Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A magzati adókedvezményt...

A magzati adókedvezményt igénybe veheti a párom, ha nem vagyunk házasok, sem bejegyzett élettársak és a lakcímünk sem ugyanaz?

Figyelt kérdés
2013. jan. 2. 10:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nem, hiszen jogilag csak akkor lesz apa, ha megszületett a baba és a párod apasági nyilatkozatot tett.
2013. jan. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
56%
A szabályozás nem engedi meg, ennek ellenére itt olvasom, hogy csomóan kapják így is - pedig nem lehetne.
2013. jan. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Na ezért kérdeztem,mert utána olvastam pár helyen,és mindenhol azt olvasom,hogy elvileg nem járna,de többen vannak a környezetembe akik így is megkapták.
2013. jan. 2. 11:01
 4/18 anonim ***** válasza:
63%
Mi ugyanígy voltunk és megkaptuk.
2013. jan. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
38%
Igényelheti ő is.
2013. jan. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Golan Trevize ***** válasza:
72%

Az a személy veheti igénybe, aki családi pótlékot is igényelhet a gyermek után.

Ha a párod igényelhet családi pótlékot, akkor az adókedvezményt is igényelheti.

2013. jan. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%

MÁsodik vagyok, jól lepontoztatok, pedig tudom, mit beszélek. Azért, mert nem tetszik, amit írok, még lehet igaz...


A várandós nő élettársa nem igényelheti - családi pótlékra meg csak a gyerek születése UTÁN lehet jogosulttá válni, így Golan válasza sem helytálló.


Bárhová beírod, hogy adókedvezmény szabályozása, ezt adja ki: "a várandós nő és a vele közös háztartásban élő házastársa - tehát a várandós nő élettársa nem minősül jogosultnak"


A leghitelesebb információforrás maga a törvény:

Szja-törvény 29/A. § (3) b)pont:


..."b) a várandós nő és a vele közös háztartásban élő házastársa;"


Vagyis láthatjátok, hogy a törvény egyértelműen KÖZÖS HÁZTARTÁST és HÁZASTÁRSAT ír. Nem én találtam ki. Nyugodtan lepontozhattok, de szerintem fontosabb a hiteles tájékoztatás, mint az, hogy nektek nem tetszik amit leírok.

2013. jan. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Golan Trevize ***** válasza:
41%

Megint lepontozlak, mert olvasni sem tudsz.

Így kezdődik az általad hivatkozott törvény 3-as pontja:


"(3)A családi kedvezmény érvényesítésére jogosult


a) az a magánszemély, aki a családok támogatásáról szóló törvény szerint gyermekre tekintettel családi pótlékra jogosult, kivéve azt a magánszemélyt, aki a családi pótlékot


aa) gyermekotthon vezetőjeként a gyermekotthonban nevelt gyermekre (személyre) tekintettel,


ab) szociális intézmény vezetőjeként a szociális intézményben elhelyezett gyermekre (személyre) tekintettel,


ac) javítóintézet igazgatójaként, illetve büntetés-végrehajtási intézet parancsnokaként a javítóintézetben nevelt vagy büntetés-végrehajtási intézetben lévő, és gyermekvédelmi gondoskodás alatt álló gyermekre (személyre) tekintettel


kapja;"


Tehát jár. Ennyi.

2013. jan. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
47%

de Golan, ne legyél már idióta, hiszen a magzat után SENKI nem jogosult családi pótlékra. Ha már törvény másolsz, legalább olvasd el! Az előtted válaszolónak van igaza, és az, hogy lepontoztad, azt jelzi, hogy ostoba vagy...


De csak a gyengébbek: (a TE) kedvedért: családi pótlékra jogosult a szülő valóban, a gyerek születése UTÁN. Vagyis a terhes nő párja (aki nem a vele egy háztartásban élő HÁZASTÁRSA) SEM jogosult a magzat után családi pótlékra - csak miután megszületett a baba. MAgyarra lefordítva: ha nem a terhes férje vagy, akivel együtt él, akkor csak a baba születése UTÁN leszel jogosult csp-re ÉS családi adókedvezményre is.


Szomorú, hogy ezen az oldalon ennyi idióta van, és cseszteti azokat, akik némi hozzáértést is fel tudnak mutatni.


Amúgy Golan még egy megjegyzés: az előtted válaszoló TUD olvasni. ELLENTÉTBEN veled, aki nem tudsz, mert szegény neked is leírta, hogy a magzat után SENKI nem jogosult adókedvezményre, így erre a helyzetre nem lehet alkalmazni a nagy okosságodat...

2013. jan. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

egy gondolat, igaz mi házasok vagyunk, de a magzatom után jár a családi adókedvezmény, pontosan a fogantatástól számított 91. napon.


nem ugy szól a törvény, hogy csak az után lehet családi adókedvezményt igényelni aki után családi pótlékot is.


a törvényben az is benne van a következő pontban, hogy a fogantatástól számított 91. napon MAGZAT UTÁN!

2013. jan. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!