejelentéstől felmondási védelem alatt állok a gyermek 3 éves koráig. Így marad az eredeti terv... Sőt. Kivárjuk a 12 hetet.

2012. nov. 28. 15:13
 10/13 anonim ***** válasza:

De ha nem lesz meg a tüdőszűrő, akkor nem lesz meg az alkalmassági, és rákérdez az orvos miért nem mentél el...

Majd a munkáltató is megkérdi miért nincs meg...

Na meg jobb bejelenteni minél hamarabb, nehogy meglepetés érjen!!!

2012. nov. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!