Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A csíkosodás elleni krémtől...

A csíkosodás elleni krémtől másnak is lettek kiütései?

Figyelt kérdés

2 féle olajat használok a Hip mamasanft-ot és a dm-es babylove mama olajat váltva napi egyszer.

Pici pattanásaim lettek tőle. Valamit azért használnom kellene, mert a kilók jönnek fel. Valami tipp?



2013. jan. 7. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia. Szerintem hagyd ezeket. Ami a legfontosabb, először is próbáld meg minél inkább visszafogni a feljövő kilókat. Nem csak az esztétikum miatt, hanem az egészséged miatt.


Ami nekem bejött, és egy darab csík nélkül megúsztam a terhességet, pedig nagy pocakom volt az az, hogy minden fürdésnél alaposan beszappanoztam a hasam és körömkefével (amit csak erre használtam) óvatosan dörzsölgettem egy pár percig. Fürdés után pedig akármilyen testápolóval (én körömvirág krémet használtam) bekentem. Ez arra jó, hogy a körömkefe mikrosérüléseket okoz, amiket a testápoló kitölt, így ruganyosabb lesz a bőr. Szerintem ez a módszer jobb, mint bármilyen ilyen célra szánt olaj vagy kenőcs!!! Anyukám ajánlotta nekem a terhesség elején, akinek 3 gyerek után egy csíkja sincs (pedig az utolsóval 26 kiló volt rajta). És ez nem CSAK alkati kérdés, hogy kinek lesz és nem. A testvérem pl. az elsővel csinálta ezt, nem lett semmi, a másodikkal pedig nem, és tele lett...úgyhogy szerintem megéri! Boldog babavárást! 3 hetes kisfiú anyukája

2013. jan. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezeket nem a kilók ellen kell használni;nem egészen értem sz összefüggést a kettő között.Ezeknek az olajoknak az a lényege,hogy ahogy nő a baba az emiatt hirtelen megnyúló bőr csíkozódhat-ezek az olajok zsírosan,hidratáltan tartják a bőrt-így valamennyire elkerülhető a csíkok kialakulása (az elméletek alapján,de gyakorlatilag tök mindegy mit használsz,mert sajna ez genetika; ha a bőröd hajlamos rá,akkor kenheted te bármivel,nem fog érni semmit .:( ).A kilók itt nem nagy szerepet játszanak.Ha emiatt használod,akkor hagyd a csudába.

Én is a DM-eset használtam,de nekem nem voltak ilyen jellegű tapasztalataim.

2013. jan. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem szándékozom túl sokat hízni, de sajnos hajlamos vagyok rá. Kamaszkoromban csíkos lett a combom.

23 hetesen most vagyok 58 kg 170 cm mellé. Ez 6 kg pluszt jelent, de nagyrésze a combomra és a fenekemre jött.

Ezt a körömkefés dolgot kipróbálnám, ha nem lenne ilyen érzékeny a hasam:(

2013. jan. 7. 21:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem hatalmas hasam volt, és ami bejött, minden fürdés után nedves bőrre Johnson's babaolaj. De tényleg, semmi más. Egyáltalán nem lett terhességi csíkom. Minden jót, jó egészséget és boldog babavárást!
2013. jan. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Akkor jó vékony lehettél...sőt, még mindig az vagy. Én nem tartom magam nagydarabnak, de 165 cm mellé vagyok alapból 56 kg. Most a szülés után 64 vagyok, ebből kell leadni. Kedves 2. válaszoló, igenis a gyors hízás rásegíthet a csíkokra, így függ össze, és mint a hozzászólásom végén írtam, szerintem nem csupán genetika a dolog... bár sokak számára biztos könnyebb ezt hajtogatni mint ténylegesen tenni ellene. Sokan pl. nem ismerik ezt a körömkefés módszert, pedig tényleg segít!

Kérdező: a pattanásoktól érzékeny a hasad? Várd meg, amíg elmúlnak, és utána próbáld ki. Vagy mástól?

2013. jan. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sajnos rengeteget keményedek és a meleg zuhany szokott segíteni, de a hasamat nem merném dörzsölni.

Már a hideg-meleg váltózuhanyt is használnám a lábszáramon viszerek ellen, de ettől is enyhén görcsölök. Ezek a fizikai dolgok most nem működnek.

Amúgy mama olajok tényleg nagyon hasonlítanak a bbaolajokhoz.

2013. jan. 7. 22:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Annak idején nekem is lettek ilyen pöttyök a hasamon az 5. hónap környékén, én drHauschka olajat használtam akkor. Egy bőrgyógyász ajánlására váltottam egy másik termékre, egy krémre, és pár nap alatt el is múltak. Sajnos nem emlékszem már, mit mondott mitől alakulhattak ki konkrétan, lényeg, hogy a váltás után rendbe jött!

Ja, és nem lettek csíkjaim, pedig a kamaszkori növekedéskor kialakult egypár a combomon, úgyhogy számítottam rájuk :-)

2013. jan. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én egyiket sem használtam, így nem tudok ezekről tapasztalatot mondani. :/ Lehet, hogy valamelyik összetevőjükre vagy érzékeny. Én prevenstriát használtam a 4. hónaptól kb, de soha ne voltam kiütéses tőle szerencsére.
2013. jan. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!