Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetes terhes vagyok nagyon...

20 hetes terhes vagyok nagyon be van gyulladva egy helyen az ínyem, és szörnyen fáj, fogmosáskor mindíg vérzik is. Mivel mossam, vagy öblögessek?

Figyelt kérdés

Most esténként fogmosás után pálinkával szoktam öblögetni, ettől jól elzsibbad, meg fertőtleníti is. Árthatok ezzel a babának?Az a baj, hogy nap közben amint eszem valamit, rögtön iszonyatosan elkezd fájni, és nem múlik már jó ideje.

Tudom, hogy ez esetenként a terhesség velejárója, de néha az evéstől is elveszi a kedvem...


2009. aug. 31. 09:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem is bevolt gyulladva, én Corsodyl -el öblítettem a számat naponta kétszer és bevált!
2009. aug. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Ez fogíny gyulladás és komolyan kell venned, mert hosszútávon a fogaid elvesztését is okozhatja. Tudom, én is ezzel küzdök és rendszeresen járok ezzel orvostól orvosig.

Szedj c-vitamint, kb. 500 mg-ot/nap. Moss naponta min. 3-4 alkalommal fogat, speciális, direkt ínygyulladásra való fogkrémmel. A legjobbak a Lacalut és a Paradontax (ez utóbbi nagyon sós, de nagyon hatásos is). Sajnos, ezek elég drágák, 1200 Ft körül vannak és ha sűrűn mosol fogat, hamar is fogy. Menj a patikába és kérj extra lágy sörtéjű fogkefét, ezzel moss fogat. Ez is kb. egy ezres lesz, de sajnos az átlagos fogkefék félkemény sörtéjűek és ezek felsértik az ínyedet. Az extra puha sörtés fogkefével pedig minden fogmosáskor dörzsöld át rendesen az ínyed. Nem baj, ha vérzik és az elején elég kellemetlen, pláne gusztustalan lesz, de fontos, hogy tegyél valamit az ínygyulladásod ellen, mert így az elmondásodból elég súlyosnak látszik. Ha nem csinálsz semmit, akkor visszahúzódik az ínyed, majd meggyengül a fogad, aztán el is fogod veszteni őket. Kérdezd meg a gyógyszerészedtől, hogy használhatsz-e Vitinne kapszulát. Ez direkt egy gyógynövényes, ínygyulladásra van. 40 kapszula van benne és szó, mi szó, elég költséges, 3-4000 Ft, de elég sokáig jó és hatásos.

Fogyassz ezeken kívül sok almát, répát, illetve minden olyan gyümölcsöt, ami kemény. Ez segíti, hogy a te esetedben nehogy súlyosabb legyen, mivel a fogadra rakódott lepedéket és egyebet valamelyest eltávolítja.

Ne légy türelmetlen, ez mind ne rögtön fog segíteni. Egy-két hét, mire látható eredményt hoz, de biztos a siker! Aztán folytasd a kúrát a szülésig, utána lehet, hogy már nem is lesz rá szükség.

Jobbulást!

2009. aug. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia,én 19 hetes vagyok,és ugyanezzel a problémával küzdök.Paradontax fogkrémet,és Corsodyl öblögetőt használok.Nekem a fájdalom már elmúlt,a gyulladás még nem,dehát az egy hosszú folyamat.A legrosszabb az,hogy a fogorvosom nem csinál vele semmit,homeopátiát javasolt rá ami nálam nem vált be.
2009. aug. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem "csak" vérzett,a patikában cserszömörcés szájvizet ajánlottak.De lehet,hogy egyszerűbb,ha fogorvosnak megmutatod.
2009. aug. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia! én is itt olvastam erről a szerről megvettem, és HASZNÁLT!!!! akkor mikor már kapartam a falat GENGIGEL a neve olyan 3 ezer körül van, de hatásos és nem árt a babának. én érzékeny vagyok mindenfajta korra ami csak előfordulhat a szájban ciszta csonthártyagyulladás stb. de ez hat!!

remélem neked is!

32 hetes Km

2009. aug. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!A Corsodyl is jó,amit a többiek írtak,csak az megfogja a fogakat,a Tantum Verde szájöblögető annyival jobb,hogy az nem.Felülről lefelé mosd a felső fogakat,az alsókat alulról felfelé(mindig az ínytől indulva),vízszintesen sikálni csak a rágófelszíneket szabad hátul.(Nem egyszerű fogmosási technika,de használ).Remélem segítettem.Üdv.:fogászati asszisztens kismami
2009. aug. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segtítséget, kipróbálom őket,

Elektromos fogkefém van régóta ezt használom a védőnő is ezt javasolta.Az az igazság, hogy voltam fogdokinál, be is tömte a fogamat minden rendben volt csak utána pont ott alakult ki ez inygyulladás.Nekem soha ezelőtt nem volt ilyken gondom szépek és egészségesek a fogaim, de ki fogom mindenképpen próbálni amiket írtatok!!!Hálás vagyok köszönöm!

2009. aug. 31. 11:51
 8/9 anonim ***** válasza:
Jaj csajok en is ezzel kuzdottem az elozo terhessegemnel is most is es azt tudom mondani ovatosan az oblogetokkel,mert kepzeljetek el hogy a kislanyomnak most 3 eves es az elso 4 foga ugy bujt ki hogy ilyen feher folt vagy sav van rajta es elvittem a fogorvoshoz,azt mondta hogy ez fluor tuladagolas es ha mar igy bujtak ki akkor mar amig bent volt akkor kellett raktarozodjon.(most utanna olvastam s azt irja hogy a csontok igen kemennye es torekenye valnak tole es a vesere is karos na de remelem ilyen gond nincs).Most csak paradontax-ot hasznalak es utanna zsalya teat oblogetni s azzal legalabb annyiszor tudok ahanyszor valamit eszek vagy iszok,nem mult el de enyhult es c-vitamin.
2009. aug. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A pálinka azért nem jó megoldás, mert a száj nyálkahártyáján át is felszívódik, sőt, jobban mint a gyomorból. Nekem is volt már sokszor olyan, hogy egy fogamnál begyulladt, már mindent használtam rá, de csak egy-két dolog volt hatásos: Gengigel, TantumVerde (mert a Corsodyl tényleg színezi) és nem szabad túl erősen mosni a fogadat. Sajnos az is elképzelhető, hogy a fogkezeléskor sértett meg valamit az orvos, úgyhogy lehet, hogy nem úszod meg, hogy még egyszer elmenj hozzá.


Boldog, "fog"fájdalommentes babavárást

2009. aug. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!