Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez lehet hülye kérdés, de...

Félőske22 kérdése:

Ez lehet hülye kérdés, de kíváncsi vagyok. A nőgyógyász manuális vizsgálattal meg tudja állapítani, hogy eltávozott-e már a nyákdugó vagy sem?

Figyelt kérdés

2013. jan. 28. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg igen.

Én hármat szültem, de amikor eltávozott a nyákdugóm, utána szülésig már sosem vizsgált meg, mert a 36. hét után a dokim nem szokott kézzel vizsgálni, csak ha én kérem, mert azt vélem, hogy lehet, hogy valami probléma van.

Egyébként meg ha minden rendben van, akkor nem vizsgál.


Vagy esetleg korábban tartasz, és attól félsz, hogy eltávozott, csak nem vetted észre?

2013. jan. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Még december 27-én távozott belőlem valami masszív, barnás-fehéres zsírpaca szerű anyag. Akkor azt mondták, hogy hüvelyi fertőzésem van. Azóta is egyben vagyunk, a méhszáj értékem hol 3100, hol 3000...de azóta sem hagy nyugodni a gondolat, hogy mi távozhatott belőlem, lehetett a fertőzéstől? Azért tettem fel a fenti kérdést, mert azóta sok orvos vizsgált és mindegyik azt mondta, hogy semmi baj, szedjek magnéziumot pihenjek többet. Szóval ha a nyákdugó lett volna és ők azt meg tudják állapítani, akkor végre úgy igazán megnyugodnék.
2013. jan. 28. 12:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor itt még egy tényező van:

a nyákdugó képes visszatermelődni.

Nem tudom, mennyi idő telt el dec 27 és az azt követő első orvosi vlzsgálat között, de gondolom legalább egy hét, és annyi elég is lehet.


De, a legfontosabb, hogy a doki azt mondta, minden rendben van.


Amúgy egy olyan eset is lehetséges:

ha dec 26-án együtt voltál apával, az ondó is meg tud szikkadni picit, esetleg egy hajszálér megrepedt együttlétkor, és az a kis vér keveredett a normál méhnyaknyákkal meg az ondóval és kissé kocsonyásan távozott.


Ennyi jut eszembe.

Amúgy hány hetes vagy?

2013. jan. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az orvos másnap vizsgált. Igen, röviddel előtte voltunk együtt, de asszem 24-én legutoljára. 24 hetes vagyok.
2013. jan. 28. 12:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor az lehetett! A hüvelynél amúgy is van egy boltozat, ami megakadályozza, hogy minden "visszafolyjon" azonnal, terhesen viszont a súlyeloszlás miatt még extrémebb lehetett. Úgyhogy simán belefér.


De bízz az orvosban, ha gond lenne, észlelné!

2013. jan. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
még extrémebb lehet* ezt akartam írni...
2013. jan. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!