Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek mennyit tévedett a...

Nektek mennyit tévedett a szülés időpontja az ultrahang szerint megadott dátum es az utolsó mensi szerinti dátum alapján?

Figyelt kérdés
2013. jan. 10. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem 8 nappal jött hamarabb, mint a kiírt időpont. A kiírt időpontban nem volt különbség az UH és az utolsó mensi szerint sem.
2013. jan. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nekem mindig hosszabbak voltak a ciklusaim, és éreztem az ovulációmat, ezért utolsó menstruációtól függetlenül én napra pontosan tudtam hogy mikor estem teherbe: két héttel később, mint ahogy az utosó menstruációból számítják. Az ultrahang is engem igazolt.
2013. jan. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azert kérdem, nem vágom, h uhu az utolsó mensitol szamol, vagy a fogantástól? (mert ugye van pl olya, akinek nem volt meg fél éve, aztan megis terhes lesz) Szoval akkor az uhu beleszamolja a ket hetet, vagy sem?
2013. jan. 10. 13:52
 4/8 A kérdező kommentje:
Amugy köszönöm a valaszokat! :)
2013. jan. 10. 13:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Az uh beleszámolja a két hetet, legalábbis nálunk így csinálják. Nekem is rendszertelen a vérzésem. Első fiam mensi alapján 10 héttel lett volna idősebb, mint uh szerint. Második fiam 1 héttel idősebb lenne mensi szerint, de most a másodiknál tuti vagyok a fogantatás idejében, így az uh igazolja azt. Tehát ha a mensid 1 napja 1-én volt, akkor a fogantatás 14-e körül, uh alapján is ekkor más 2 hetes babás vagy. Nálunk így számolnak, de persze ha a peteérés épp akkor van. :)
2013. jan. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ahha...akor elvileg ha uhu meretek alapjan 9 hetes vagyok (független a mensitol), akkor is lejon belole a ket het, ergo a magzat "csak" 7 hetes (persze, tankonyv forma szerint)... Értem, köszönöm! :)))
2013. jan. 10. 14:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen. A magzat valós kora 7 hét, a fogantatástól számolva. De mindenhol ez már 9 hetesként jelenik meg. Uh-on is, és a kiírt szülés dátuma is innen lesz számolva. Érdekes ez. :)
2013. jan. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, az egy nagy rejtely, foleg ha már ezer eve varod a picurt! :)))
2013. jan. 10. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!