Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érdekelne, hogy mikortól,...

Érdekelne, hogy mikortól, kell számolni?

Figyelt kérdés
33-hkm-vagyok.Mikortól kell számolni a baba mozgást????és naponta mennyit kel számolni??????

2013. jan. 20. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:
hát én azt olvastam hogy egy ora alatt kell 10mozgásnak lennie de azt nem tudom hogy hány hetes kortol
2013. jan. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én 31 hkm vagyok és nekem 1 óra alatt soha nincs meg a 10 magzatmozgás lehet azért mert aktívan dolgozom de szerintem 1 nap alatt kell 10-nek lenni de nem vagyok biztos ebben lehet hülyeséget írok.
2013. jan. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy a 34. héttől. Reggeli ebéd és vacsora után. De hogy mennyi a megfelelő, azt nem tudom :(
2013. jan. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oké.Köszönöm szépen
2013. jan. 20. 11:43
 5/6 anonim ***** válasza:

A várandósság 32. hetétől ajánlják a szakemberek a magzat mozgásának rendszeres ellenőrzését. Minden nap minimum 1-szer, de inkább 2 alkalommal szükséges időt szakítani a pici mozgásának megfigyelésére.



Hogyan számoljuk a magzatmozgást?

Lehetőleg a délelőtti órákban, illetve a délután vége felé kell a kismamának nyugalomba helyezkednie úgy, hogy az egyik oldalára fekszik. A pocakot két kézzel meg kell fogni és fél órán keresztül szükséges figyelni, hogy tapasztal-e mozgást odabentről.

Ha a fél óra alatt minimum 5 mozgást tapasztal, akkor ez azt jelenti, hogy a babával minden rendben van.

A mozgás nemcsak az erőteljes rúgásokat jelenti, hanem az apróbb mocorgások, fészkelődések is beleszámítanak.



Ha nem érezzük a magzat mozgását

Ha a megfigyelések alatt nem történik semmi, nem ad a baba életjelt magáról, az nem feltétlenül jelent problémát. Elképzelhető, hogy alszik, pihen, épp kevésbé aktív időszakában van.

Ilyenkor egy kicsit várni kell, hogy hátha hamarosan mocorogni kezd, vagy meg lehet próbálni felébreszteni a magzatot.

A legkönnyebben és legkíméletesebben egy kis mozgással, zenehallgatással érhető el, hogy a Pocaklakó felébredjen. Esetleg egy pohár itallal (nem szénsavas üdítő, nem kávé és természetesen nem alkohol!), vagy egy kis édes gyümölcs nassolásával is mozgásra bírható.

Ha ezek a módszerek nem használnak, akkor a pocak enyhe megnyomásával érhető el a baba felébresztése.



Mikor szükséges felkeresni az orvost?

Ha a baba a 24 óra alatt egyáltalán nem mozog, vagy hosszabb távon is csak nagyon enyhe mozgást érez a kismama, akkor haladéktalanul értesíteni kell az orvosát, és be kell menni a kórházba kivizsgálásra.

Ha ennek épp az ellenkezője történik, azaz feltűnően sokat és erősen mozog, olyan mintha vergődne, akkor is azonnal jelentkezni kell a kórházban, hogy a babát megvizsgálják.



első voltam

2013. jan. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Soha-soha-soha senki nem mondta, hogy számoljam, csak azt, hogy ne őrítsem bele magam. Pedig egy nagyon aggódos orvos a férjem. :) Nem kell számolni.


Nálunk a lányom nyakára tekeredett a zsinór, rögtön tudtam, amikor baj volt abból, ahogy mozgott.


Ha nagyon nem moccan, ébresztgetésre sem, akkor nézesd meg, de ennyi.

2013. jan. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!