Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van bevált módszeretek a...

Van bevált módszeretek a vajúdás alatti fájdalmak enyhitésére?

Figyelt kérdés

Nem eddára gondoltam,hanem természetes dolgokra úgy mint séta közen vagy valami más póz ,esetleg gondolati dolgok akármi..levegővétel,esetleg zene . Nem az első babámat várom ,de eddig nem tudtam mit kezdeni a helyzettel "csak szenvedtem " . Most viszont sokat olvastam róla ,hogy fejben dől el a szülés fájdalma is..

37 hkm



#vajúdás #elviselése
2012. dec. 3. 18:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Én beleéltem magam a fájdalomba. Szóval amikor jött a fájás elképzeltem hogy jön a feje egyre lejjebb és tágìtja egyre jobban és jobban és minden fájással előrebb kerül és tágabb leszek. Plussz a helyes légzés nagyon sokat segített. Én nem próbáltam enyhíteni azt ugyse lehet :)
2012. dec. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát én próbáltam mindent, semmi nem vált be, csak az eda. Indított szülésem volt jó sok oxival mert az istennek sem akart indulni a normál adagtól, úgyhogy 1-2 perces erős fájásokkal kezdődött végül, és kb. fél óra után oda jutottunk, hogy egybefolytak a fájások, viszont tágulni nem nagyon tágultam ennek ellenére sem (az eda után rögtön szépen elkezdtem tágulni). Lehet hogy ha nem indítanak hanem természetes úton indul, akkor nem lett volna ennyire brutál és használnak a természetes módszerek. Ha a másodiknál lesz rá idő és mód, akkor a TENS-t kipróbálom, nekem egyéb fájdalmakra bevált.
2012. dec. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%
Első vagyok. Innen tanultam ezt. Remêlem neked is segít. [link]
2012. dec. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Kedves első illt. Harmadik válaszoló,nagyon jó hasznos sorokat klikkeltél be,én 4x szültem most*készülök*5.re,de a sorok között én is betartok egy két tanácsot. Ezt így kell csinálni ahogy ott leírva!!

39+5hkm

2012. dec. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek !:)

A helyes légzés vajúdás közben milyen ?

Ha jön a fájás mit kell tenni?

Valahogy eddig nem törődtem ezzel feleslegesnek tartottam ,de úgy gondolom sokat segithetne.

Én negyedik babámat várom. Remélem nem lesz hosszabb ő sem mint a harmadik mert az első kettő szülésemhez képest kifejezetten jobb volt ,időben kevesebb legalábbis... A kitolási szak nekem szerencsémre sosem volt órákig eltartó ,nekem az elötte levő perces és egybefolyó fájdalmakkal gyűlt meg a bajom . :)Eddig mindig vágtak ,de nem bánom.ű

Mondjuk az eredmény az egy csoda ,de mostanra már nagyon izgulok .

2012. dec. 3. 21:37
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

helyes légzés: A szülés, ahol én irányítok c könyvből nagyon jól meg lehet tanulni.

Aztán a séta, jógagyakorlatok, a zuhany, masszázs, de úgyis ott fog neked kiderülni...

2012. dec. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszöntem .Akkor gyorsan még beszerzem a könyvet :))

Persze tudom ,hogy minden szülés más és más ,de azt is tudom már,hogy a helyes légzés pl az mindenkinek jól jön .

2012. dec. 3. 22:45
 8/22 anonim ***** válasza:

4.vagyok.

4x szültem, a légzés nálam mikor jöttek a fájások hasammal vettem a levegőt mintha *hordót*akarnák formázni...ez minha enyhitette volna..

Ezt jól megirtam..nemvagyok formába 39+6 hkm.

2012. dec. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó !

Kipróbáltam és tán működni fog .. :D

Köszönöm !

Huhh hamarosan baba ..... :)))

Én a negyediktől most igen csak tartok de remélem olyan lesz inkább mint a harmadik és nem az elsőre vagy másodikra fog emlékeztetni .

2012. dec. 4. 22:41
 10/22 A kérdező kommentje:
És nagyon de nagyon várom és vágyom is már a kisbabámra !!! :)
2012. dec. 4. 22:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!