Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kell abbahagyni a...

Mikor kell abbahagyni a Duphaston szedését? Hirtelen kell abbahagyni vagy fokozatosan? Vannak mellékhatásai, ha már nem szedem?

Figyelt kérdés
13 hetes kismama vagyok, az előző terhességem vetéléssel végződött, ezért pánikolok. Kérlek írjatok, ha nektek is kellett szedni Duphastont a terhesség alatt! Előre is köszi a segítséget! Boldog babavárást mindenkinek! Üdv. : Móni
2008. jún. 2. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is szedem, de nekem a 18. hétig mondta az orvosom. én most 15 hetes vagyok, napi 2*1-et szedek még, a jövő héten megyek a dokimhoz, és én is akkor ajkarom megkérdezni, hogy hogyan kell abbahagyni, mert már én is hallottam olyat, hogy fokozatosan kell leállni róla. Te hogyan szeded?

2008. jún. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szia! én utrogestant szedtem napi3*2 adagokban mert én is veszélyeztetett terhes vagyok! nekem azt mondta a dokim hogy a 14.hétig kell szednem nem tovább mert májkárosodáshoz vezethet! fokozatosan kell csökkenteni az adagot nem egyből letenni! nem tudom hogy a duphaston okozhat-e májproblémákat de mielőbb beszélj az orvosoddal hogy mikor kell letenned a gyógyszert és hogy hogyan csökkentsétek!boldog bababvárást:17 hetes kismami
2008. jún. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 2x2-t szedek a 9. héttől, előtte óvatosságból kezdtük 2x1-gyel, de a 9. héten elkezdtem barnázni, akkor emeltük fel 2x2-re, és azt mondta a dokim, hogy a 14. hétig kell szedni.Jövő héten megyek kontrollra (akkor már a 15. hétben leszek,ha minden jól megy), csak kíváncsi vagyok más doki véleményére is, hogy nektek mit mondtak róla.Köszi még egyszer! Vigyázzatok magatokra Ti is!
2008. jún. 2. 11:50
 4/4 anonim ***** válasza:
22 hetes kismama vagyok én is szedtem a Duphastont a 12.hétig 3*1-vel majd fokozatosan kellett leállnom vele,egy hétig 2*1-et,majd egy hétig 1*1-et kellett szednem.Hál' istennek semmi problémám nincsen,de kérdezd meg az orvosodat.Boldog babavárást!
2008. jún. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!