Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki a 22. hétre már 8 kilót...

Aki a 22. hétre már 8 kilót hízott, az mennyit hízott a terhesség végére? És szülés után abból mennyi ment le?

Figyelt kérdés
Én ma vagyok 22 hetes,kb 2 hete voltam tanácsadáson ahol a védőnő megmérte a súlyomat,és akkor voltam 86 kiló.Még szerintem nem vizesedek(csak néha dagadnak be a kezemen az ujjaim,amit nem tudok,hogy az már víz lenne-e),szóval szerintem ez ,,tiszta hízás,, :/ Sajnos az ünnepek alatt sokat ettem,úgyhogy szerintem azóta híztam még vagy 1 kilót.78,5 kilóval kezdtem a terhességet.Szóval az érdekelne,hogy mire számíthatok szülés után??Ez a súlyfelesleg le fog menni automatikusan szülés után,vagy ez rajtam marad és fogyóznom kell majd???
2013. jan. 1. 18:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

Én első babámmal 23 kilót híztam. Ebből 8 kiló szülés alatt kapásból lement. Aztán mire hazaértünk a kórházból (3 nap)

már a kezdő súlyom volt (57 kiló)

Másodiknál "csak" 16 kilót szedtem fel,ami teljes egészében rajtam maradt. (19 hónapos a lányom)

Most a harmadikkal vagyok 21 hetes, eddig csak fogytam. 80 kilóval kezdtem, most vagyok 74. Hát majd meglátjuk hogy alakul:)

2013. jan. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem első baba lesz és eleve nem pehely súllyal kezdtem :/ Nem tudom mire számítsak..sajnos nem eszem elegendő zöldséget,gyümölcsöt,a terhesség előtt sem voltam nagy gyümölcs evő..13 hetesen kívántam meg a narancsot,akkor ettem is vagy 2 hétig majdnem minden nap,de azóta le is álltam,mert már nem kívánom.A teljes kiőrlésű kenyeret eszem,tésztát,és sajnos sok édességet.Sajnos ebben a plusz súlyban még nincs víz,ezért kérdezem,hogy ez teljes egészében rajtam fog maradni szülés után?? 16 évesen voltam 110 kiló,és nem szeretnék újra annyi lenni szülés végére,mert tudom,hogy milyen fogyózni,és nem akarnám még egyszer ugyan azt a sok melót átélni amit akkor fektettem bele a fogyásba.Persze valamennyit így is bele kell fektetnem újra,mert szülés után le szeretnék fogyni legalább 65 kilóra,szeretnénk kistesót is majd,és a másodikkal nem szeretném túlsúllyal kezdeni a terhességet.
2013. jan. 1. 19:13
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

22 hetesen 6 kiló volt rajtam, most vagyok a 39.héten, és eddig 16 kiló jött fel.

75-ről kezdtem, tehát hasonló a kezdő súlyunk.

Az első baba után nekem 10 kiló lement a kórházban, a maradék 6 kiló pár hónap alatt. Akkor is 16 kilót híztam, szóval nyugi, le tud menni, még ha soknak is tűnik.

2013. jan. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én a 18. hétben vagyok, eddig 3 kg-ot híztam. Ez az egyetlen félelmem, hogy hogy fogok majd kinézni szülés után???
2013. jan. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

25 hetesen +10 kg-nál tartok.

A karácsony nekem is nagyon betett. :(

Vizesedést még én sem vettem észre magamon.

Az előző terhességemet 53 kg-mal kezdtem, 73 lettem a végére. Szülés után csak 5-6 kg ment le, szoptatás alatt visszatornáztam magam 75 körülre.

2 éves lett a lányom, mire elértem a terhesség előtti 55-56 kilómat. Persze a hasam nem ment úgy vissza.


Különben a lányommal is +10 kg-nál jártam ennyi idősen.

De sztem most több fel fog jönni még a végéig. Nem tudok mit csinálni, éhezni nem lehet. Szerintem az egészséges táplálkozáshoz pénz is kell - nem kevés.

Remélem, azért sikerül majd most is leadnom a felesleges kilókat. Ha 2 év alatt, hát akkor annyi alatt. :)

2013. jan. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Hu..jó sokat híztatok.Sajnállak titeket!Nagyon nehéz lesz leadni,nem is biztos hogy menni fog.De sok sikert hozzá!!

Én tudatosan étkeztem a terhességem alatt,nem zabáltam állandóan,de nem is éheztem.Édesség helyett pedig gyümölcsöket ettem.Így most nem kell attól tartanom,hogy szülés után csúnya,és kövér maradok.

Most vagyok 38+3 hkm,és eddig +9 kilót híztam.

2013. jan. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is kb. 8 kg-t híztam a 22. hétig. Akkor még tudtam tartani a súlyomat, de utána nagyon megindult. most 33 hetes vagyok és +21 kg-t híztam. Remélem nem jön több.
2013. jan. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én az első babánál 25 kg-ot híztam. a kórházba lejött 6-7 kg és a többit fél év alatt sikerült leadnom. tehát fél év alatt visszafogytam az eredeti súlyomra, úgy, hogy nem fogyókúráztam. Most 26 hetes vagyok és +10 kilónál tartok. Egyáltalán nem félek attól, hogy nem tudom majd leadni a felesleget.
2013. jan. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát igen kedves 6-os válaszoló,nem kevés jött fel rám eddig,és félek,hogy mi lesz még a szülés végéig.Én mondjuk ha nagyon akarok le tudok fogyni,ha már egyszer 17 éves fejjel le tudtam fogyni 110 kg-ról 63 kg-ra.Persze nagyon sok meló benne volt,napi 200 kalóriát ettem csak,és mellette még volt erőm futni is.És akkor volt kitartásom.Én inkább attól félek,hogy már nem lesz erőm és kitartásom megint ilyen nagyszabású fogyókúrához.Én nem zabálok,hanem csak eszem,és akkor sem annyit,hogy ne bírjak utána megmozdulni!!!Naponta 2x, maximum 3x étkezem és nem degeszre!!Édességet sem tömérdek mennyiségben eszem,egy max 2 szelet csoki naponta,másnaponta.Én soha nem voltam gyümölcsös,a terhesség előtt is csak akkor ettem amikor kívánta a szervezetem.Így meg,hogy terhes vagyok,nem tudom letuszkolni a torkomon,mert akkor meg kihányom.Mostanában egyébként sem esik jól semmilyen étel,étkezés után egy órával minden jönni akar vissza :/ De nagyon félek attól,hogy ez a plusz súly rajtam fog maradni.Már most is egy kitömött hóembernek érzem magam aki gurul és nem lép.Nagyon rosszul érzem magam a bőrömben,és úgy vágyok a terhesség előtti testemre.Persze akkor sem voltam vékony,de legalább jól néztem ki.Kezdek emiatt komolyan depressziós lenni.Ha meglátok a tv-ben egy csinos-vékony lányt el tudnám magam sírni,hogy én miért nem nézhetek ki úgy.Tudom,hogy terhes vagyok és nőni fog még a hasam a baba miatt,de belenézek minden nap a tükörbe és szembe tudnám magam köpni,hogy hogyan lehetek ilyen víziló!!! :(
2013. jan. 2. 13:46
 10/11 A kérdező kommentje:
Ja és nekem nem adatott meg az,ami más kismamának,hogy a terhessége elején a hányások miatt nem hízott vagy akár még fogyott is.Én egyetlen egyszer sem hánytam a terhességem eleje óta,és én már a kezdetektől tudtam enni rendesen,attól függetlenül,hogy émelygés és hányinger ,,kínzott,,.Szóval én egy dekát sem fogytam,hanem én az eleje óta híztam.
2013. jan. 2. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!