Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első ultrahangon, megállapítha...

Első ultrahangon, megállapítható, h nem-e elhalt a magzat? Ilyenkor van mozgása?

Figyelt kérdés
2013. jan. 7. 15:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mikor készül az első ultrahang. Általában az első ultrahangon csak a petezsák látható, majd később a magzat, és a szívhang. Mozgása ilyenkor még csak a szívverésének van. Ha az egy bizonyos időn belül nem lesz hallható, akkor nem él a magzat.
2013. jan. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Attól függ, mikor van ez az első uh. HA 7-8. héten, akkor a szívmükődés hiánya utalhat erre, de ha mondjuk az 5. héten, akkor még sok minden nem látszik, nem hogy mozogna.
2013. jan. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az első UH-on jobb esetben is csak szívhang látható.

Amíg nincs szívhang, tehát nagyon korai UH-nál, csak mondjuk petezsák, addig nem tudnak biztosat, én is így voltam, 5 hetesen voltam és nagyon beparáztam miatta. Mondta a doki, hogy korai még, 2 hét múlvára hívott vissza, akkor már volt szívhang is :)

Szóval attól függ, mikor van első UH...

2013. jan. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
6hetes vagyok.
2013. jan. 7. 15:20
 5/13 anonim ***** válasza:

Akkor szívhang már lehet, de ha még nincs, az sem jelenti, hogy baj van.

Gratulálok!

2013. jan. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Így van, lehet hogy már van, lehet még nincs...szerintem még várj pár napot, nehogy beparáztasson...én ha visszapörgethetném, tuti nem mennék amíg 7 hetes nem vagyok, mert az a két hét nagyon rossz volt.... :(

3. voltam

2013. jan. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Pénteken megyek addigra már csak lesz! :)
2013. jan. 7. 18:55
 8/13 anonim ***** válasza:
A szívhang kb. 6.-7. érzékelhető, hüvelyi ultrahanggal, elsősorban. Semmi gond, ha 6 hetesen még nem látnak szívhangot. Ilyenkor ráírják, hogy életjelenség még nem látható, de ettől sem szabad megijedni. Ez azt jelenti, hogy ők egyelőre nem látnak szívverést, ami lehet, hogy van, de olyan pici még az embrió, hogy nem látható, vagy még nem indult be. Mozgás később lesz, de akkor aztán nagyon... :) Elvileg önkéntelen mozdulatok a 7. héttől kezdődően fordulhatnak elő, de az az idegek fejlődésének köszönhetőek, nem tudatos mozdulatok még. (Bár volt, ahol azt olvastam, hogyha megböknénk a babát, összerezzenne 7 hetesen, szóval ebben nem vagyok biztos.)
2013. jan. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én mensi szerint 6+5 hetesen mentem, már szívhangra számítottam, ehelyett csak üres petezsákot látott a doki. De mondta, hogy nyugodjak meg, csak valószínűleg később fogant, ezért nem látunk semmit. Így is nagy csalódás volt. Viszont legközelebb (9 hetesen) már egy majdnem 2 cm-s, izgő-mozgó apróságot láthattam! :-)

Én még várnék kicsit a helyedben!

2013. jan. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mindenképpen elmegyek,aztán ha látunk valamit annak csak örülni fogok.
2013. jan. 8. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!