Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rohamos ütemben hízom! Ez nem...

Rohamos ütemben hízom! Ez nem normális, ugye? El vagyok keseredve!

Figyelt kérdés
64kg-ról indultam. Majd jött a karácsony, és azt hittem, hogy amiatt, de a 20.hétre már 70!kg voltam. Tehát 5 hónap alatt 6 kg jött fel. Most teljesen kétségbe vagyok esve, mert most ráálltam a mérlegre 72kg vagyok 23 hetesen. Nem eszem többet, mint eddig, sőt nagyon odafigyelek. Igaz, hogy itthon vagyok táppénzen, de azért a házimunka mellett minden nap sétálok is pár kilométert. Lehet, hogy cukros lettem? Jövőhéten megyek terhelésre, de ha nehát tényleg az vagyok, akkor az sem fog "vigasztalni", hogy tudom, hogy attól van!

2013. jan. 22. 10:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt ki tudod számolni, hogy valóban sok-e, amit hízol. (A magasságod is kell hozzá, azért nem számoltam ki)


Amíg az orvos nem mondja, hogy sok, addig izgulni nem kell amúgy, nem Te leszel az első aki felszed, és akit igazán zavar, az le is adja szülés után, amúgy meg nem tudhatod, lehet, hogy azon szerencsések közé tartozol majd, akik rohamosan fogynak szoptatás alatt.

2013. jan. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én egy hónap alatt híztam 6 kilót!!!Szerencsére nem lett bajunk.Vissza kellett fogni magam mert egész nap zabáltam.
2013. jan. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A karácsonyi időszakban még azok is felszednek pár + kilót akik nem terhesek, így érthető. én 11 hetes vagyok, 54ről indultam mára már 58 vagyok, nekem is betett ez a karácsony :) Ne aggódj biztos leszalad majd rólad szülés után, csak vigyázz be ne fektessenek a kórházba, mert aki sokat hízik azt általában befektetik és diétára fogják, nekem egyik ismerősöm így volt, bár nem sokat értek vele mert vitték neki be a hamburgert meg mindenféle finomságot :) Boldog babavárást.
2013. jan. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Azt mondják, hogy 1 hónap 1 kiló, az a normális. Ehhez képest Te teljesen jó ütemben haladsz.

Én 5 kilót híztam a 3. hónap végéig. Oké, alapból vékony vagyok, rám fért, nem is mond senki semmit. :)

De szerintem 5 hónap alatt 6 kiló az tök jó.

2013. jan. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A védőnőm is azt mondta, hogy a karácsony nem csak a terheseknek tett be :-) Én inkább amiatt aggódom, hogy az elmúlt 3 hétben megint +2kg ment fel. De lehet, hogy délután már kevesebbet fog mutatni a mérleg :-D Annyira nem látszik meg rajtam a hízás, nem is tudom, hogy hova mennek a kilók, mert a hasam sem túl nagy...
2013. jan. 22. 10:41
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nagyon örültem az elején, mert az első 5 hónapban összesen 4 kg-ot híztam. (Egyébként 63 kg-ról indultam!)

Mondtam is, hogy ez nem is lesz olyan nagy cucc. Aztán kiderült, hogy megrövidült a méhszájam, és ágynyugalmat rendeltek el. Én persze betartottam az orvosi utasításokat, és feküdtem, nem mertem semmit csinálni, nehogy baj legyen. Ekkor voltam 23 hetes. Na, abban a hónapban fel is szedtem 6 kg-ot. Elég durva volt! És onnan nem is volt megállás... :( Most 83 kg vagyok és 38 hetes, vagyis 20 kg-ot híztam, és ennek ellenére minden eredményem jó!!!

Szerintem alkat kérdése az egész, illetve, hogy mennyire hagyod el magad terhesen. Sajnos nekem nem szabadott hosszú sétákat tennem, sem tornáznom, pedig addig azt csináltam. Meg is lett az eredménye... :(

De leszek én még nem terhes és Te is, amikor visszanyerhetjük a csodás alakunkat! :)

Jó babavárást!

38 hetes kismama

2013. jan. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok, és még 1x megerősítem, hogy ez még ok is lehet.

Én első babával 3 hónapban kicsit fogytam a rosszullét miatt, utána szülésig (!) heti egy kiló jött fel, összesen 22 kiló jött fel. Ki voltam kerekedve, de senki nem mondta, hogy túlsúlyos lennék.

Amikor egy éves volt a lányom, mindenki piszkált, hogy fel kéne szednem,mert a 48 kiló kevéske.

Pedig csak szoptattam és ettem, ami szembe jött, és amikor kívántam.

2013. jan. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok.

Én 19 hetes vagyok 59 kg-ról indultam most 66 kg vagyok.

Én a helyedbe annyira nem aggódnék, mert a 20. héttől van kb 5-6 hét amikor jobban hízunk. :)

Nekem ez még csak most fog jönni, de nem aggódok pedig már +7 kg-nál járok... A vérképem teljesen rendben van.

Majd lefogyunk ha rohangászunk a gyerkőcünk után... :):)

2013. jan. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Lehet nem leszek hasznos, de nekem most a 29. hétre sikerült összeszednem a 20kg-ot!

Gondolom most egy mangalicát képzeltek magatok elé, moslékos tállal de nem!

Így vagyok most 77 kg. Nem zabálok, de eszem rendesen. És nagyon odafigyelek, hogy miket. Evvan :) doki, védőnő és mindenki szerint minden rendben. És rendszeresen mozgok is.

2013. jan. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

8-as válaszoló vagyok.

Én úgy tippelem, hogy én is 20 kg körülit fogok felszedni.

Igazából ez a 7 kg is csak a pocimon látszik és végre van mellem is... :D

2013. jan. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!