Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azokat az anyukákat kérdezem...

Sysyqueen kérdése:

Azokat az anyukákat kérdezem akiknek iker babái vannak, Hogy mennyi az esélye annak hogy az egyik avagy mindkét baba holmi rendellenességgel születik meg?

Figyelt kérdés
van már két gyerekem és most ikreket várok... van mitől félnem?

2013. jan. 18. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Ikreknél mindig nagyobb a kockázat sajnos, hogy valami kialakul. Annyit tehetsz értük, hogy valami jó orvoshoz jársz, betartod az utasításokat, rendesen jársz a vizsgálatokra, szeded a vitaminokat, meg amit még neked kell (én Elevitet szedtem végig, ezen kívül 20. héttől kellet külön vasat és magnéziumot is szednem), és figyelsz a toxémia jeleire (hirtelen vizesedés, magas vérnyomás, fehérjevizelés).

Bizonyos rendellenességek azonban kevésbé fordulnak elő ikreknél, ilyen a Down-kór is.

Nálunk mindkét fiú (egypetéjűek) oldalkamai tágulattal született, és csak 1 éves korukra mondták ki, hogy vsz. genetikai a dolog, nem lesz vele soha gondjuk. Ezen kívül egyiküknek vízsérve van, másikuknak egyik heréje nincs meg, úgyhogy vár rájuk egy-egy urológiai műtét. Ennyi. Ezek nem jó dolgok, de megoldhatóak. Drukkolok, hogy jó egészségben, és lehetőleg ne túl korán szülessenek meg a babáid!

2013. jan. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ikerlányaim vannak, és makk egészségesek. Sosem kellett fejlesztésre járnunk, jó a szemük, jó a hallásuk. Ortopédiai problémájuk sem volt soha. Most 5 évesek.
2013. jan. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
próbálok mindent úgy csinálni ahogy a nagykönyvben megírták de azért nem vihetem túlzásba sem mert a meglévő két kis apróságommal is foglalkoznom kell.
2013. jan. 20. 00:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!