Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17-18 hetesen a székelés...

17-18 hetesen a székelés közbeni nagy erőlködés, árthat még a babának? Az elején tudom, hogy vetélést okozhat, de most már azért elég nagy, nem?

Figyelt kérdés
2013. jan. 13. 09:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia! Egyszer már én is tettem ki egy ilyen kérdést, nekem azt mondták, hogy nem nyílhat ki tőle a méhszáj ha normális a széklet. Viszont ha székrekedésed van, akkor nagyon nyomni kell és attól már kinyílhatsz, de egyébként nem árthatsz.


Kétlányos 23hkm.

2013. jan. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A kérdésedre nem tudom a

választ, de pár öteletet adhatok, hogy ne kelljen erőlködni. nálam a mi bevállt hogy a kalciumos pezsgőtablettát egy alma társaságában fogyasztottam el és utána azonnal kellett menjek mindig wc-re. Vagy héba hóba szedjél be egy nagyobb adag magnéziumot, mert azt a szervezet nem tárolja és ha többet szedsz mint kéne akkor hasmenést produkálsz... lehet nem görcsölsz és a dokid nem ajánlotta a magnéziumot plusszba szedni, de az angyon hatásos és nem árt, mert mint írtam a felesleg kijön hasmenéssel vagy lágyabb széklettel. gondolom a többi praktikát már ismered, hogy sok vízet kell inni és sok gyümölcsöt enni. szerintem a narancs is enyhe hashajtó, mert én napi 3-at is bevágok és sosincs székrekedésem. egyébként én se mertem volna erőlködni, mert első babánál nagyon székrekim volt de az azért volt mert az elején még nem tudták, hogy pajzsmirgy betegségem van és az ennek a tünete, hogy székrekedést csinál... boldog babavárást.

2013. jan. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! Az a baj. hogy én is eszem, iszom mindent, amire azt mondják, hogy nem lesz tőle székrekedés, de van. Ma reggel viszont nem akartam erőlködni, de volt egy inger, amit nem tudtam elfojtani, és mégis erőlködés lett belőle! Viszont nem vérzek, nem vagyok rosszul, úgyhogy hátha nem történt semmi baj! De köszi a válaszokat!
2013. jan. 13. 11:50
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem lesz baj, próbálj egészségesebben táplálkozni, ennyit tudok írni én is. Pl. reggelire zabkását, nagyon egészséges.

Másodiknak annyit jegyeznék meg, hogy a magnézium köztudottan székrekedést okoz. Még az a kevés is okozhat, amit pl. az Elevit tartalmaz (vagy más terhesvitamin). Ha meg még pluszban szed Mg-t, attól nagy valószínűséggel lehet székrekedés a vége.

2013. jan. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is mindent eszem, ami rostos és egészséges, mégis folyamatos székrekedésem van tőle. Nekem csak és kizárólag az aszalt szilva jött be, attól negyed órán belül kell mennem.

Egyébként a sok erőlködéstől aranyeret is nagyon könnyen kaphatsz, ezért ne erőlködj. Végső esetben a dokid írhat fel hashajtó kúpot.

2013. jan. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm a válaszodat, az a helyzet, hogy az aszalt szilva nekem nem segít, aranyerem, meg már a terhesség előtt is volt néha! Megpróbálok nem aggódni a babámért ennyit, csak nem lett baja! Köszi
2013. jan. 14. 10:25
 7/10 anonim ***** válasza:
A hashajto kup nem jo terhesen, ha van olyan. De a glicerines kupot lehet hasznalni, recept nelkul kaphato. De csak vegszukseg eseten, mert ozzaszokhat a szervezeted.
2013. jan. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A hashajtó kúpot a nődokim ajánlotta, de nem kértem, inkább eszem azt az aszaltszilvát. Kérdező, mennyi aszaltszilvát ettél? Mert 1-2 db-tól még nem érsz el semmit. Nekem kb 10-15 db-ot kell ennem.

De hallottam még az ananászléről is, hogy hashajtó. Azt ajánlom, hogy próbálj ki minden ilyen hashajtó/székletlazítónak titulált élelmiszert, hátha az egyik hatásos lesz.

2013. jan. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy útálom az aszalt szilvát, de egy zacskóval lenyomok a hatása kedvéért. Nekem nem jött be. Az ananászlevet kipróbálom, köszi!
2013. jan. 15. 09:15
 10/10 anonim válasza:
Tudom, hogy neked már nem aktuális a kérdés, de hátha más ide téved. Nekem nagyon bejön most, hogy este lefekvés előtt eszem egy egész sárgadinnyét. Kettévágom, kimagozom és kanállal betolom mindkét felét, aztán lefekszem. Reggel arra ébredek mindig, hogy kakilni kell, könnyen lazán kijön, nem hasmenés, nem kemény, nincs erőlködés. Sárgadinnye rulez :D
2015. jún. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!