Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek volt kutyája (elsősorba...

Akinek volt kutyája (elsősorban tacskó) a baba születése elött, ott, hogy viszonyult az uj jövevényhez az állat? Volt baj?

Figyelt kérdés
2009. aug. 22. 09:31
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Szia! Nem tacskó volt, de remélem azért hasznos lesz. :)

Egy udvarban lakunk azokkal, akiktől béreljük a lakást, és amikor megszületett a kicsi, a palota pincsi kutya féltékeny volt. Depressziós lett, később utálta a gyereket, meg akarta harapni. Nem tudom mit csináltak, de később megbékélt.

Szóval, ha meglesz a pici, akkor azért óvatosan, ne nagyon kerüljön kutya közelbe, nehogy megharapja!

2009. aug. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

Szia! Meghalt a kutyusunk, a baba érkezésekor nem lesz, de a párom kutyaidomár is volt, szóval azért írom az ő tanácsát: a kutya megszokta, hogy otthon hárman vagytok, csinál magának egy falkarendszert, és eldönti, hogy abban ő, mint kutya, hanyadik helyen áll. Mikor hazaviszitek a picit, nem szabad a kutty elől elrejteni, óvatosan, de hagyjátok, hogy megszagolgassa, mert a szaga alapján a maga kis világában az új jövevényt is elhelyezi ebben a falkarendszerben (valószínűleg maga mögé, a negyedik helyre fogja sorolni, de megszokja, hogy ott van, és a falka tagjának fogja tekinteni. Mivel maga után sorolja, elméletileg nem fog vele különösebben foglalkozni, mert maga alá valónak, tehát alsóbbrendűnek tekinti)


Remélem, tudtam segíteni


UI: természetesen az egész attól is függ, hogy a kutyusotok mennyire kiegyensúlyozott állat. De ez az első lépés, amit leírtam.

2009. aug. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
44%
Nekem tacskó-foxi keverék kutyám van és még csak a 28. hétben vagyok, de már most féltékeny nagyon. Sokat változott ez miatt a viselkedése, tulzottan félt engem és a babocát is. Még a páromat is megharapta, csak mert odabujt hozzám. Az állatorvos azt javasolta hogy ivartalanitsuk, ezáltal megnyugszanak kicsit és változik a természetük is. Bár a tacskó amugy is igen nehezen kezelhető, makacs. De remélem megváltozik, mert igy féltjük a kicsit és nem szivesen válunk meg tőle, hisz akárhogy is de ő volt az első.
2009. aug. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutyád megneveled akkor nem lesz semmi baj. Nem szabad elkényeztetni, ágyban altatni, minden megengedni neki! Tudnia kell ki a főnök. Meg kell tanulni szótfogadni, visszajönni, ülni, engedéllyel enni. És akkor nincs olyan, hogy félt meg megharapja a férjed...

Az nem szép dolog ha elkényeztetik, ebből fakadóan azt hiszi ő a főnök és amikor rosszban lesz a babával jogosan mert nem nevelték meg akkor eltávolítják... Ez aszomorú dolog. Kutyával boldogsában úgy lehet élni ha meg van nevelve... Sok sikert hozzá.

2009. aug. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!