Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudnátok segíteni? Ha 5 hónap...

Tudnátok segíteni? Ha 5 hónap 20 napot dolgoztam le, akkor a GYED-et ugyan ennyi ideig fogom kapni? És ha igen, akkor utána rögtön kapni fogom a GYES-t, vagy csak a gyermekem 1 éves korától fogom kapni?

Figyelt kérdés

Ja és a TGYÁS-t is csak 5 hónap 20 napig fogom kapni??

Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat!!


2012. dec. 7. 19:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Elméletileg 365 nap biztosított idődnek kell lennie a TGYÁS-hoz és a GYED-hez.

Ha ez nincs, akkor szülés napjától GYES-t kapsz a gyerek 3 éves koráig.


Én még nem hallottam olyanról, hogy X napot dolgozott valaki és annyi ideig kapott TGYÁS-t vagy GYED-et.


De lehet, hogy már vannak csodák. Remélem valaki ír erről.

2012. dec. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Tgyást is és gyedet is fogok kapni,mivel a cégem mondta!!!!

Csak azt nem tudom,hogy mennyi ideig fogom kapni.A tavalyi évben is dolgoztam,de az elenyésző idő volt csak.

2012. dec. 7. 20:35
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
A szülést megelőző két évben kell lennie 365 biztosított napnak.A tgyás a szülési szabadság idejére jár 168 nap körül van,a gyed pedig ha csak 365 napod van akkor addig de ha több akkor is maximum a gyerek két éves koráig kapod.
2012. dec. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%
Gyest a gyerek 3 éves koráig kapsz.leghamarabb ha lejárt a gyed.Ha mégsem lennél rá jogosult a szülést követően 3 évig a gyest fogod kapni.
2012. dec. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ez csak a táppénznél van így.

Mivel a tgyáshoz és a gyedhez meghatározott minimális idő szükséges (365 nap), így a legrövidebb idő, amíg a gyedet kapod, egy év.


A tgyás alapból csak 168 napig jár, de annak is feltétele a 365 biztosításban töltött nap.


Kicsit tegyük már tisztába a helyzetedet:)

5 hónap 20 napot dolgoztál, majd elmentél táppénzre? Mennyi idő múlva szülsz, és mióta vagy táppénzen?


Ha szülésig az 5 hó 20 napon felül lesz még 6 hó 10 nap, amit táppénzen töltesz, akkor így alakulnak az ellátások:

168 napig tgyás, majd 365 napig gyed.

Utána 3 éves koráig gyes.

Vagyis nagyjából a kicsi másfél éves korától kapod a gyest.

2012. dec. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezen kívül az elmúlt 2 évben más munkaviszonyod nem volt, akkor nem lesz se gyed, se tgyás!!!! 365 biztosított napnak kell lenni, de ez nem feltétlen kell, hogy munkaviszony legyen, nekem pl. van benne 3 hónap ápolási, és 5 hónap munkaügyis tanfolyam és az is szolgálati időbe számít!!

De csak akkor kaphatsz gyedet és tgyást, ha megvan a 365 nap!!! Kérdezd meg a munkahelyeden a könyvelőt!! Ő tudni fogja a választ a munkaviszonyaid alapján!

2012. dec. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Akkor dióhéjban a történetem:

2011 június 22.én vizsgáztam a suliban szakmán.Majd június 30.án bejelentkeztem a munkanélkülibe mint pályakezdő.Szeptember 12.től 19.ig dolgoztam a Tesco-ban.Utána szeptember 30-tól október 5-ig a Jabilban.Utána október 25-től december 5-ig dolgoztam cukrászként,viszont nem voltam hivatalosan bejelentve csak alkalmiba voltam.Aztán december 7-től 2012 március 4-éig munkanélkülin voltam(be voltam regisztrálva álláskeresőként)Majd 2012 március 5-étől dolgoztam aug. 26-ig,és aug. 27-étől vagyok itthon táppénzen.A szülés várható időpontja 2013.május 2.

2012. dec. 8. 13:21
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy be voltál regisztrálva álláskeresőnek, nem számít. Viszont mivel dolgozol március óta, márciusra meglesz a 365 napod, mert a biztosításban töltött napokba azok a napok is beleszámítanak, amit táppénzen töltesz.


Táppénzt csak 5 hónap 20 napig fogsz kapni, vagyis kb. február közepén lejár a táppénzed, onnantól nem kapsz ellátást.

Kérheted viszont hamarabb a tgyást, április elején, így csak egy hónapot maradsz pénz nélkül.


Mivel nagyjából 2 hónap pluszod lesz a 365 naphoz, így a tgyás lejárta után még kb. 400-420 napig kapod a gyedet - a kicsid 18-19 hónapos koráig.

2012. dec. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Értem.És a tgyást a munkahelyemen kell igényelni??Vagy máshol??Első babámat várom,és fogalmam sincs,hogy ezeket hol és hogyan kell igényelni.A munkahelyem kifizető hely is!!És ha pl nem igénylem meg hamarabb a tgyást,akkor a szülés napjától fog járni,ugye??Azt a m.helyem automatikusan tudni fogja,hogy ha pl május 2.án megszülök,akkor 2-ától már a tgyás jár,és már arra a hónapra meg is kapom a pénzt??
2012. dec. 8. 13:59
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha a munkahelyed kifizetőhely akkor ott kell igényelned a tgyást,később pedig a gyedet is.
2012. dec. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!