Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek meddig szabad...

Szerintetek meddig szabad terhesen dolgozni?

Figyelt kérdés

Március 26-ra vagyok kiírva és március 10-ig elvileg dolgozom.

A beosztásomban nem tudnak nélkülözni mert én vezetek üzleteket és nem tudnak mást erre a posztra.


Szerintetek bírni fogom vagy addigra örülök ha kibirok az ágyból kelni?

Mostanába azért munka után érzem hogy a hasam nehéz és kemény picit néha fájdogál is, hátam is picit fáj...


Ti hányadik hónapig dolgoztok?


2013. jan. 4. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én most vagyok 7 hetes, de szerintem, nem sokáig fogok dolgozni, mert már most kiírt két hét pihenőre az orvos különböző problémák végett. Egy kolléganőm a szülés előtti 6. héten ment el, mert akkor már küldte a cég, hogy sipirc pihenni, de még bírta volna gond nélkül.
2013. jan. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt érezni fogod. Ha nem bírod, nem szabad erőltetni. Senki nem lehet annyira bunkó, hogy nem érti meg. Engem is próbálnak marasztalni, hogy minél tovább maradjak, de nem fogok bemenni az utolsó 2 hónapban biztos. És ha nem bírom, akkor még hamarabb is táppénzre megyek. Kell egy kis idő pihenni, felkészülni és átadni magad az élménynek. Keressenek valaki mást, ez a dolguk.
2013. jan. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ez mindenkinél más, van olyan ismerősöm aki konkrétan a cégtől vittek szülni és van olyan is aki pár hetesen már nem dolgozott. Anno én ülőmunkát végeztem, de 32 hetes terhesen amikor kiírt a doki az nekem már jól esett, mert hiába polcoltam fel lábam az íróasztal alatt, délutánra tiszta dagadt volt a lábam, illetve akkor kezdtem vadászni a ruhák, egyéb dolgok miatt is sokat mentem. Amúgy ha elmész szülni, akkor ki fog helyettesíteni? Nyilván akkor is kell valakinek. Azért két héttel szülés előtt már pl. Nekem az is fájt, ha megpróbáltam a cipőmet bekötni, pedig volt mindenféle jó kis pozícióm :)

2013. jan. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
1 hónapot kaptam (ami ugysem fog menni mert ha egy napig nem megyek széthullik az egész és napi 10-15 telefonhivás illetve 18 db szabim bent is maradt ebbe az évben) és utána heti 3 napra 6 órára mennék vissza amikor a párom vagy édesanyám vigyázzna a picire.
2013. jan. 4. 20:01
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

1. válaszoló! miért írt ki az orvos?

én is mehetek táppénzre, mert a nőgyógyász ráírta a lapomra, hogy ab imm. veszélye miatt mehetek már most is táppénzre, ha akarok. de még nagyon az elején vagyok.

2013. jan. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
1 hónapot kaptál?????? Ez azért baromira nem így működik szerintem. :( Neked nagyon fontos ez az állás? Mert ha nem, akkor kapják be... Nyilván mindenki máshogy látja ezt a dolgot, és előre leszögezem, hogy nem ítélek el senkit. De szerintem magamnak szülök, nem másnak, és igenis együtt kell lenni a picivel, legalább az elején, mert neki ilyenkor az anyukájára van a leginkább szüksége. És nekem százszor fontosabb a babám, mint bármilyen meló.
2013. jan. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak Te érzed, hogy meddig "esik jól" a munka.

Szerintem mindenképp érdemes szülés előtt legalább 1 hónapot otthon lenni, pihenni, normálisan elő/felkészülni a pici fogadására.

Egyik ismerősöm is szíve szerint dolgozott volna végig (bírta is), aztán az utolsó hónapot már otthon töltötte. Utólag azt mondta, hogy ennyi kellett is, mert nem tudja, hogy készült volna el mindennel rendesen...


Egyébként én vesz. terhes voltam, már az elejétől táppénzre írt a doki. De sztem amúgy is eljöttem volna, mert gyerekek közt dolgoztam, mindenféle vírust, betegséget nem akartam összeszedni.

2013. jan. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem is a babám a legfontosabb és ha hasfájos vagy bármi baja van akkor nem mennék vissza...de sajnos a pénz elég nagy motiváció mert mindent szeretnék neki megadni!
2013. jan. 4. 20:44
 9/9 Babeli Zurzavar ***** válasza:
100%
nagyon gondold meg, en 21 napot voltam otthon szules elott, nagyjabol hasonlo okok miatt mint Te lennel, de visszatekintve borzalmasan banom! mar a vajudoban voltam amikor 2 orankent minimum csorgott a telefon, a cegtol kerestek mert ez vagy az eppen nem volt nekik tiszta. es most, 8 honappal utana felem sem neznek es hirtelen a "magasztalt, szerintuk potolhatatlan" valakibol lettem egy atlagos gyeden levo anyuka es jottk az uj, potolhatatlan csajok:-) soha senki nem fog szobrot allitani az aldozataidert, ezt ne felejtsd el...
2013. jan. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!