Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mennyire hátrány,...

Szerintetek mennyire hátrány, ha a babakocsi tolókara nem átfordítható? Nektek milyen van? Tapasztalatok ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nekünk májusi babánk lesz, vagyis pont a szép napsütéses nyárban lesz pici!
2012. dec. 14. 19:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem jó, mert nem látod a babát ha tolod, és nem tudod úgy tolni, hogy ne zavarja a napsütés, nem tudod változtatni az ülés irányát.
2012. dec. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha a tolókar átfordítható, az nagyon kényelmes dolog. A mi babkocsink sem átfordítható tolókaros, viszont az ülőrészét meg lehet fordítani, ha levesszük a vázról. A babák olykor díjazzák, ha nem álljuk el a kilátást.
2012. dec. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Amit kinéztem babakocsit az sajnos nem átfordítható, viszont a vázra bármelyik feléről rátehető a sportrész. Persze, ha éppen séta közben kellene megfordítani, akkor elég érdekes lenne! Nem tudom, hogy mi legyen így, mert olyan nehézkes ez a babakocsi választás! Végre van kocsi, ami megfelelne, de mégsem tökéletes! :)
2012. dec. 14. 19:32
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is Májusi babánk lesz!:) De én mindenféleképp átfordíthatót szeretnék!Csak sajna én még nem találtam meg az "igazit".
2012. dec. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az átfordítható azért nem jó, mert a bolygósítható kerekek átfordítás esetén hátra kerülnek és az roppant kellemetlen tud lenni a vezetést illetőleg. A mindkét irányból rátehető sportrész a legjobb megoldás, babával együtt is átfordíthatod egyébként, ha bírod szuflával. :)
2012. dec. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az enyémnek nem volt átfordítható a tolókarja, és az ülőrészt sem tudtam fordítani, így is remekül meg volt a fiam is és én is. Míg kicsi volt, rendszeresen figyelgettem fentről. Ha le kellett engedni a kupolát megálltam, míg ránéztem, ha szembe sütött a nap, arra ott volt a napernyő. Azt a lábtartóra raktam fel, és hátulról lazán tudtam mozgatni, menet közben, mindig a nap állásának megfelelően. Ezt rövid ideig használtam, mikor már ült, őt nem zavarta, ha szemből sütött a nap. Becsukta a szemét, felemelte az arcát, és napfürdőzött.
2012. dec. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

NEkünk nem fordítható át a tolókarja. Sokszor úgy éreztem jó lenne, de valahogy mindig megoldottam. A mózes és a hordozó szemben rögzíthető a vázra (így amikor pici volt látott engem), a hordozóból kilátott, a sportrész előre néz (ekkor meg már jobban érdekelte a környezet mint én). A kupolája mindhárom résznek elég nagy, azt vettem észre inkább csak engem zavart a nap!:)

Szerintem ha egyébként mindenben megfelel a kocsi, akkor ne ez döntsön! Nem tudom milyen kocsit néztél, nekünk Chicco Trio Tour4 van, szerettem volna rá ernyőt de nagyon vastag a váza (mindenhol), ráadásul nem kerek, hanem szögletes...sehol nem kaptam rá ernyőt...

2012. dec. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem az első kocsim átfordítható karú volt (ABC Design), de nagyon ritkán fordítottam át, nem igazán volt rá szükség. Szerintem is jó megoldás lehet még egy napernyő is, de, ha minden kötél szakadt, egy kis textilpelust "lógattam" a kupolára és akkor se sütött be a pici fejére a nap. Ha meg nagyobb volt, nézelődni akart, nap már nem zavarta, max én, ha elé álltam :)

Amit most vettem (GRACO Quattro Tour DeLuxe használtan), annak nem fordítható át a karja, viszont a kupolája teljes mértékben, így még praktikus is, hisz, ha a mózest rakom rá, akkor teljesen felém tud lenni a baba, ha azt megfordítom (mert csak belehelyezhető) akkor a kupolát vele együtt átfordítom egy mozdulattal.

Ha mindenképp két irányból szeretnéd tolni a kocsit, szerintem maradj az átváltható karnál, vagy a fordítható kupolánál. A vázon cserélgetés szerintem nem túl praktikus, főleg egy nagy séta alkalmával. Ahányszor máshonnan süt a nap, szerelsz és forgatsz? :)


Boldog babavárást!

14 hkm.

2012. dec. 15. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igaziból, ha a sport rész 2 oldalról rátehető , akkor mindegy hisz olyan mintha az lenne a karja. Nekünk Qunny van , és ugye a mózes csak feléd nézve tehető fel , a sport rész pedig 2 oldalról !
2012. dec. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!